Galeria zdjęć

Pawilon Mestrovica.

CHORWACJA / Zagrzeb. / Zagrzeb.

Zdjęcia: Zagrzeb., Zagrzeb., Pawilon Mestrovica., CHORWACJA
odsłon: 84 | poleca: 0 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2023-05-30 21:24
Data wykonania
kwiecień 2023

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Pawilon Meštrovića - Dom Chorwackich Artystów w Zagrzebiu to budynek zaprojektowany przez Ivana Meštrovića, jest przykładem architektonicznej awangardy. Organizowane są tu wystawy dzieł znanych artystów oraz koncerty.
Pawilon powstał w 1938 roku jako galeria sztuki, w 1941 roku, po utworzeniu tzw. Niepodległego Państwa Chorwackiego został przekształcony w meczet, jego nowe wnętrze zostało zaprojektowane przez Stjepana Planicia i Zvonimira Požgaja.
W 1947 roku nastąpiła kolejna zmiana, zniszczono trzy minarety stojące obok budynku, zniknęła także fontanna, meczet zaczął pełnić funkcję Muzeum Rewolucji.
Dopiero po zakończeniu wojny domowej w 1995 roku budynek został przekazany Chorwackiemu Stowarzyszeniu Artystów Plastyków i znów stał się miejscem wystaw i spotkań miłośników sztuki. info:https://tropter.com/pl/chorwacja/zagrzeb/pawilon-mestrovica

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

INDIE / Ladakh / Dolina Nubra

ARGENTYNA / Patagonia / Hielo Sur

NIEMCY / - / okolica Greetsiel

NEPAL / Annapurna TREK / NEPAL

SłOWACJA / Wysokie Tatry. / Szlak z Lodowej Przełęczy do "Piątki" Spiskiej.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl