Galeria zdjęć

Kościół - inaczej

NOWA ZELANDIA / Napier / Napier

Zdjęcia: Napier, Napier, Kościół - inaczej, NOWA ZELANDIA
odsłon: 1407 | poleca: 0 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2009-10-11 18:48
Data wykonania
styczeń 2009

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

tak w wielki piątek jakiś krwawy befsztyk?oj by sie działo.Polowanie na czarownice

Uff,nam Polakom pewnie i tym niezbyt praktykującym to kotlet w gardle lekko by stawał??Wiem,że w Polsce też kościoły (ewangelickie) są na sprzedaż.

Na całym świecie istnieje wiele miejsc, w których to budynki kościelne zostają przerobione do innego zastosowania. Są więc hotele w byłych kościołach, są restauracje czy muzea.
Zdarza się też, że są to sale konferencyjne.
W Polsce wydaje się to wręcz niemożliwe aby w "prawdziwym" kościele urządzić inne 'atrakcje' niż msza święta. Nie słyszymy też o tym, że można kupić kościół, albo że wynajmuje się go do jakiś celów. Inne kultury i obyczajowości są troszkę bardziej tolerancyjne i dopuszczają takie rozwiązania. Niemniej jednak - nowe zastosowanie budynku kościelnego - jest zazwyczaj dużą atrakcją dla turystów w każdym zakątku naszego globu. Nie ma też , aż tak wielu 'przerobionych kościołów'. Są to sporadyczne przypadki w nielicznych krajach.
Nie da się w kulturze chrześcijańskiej przejść obok tego bez zaciekawienia, własnej opinii, krytyki itp. Charakterystyczne kształty kościoła katolickiego - zawsze zmuszają do wyrażenia własnego zdania na temat innego "użytkowania". Wolno czy nie wolno ? Czy to obraża czyjeś uczucia czy też nie ma dla innych znaczenia ?
Zdjęcia przedstawiają restaurację w kościele. Jest też bar ( zamiast ołtarza ), są stoły i krzesła. Jest pełna i profesjonalna kuchnia ( zapewne w tylnej części za ołtarzem ). Wszystko w ciekawej czerwono-czarnej kolorystyce. Wrażenia są niezapomniane. Jedzenie smakuje "inaczej". Dodatkowo myśli krążą wokół tego, iż kiedyś prowadzone tu były msze, a obecnie jemy kotlety i pijemy wino. Kościół ten, a właściwie restauracja znajdują się w Nowej Zelandii.- okolice Napier.

Polecają to zdjęcie



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WALIA / Półwysep Gower, / Parkmill.

SłOWACJA / kraj preszowski / Bardejów

GRECJA / Wyspy Egejskie / Samos

ALGIERIA / Sahara / Assekrem

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl