Galeria zdjęć

Milestii Mici

MOłDAWIA / Mołdowa / Milestii Mici

Zdjęcia: Milestii Mici, Mołdowa, Milestii Mici, MOłDAWIA
odsłon: 3867 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: 4.12 | ocen: 16 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2008-11-20 15:36
Data wykonania
październik 2008

Opis zdjęcia
największa kolekcja win na świecie

Komentarze do zdjęcia

wina półsłodkie?!Francuż by padł:((((

była degustacja 3 win, 2 czerwone półsłodkie i pyszne białe słodkie. Gdyby nie to że prowadziłem, opróżniłbym po kubku każdego! Nie wiem dlaczego informacje na Wiki i stronie oficjalnej są tak rozbieżne.

Dziękuję za wyjaśnienie! Na wikipedii podane są inne cyfry, ale i tak imponujące. Nie odpowiedziałeś jak tam było z degustacją? Dobre?:-))).

już rozwijam temat! Właśnie piszę o tym na mojej stronie podróżniczej. Według strony oficjalnej Milestii Mici, piwnice mają 200km długości, z czego wykorzystane jest tylko ponad 50km. Kolekcja liczy 1.5 miliona butelek, najstarsze mają ponad 100 lat! (to akurat powiedziała przewodniczka) W Milestii Mici zaopatruje się np. królowa Anglii. Piwnice powstały w wyniku wydobywania kamienia na budowę Kiszyniowa w XIX wieku i tak się składa, że w środku panuje idealny mikroklimat do przechowywania wina. Temperatura pomiędzy 12 a 14ºC, wilgotność około 90% przez cały rok.

Muszę dać 5 bo się dowiedziałem czegoś nowego, ale szkoda, że autor tego tematu nie rozwinął:((((. Notowane w księdze rekordów Guinessa - 120 km! korytarzy z winami. Istnieje od 1969 roku....

Mieli moze galaretke z wina,

była degustacja ?

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

TURCJA / Kurdystan / Dogubayazit

TURCJA / Kurdystan / Dogubayazit

POLSKA / Zachodniopomorskie / okolice Pyrzyc

NIEMCY / Brandenburgia / Eisenhüttenstadt

NIEMCY / Brandenburgia / Eisenhüttenstadt

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl