Galeria zdjęć

Plac Massena.

FRANCJA / Nicea. / Nicea - Plac Massena.

Zdjęcia: Nicea - Plac Massena., Nicea., Plac Massena., FRANCJA
odsłon: 147 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-02-23 20:34
Data wykonania
lipiec 2022

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Plac Massena powstał przez zabudowanie rzeki Paillon, która teraz płynie pod placem i już nie zalewa Stare Miasto. Rzeźby siedzące na wysokich słupach to dzieło hiszpańskiego artysty Jaume Plensy i nazywa się Konwersacje w Nicei. Posągów jest tyle ile kontynentów. Plac Massena nie da się przeoczyć ze względu na szachownicę, którą tworzą płytki na całej jego powierzchni.Ciekawya jest też Fontanna Słońca czyli Fontaine du Soleil stoi na Placu Massena, która jest najczęściej fotografowana. W centralnym jej punkcie znajduje się wykonany z marmuru posąg Apolla a wokól niego pięć rzeźb z brązu: Ziemia, Mars, Merkury, Saturn i Wenus. Inne źródła podają, że to pięć postaci z mitologii rzymskiej i greckiej: Gaję, Marsa, Wenus, Merkurego i Saturna. Rzeźba jest autorstwa Alfreda Janniota.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

INDIE / Uttar Pradesh / Delhi

BHUTAN / Paro / Paro

NIEMCY / Saksonia-Łużyce / Budziszyn

NIEMCY / Saksonia-Łużyce / Budziszyn

WłOCHY / Sycylia / Taormina

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl