Forum dyskusyjne

Samochód w USA Wypożyczyć czy kupić używany

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 23:05 | 19.05.2012

Hej,
Wybieram się do USA na 4.5 miesiąca w tym około 1,5 miesiąca zwiedzania. Przeczytałem wiele wątków dotyczących podróżowania po USA i jestem zdecydowany na przemieszczanie się autem. I tu mam dwie opcje mogę wynająć auto na czas podróżowania (Drogie rozwązanie). Lub spróbować kupić tanie używane auto i później je sprzedać. Może ktoś ma doświadczenie z zakupem auta i mógłby mi powiedzieć ile to może kosztować (koszty dodatkowe do ceny auta) oraz czy można to jakoś załatwić nie będąc rezydentem USA (wiza J-1). Bardzo chętnie przeczytam również wszelkie inne informacje dotyczące tego tematu.

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 22:55 | 22.05.2012

Dobra to może inaczej ; ) Czy mógłby się ktoś podzielić jak wygląda i ile kosztuje rejestracja używanego samochodu w USA. Podobno kosztuje około $80 do tego może dojść jakiś podatek no i ubezpieczenie $400 na pół roku. Czy jest coś takiego jak badanie techniczne i jakieś dodatkowe obostrzenia dla obcokrajowców na wizie.
Pozdrawiam! :D

[konto usuniete] dołączył
06.07.2011

[konto usuniete] 20:38 | 23.05.2012

Powiem tak. Szczerze mówiac nie jestem do końca przekonany o opłacalnosci zakupu samochodu na trasę i odsprzedarzy go potem bez jakiejś specjalnej"straty". Owszem wynajem w okresie wakacyjnego epicentrum jest najdrozsze - poza sezonem ceny spadają 3-4 krotnie. Plusy sa takie ,że jak samochód nawali to firma podstawia drugi i po kłopocie - jedzie sie dalej. Zazwyczaj sa to samochody "młode" więc przy ekonomicznym rozwiazaniu trzeba wziaść tez pod uwagę problemy eksploatacyjne - bezyna nie jest juz tak tania jak choćby parę miesiecy temu(wzrost z 2.8$ za galon do 4.08$). Przy 5-7 tys mil (a może i więcej) to już warto wziąść kalkulator. Samochód kupowany używany - jeśli tani do 2-3 tys $ napewno będzie wymagał dodatkowych napraw przed wyjazdem zwłaszcza jeśli zakupi się u polskich lub meksykańskich dealerów. Mam swoje doświadczenia na własnej skórze - to samochody z aukcji czesto powypadkowe, po terenach powodziowych itp. Niby daja gwarancje ale to w rzeczywistosci żadna gwarancja a zwłaszcza w trasie gdzie towing moze kosztować nawet do kilkuset a czasem ponad tysiac baksów. Przy zakupie płaci sie podatek w zalezności od ceny , opłata za tablice na które sie potem troche czeka (wydaja od razu tymczasowe) Oczywiscie od dealera nie wyjedzie sie bez wykupu ubezpieczenia - jesli na jedną strone to jest taniej lecz jesli Ty spowodujesz wypadek to konsekwencje są niewyobrażalne...Przyjazd karetki to jakiś tysiąc baksów na dzień dobry , każde prześwietlenie X-ray od 800$ do 2300$ itd. Co do badań technicznych to musi być aktualny test emisji spalin. Jest on darmowy ale jeśli samochód nie ma aktualnych to lepiej nie brać, bo prawdopodobnie oststnich nie przeszedł a to kolejne pare stówek w wersji minimalnej aby przygotować go do kolejnego testu. To i jeszcze sticker na tablicę - to podatek miejski w zaleznosci od rejonu ceny sa różne zazwyczaj kolejna stówka...Także tak to wygląda. Masz pytania wal smiało - moge podzwonic po dealerach i zapytac o szczegóły ale nie sadzę aby był problem z zakupem dla obcokrajowców...

06.07.2011

[konto usuniete] 20:45 | 23.05.2012

No i jeszcze ewentualna odsprzedaz samochodu. Ten sam dealer,który sprzeda Ci pojazd za np. 2000$ zapłaci z bólami z powrotem co najwyzej 500$. Rynek jest nasycony do bólu używanymi pojazdami i uzyskanie korzystnej ceny może potrwać nawet kilka tygodni - w końcu każdy szuka okazji;) Powodzenia !

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 00:28 | 25.05.2012

Dziękuję bardzo za porady. Myślę że będę musiał dokładniej się przyjrzeć wszystkim kosztom bo na pewno na ubezpieczeniu nie będę oszczędzał. myślałem raczej o zakupie samochodu w cenie 4000-5000 tak żeby mieć coś starszego ale jeszcze w dobrym stanie ale jeśli mówisz że taka przebitka jest w komisach no to rzeczywiście trochę się zmieniają całe rachunki.I te tablice czy mógłbyś mi powiedzieć ile tak mniej więcej trzeba czekać na ich wydanie?
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź! I zapewne jeszcze się odezwę gdy będę coś konkretniej wiedział

06.07.2011

[konto usuniete] 04:58 | 25.05.2012

Tablice tymczasowe ważne są trzy miesiące. Na oryginalne czeka się jakiś tydzień może trochę dłużej...Trafienie na idealny dobry samochód w tej cenie z małym przebiegiem to igła w stogu siana. Cała masa dealerów żyje z tego aby szukac okazji - głównie kupuja używane wozy na aukcjach za naprawde czasem niewielkie pieniądze...to dłuższy temat...Za samochód warty u dealera 4-5tys z powrotem dostaniesz co najwyżej połowę, a i w to wątpię. Pozostaje ogłoszenie w gazecie, craiglist, ebay i czas, żeby trafić a chętnego, który może da trochę więcej...Poza tym jak Ci klęknie pojazd na trasie to masz "pozamiatane" w portfelu. Ja bym szukał oszczędności na noclegach, bo przy 1.5 miesiąca to się zbierze co nieco...

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 08:09 | 26.05.2012

Dzięki za dodatkowe info. Ja jednak nadal się zastanawiam nad zakupem częściowo dlatego że wtedy mógłbym mieć auto na cały pobyt nie tylko na podróżowanie. dlatego chciałem się zapytać jak jest z ubezpieczeniem samochodu w USA. Sprawdzałem narazie na jednej stronie koszty i nie wiem dlaczego chcą żeby podać miejsce zamieszkania (bez tego nie da się ruszyć)
Czy to oznacza że ubezpieczenie będzie ważne na terenie jednego stanu czy coś takiego?
Wiem że w innych stanach są wymagane inne kwoty minimalne. Nie rozumiem tylko czy jest to ważne przy rejestracji samochodu czy również przy przejazdach przez nie?
Dodatkowo zauważyłem że dokupienie Road Assistance nie jest drogie ( ubezpieczenie na 6 miesięcy to koszt $550 a Assistance $14 więc chyba warto zainwestować)
I ostatnie pytanie w tej serii ; ) To czy jest możliwość wykupienie ubezpieczenia na mniej czasu niż 6 miesięcy?

06.07.2011

[konto usuniete] 18:04 | 26.05.2012

Zakup samochodu na trasę ma sens przy kilku osobach, tym samym kilku budżetach, to automatycznie zmienia koszty. Oczywiscie na czas pobytu samochód wskazany, bez tego nie sposób normalnie funkcjonować. Naturalnie najpierw musisz miec adres, bo gdzieś będziesz mieszkał, wynajmował etc. i tam będą przychodzić informacje , rachunki czy choćby tablice...:) Nie ma obowiazku meldunkowego i innych wynalazków z epoki socjalizmu, a potwierdzenie własnego adresu jest banalne - wystarczy koperta z przystemplowanym znaczkiem na Twój adres i to tyle. Dzwoniłem do swojego ubezpieczenia i wygląda to tak . Wystarczą polskie prawo jazdy, można samochód ubezpieczyc na okres krótszy niż 6 miesiecy bez problemu Działanie ubezpieczenia - nie możesz być dłuzej niz 30 dni poza stanem gdyż wtedy traci sie status rezydenta np. Illinois (pod kątem ubezpieczenia oczywiscie). Wysokosc ubezpieczenia bedzie zalezna od miejsca zamieszkania . W miescie jest najdrozej , na przedmieściach znacznie taniej - nie tylko mniejszy ruch ale i inna kultura jazdy...

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 09:33 | 27.05.2012

Dziękuję Ci bardzo za informacje.
To że trzeba mieć już adres trochę krzyżuje moje plany. Bo chciałem kupić auto po podróżować w tygodnie później znaleźć mieszkanie tam gdzie będę się uczył. I po nauce po podróżować 3 tygodnie czy miesiąc. No a może wiesz czy jest coś takiego że po zakupie ma się jakiś czas na rejestrację auta.
W sensie można na przykład przejechać do domu na starych tablicach?
I czy mógłbyś powiedzieć mi jak się nazywa firma ubezpieczająca cię bo chciałbym sobie sprawdzić na stronie jak to wygląda?

06.07.2011

[konto usuniete] 23:50 | 27.05.2012

Jak wyżej wspomniałem na dzień dobry dostajesz tablice tymczasowe ważne 3 miesiące. Na pierwsze tablice czeka się chyba nawet miesiąc, to trochę trwa. Potem przy zakupie kolejnego samochodu stare tablice odkręca się montuje na nowym i to tyle. W takim układzie najpierw na Twoim miejscju najpierw wynajął bym samochód i doskonale przygotowanał trasę. W markecie kupił namiot,i cały sprzet kampingowy - kosztuje to autentycznie niewiele (namiot 2 os - 40-50$, śpiwór 20-30$, superwygodny materac z pompka samochodową 35$...), a pola namiotowe tutaj sa doskonale wyposazone i kosztują 10-20$ a za sieciówkę minimum wyłożysz 60-80$ a w sezonie jeszcze więcej.Po powrocie z trasy spokojnie rozejrzał sie za pojazdem w sensownej cenie (nawet u dealera mozesz sie targować). Jeszcze jedno poza sezonem ceny na wynajem pojazdów spadaja na łeb i moze sie nie opłacac kupować własnego pojazdu na tak krótki w sumie okres. Jak zrobisz Twoja głowa:) Oto adres do ubezpieczenia - mówia też po polsku (dotyczy stanu Illinois)
www.handzelubezpieczenia.com/insurance-solutions/personal-insur  ance/auto-insurance/

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 10:14 | 31.05.2012

Co do noclegów to właśnie o tym myślałem tylko raczej chciałem wziąć wszystko z polski ; ). A z tym samochodem to jeszcze sobie pomyślę bo akurat mam jeszcze sporo czasu i właśnie jadę tam na środek sezonu letniego (początek sierpnia) wiec pewnie pożyczenie będzie sporo kosztować. Dzięki i pozdrawiam!

OW-Akces_pl dołączył
01.04.2012

OW-Akces_pl 14:06 | 04.06.2012

Polecał bym zakupić używane auto w jakieś rozsądnej cenie. Choć musiał byś znaleźć najlepiej z opłaconym ubezpieczeniem przynajmniej do końca pobytu.

Jest też możliwość znalezienia firmy, która wynajmuje samochody na dłuższy okres.

Pozdrawiam i życzę bezproblemowego pobytu.

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 23:15 | 04.06.2012

Dzięki za info, ale powiedz mi czy ubezpieczenie przechodzi na innego właściciela bo jak ja sobie sprawdzałem ceny to musiałem podać dane wszystkich potencjalnych kierowców. Poza tym z tego co wiem to w Polsce przynajmniej tak nie jest ewentualnie osoba sprzedająca może dostać zwrot. Ale jak jest w USA to nie wiem wiec proszę o info :D

06.07.2011

[konto usuniete] 03:37 | 05.06.2012

Ubezpieczenie jest przypisane do właściciela a nie do samochodu, takze nie ma takich wyalazków ,że czyjeś ubezpieczenie przechodzi na trzecia osobę;) To indywidualny "record". Podając potencjalnych kierowców podwyższasz stawke ubezpieczenia a w przypadku osób niepełnoletnich to stawki sa znacznie wyższe...Po prostu te osoby sa ubezpieczone w tym samochodzie (lub samochodach) do okreslonej stawki w zależnosci od firmy ubezpieczajacej. Np. jest rodzina 4 oobowa i mają 3 samochody więc wtedy najlepiej jak wszyscy mają ubezpieczenie sa na wszystkie samochody, bo wtedy mogą nimi jeździć...Oczywiscie w przypadku nie wykorzystania ubezpieczenia w całosci można ubiegac sie o zwrot z tym , że to trochę trwa, no i warto dokładnie zapytac wczesniej o dokładne przepisy w tym względzie...

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 00:09 | 30.06.2012

Chwilę nie pisałem ale przemyślałem sprawę i chciałem zadać jeszcze kilka pytań.
Po pierwsze do jakiego urzędu zwrócić się z zapytaniem o tymczasową rejestrację samochodu bo chciałbym się o parę rzeczy zapytać a może mają jakąś mailową informację.
Moja główna rozterka to będzie ile naprawdę mnie taka rejestracja wyniesie i jakie warunki muszę spełnić (mam problem z adresem zamieszkania bo nie będę miała żadnego dowodu)
Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową pomoc!

06.07.2011

[konto usuniete] 07:04 | 30.06.2012

".... i jakie warunki muszę spełnić (mam problem z adresem zamieszkania bo nie będę miała żadnego dowodu)". W USA nie ma takich historii z PRL jak obowiązek meldunkowy. Wystarczy list na Twój adres i z nim załatwisz wszystko...

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 00:00 | 01.07.2012

Ale właśnie co jeśli takiego listu jeszcze nie będę miał? Czy wtedy nie da się nic załatwić ?

cool_kuba dołączył
19.05.2012

cool_kuba 11:53 | 04.07.2012

Dziękuję Ci bardzo rostocky! Przemyślałem sprawę i jednak nie będę kupował auta. myślę teraz nad alternatywą wypożyczenia samochodu ale do tego założyłem nowy wątek ponieważ chciałem się od razu zapytać o sprawy związane z parkiem Yellowstone.

06.07.2011

Hanka_84 dołączył
20.07.2012

Hanka_84 13:28 | 20.07.2012

Kuba, i co? Będziesz jeździł wypożyczonym autem? Przyznam, że taka podróż po USA również jest w strefie moich marzeń, dlatego chętnie posłucham jak Ci idzie z realizacją wycieczki.

Cris73uk dołączył
21.06.2012

Cris73uk 09:31 | 15.04.2016

czy pojechales wogole w ta podroz ? i jak sie to skoczylo z tym autam ?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl