Galeria zdjęć

Omule

ROSJA / Irkucka Oblast / Listwianka

Zdjęcia: Listwianka, Irkucka Oblast, Omule, ROSJA
odsłon: 2875 | poleca: 5 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 5 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2010-04-01 12:55
Data wykonania
czerwiec 2008

Opis zdjęcia
Suszenie ryb nad Bajkałem (na balkonie w bloku...)

Komentarze do zdjęcia

dokładnie tak. Ja jednakże jechałam ponad 20 lat temu i niestety nie wszędzie spotykałam się z ich gościnnością. Wtedy jednak często miałam do czynienia ze strasznym chamstwem uwarunkowanym czasami i warunkami w których przyszło im żyć. Zwłaszcza na miejscu w Kurczatowie. Pracował tam przez chwilę mój mąż, udało mu się dość szybko stamtąd wyjechać, ale odwiedziliśmy go z dziećmi. Długo by opowiadać. To specyficzne miejsce, miasto byłych skazańców...Budowano tam elektrownię atomową.

W innych pociągach, na dłuższych trasach, też od razu się zaprzyjaźniasz, ze wszystkimi w przedziale, po kilku godzinach podróży, już wszystko o sobie wiecie, też taki miejscowy zwyczaj

a ta herbata z samowara w niedomytych szklankach ujętych w metalowe koszyczki z uchem i cukier "na prikusku"

i oczywiście zapewne jechałeś też pociągiem "obszczym". Herbata od pani "wagonowej", syf niemiłosierny, atrakcje zapachowe uzależnione od poprzednich podróżujących. W wagonie którym jechałam wcześniej jechali Gruzini i wieźli arbuzy, co oznaczało, że cały wagon był nimi wypełniony do wysokości okien, a właściciele na nich sobie leżeli dobę trwania podróży. Te leżące na dole często pękały, upał jak sto pięćdziesiąt, niemyci podróżni...Po takim kursie pociąg wracał bez załadunku, ale z bonusem zapachowym i warstwą rozgniecionych arbuzów zamiast wykładziny dywanowej... I także ja z moimi dziećmi... Przeżycie jedyne w swoim rodzaju!

Jak jechałem pociągiem Irkuck-Słudianka, też jedli ryby w wagonie i wszystko wypluwali na podłogę, taki miejscowy zwyczaj

oni tam suszą złowione ryby na balkonach. Szkoda, że nie widziałaś tych balkonów! Ja byłam też (przez chwilę...) w kurczatowskiej (miasto w Rosji, w obwodzie kurskim) piwiarni. Tamtejsi wyciągali taką suszoną rybę zza cholewki buta (serio!) i po łyku piwa zagryzali nią...Jak im coś nie takiego podeszło, jakaś ość czy coś to pluli tym na podłogę. Kufle miały oblepione brzegi, podłoga była zapluta resztami ryb...Wytrzymałam kilka minut. Z piwa zrezygnowałam

A cóż to jest do jasnej śrubki???

widywałam całe balkony tak obwieszone w Kurczatowie

Potwierdzam!bardzo oryginalne zdjęcie:)

Oryginalne !Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

NIEMCY / Nadrenia-Palatynat / Trier

UKRAINA / Kijów / Zejście św. Andrzeja

HISZPANIA / Galicja / Olveiroa

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl