Forum dyskusyjne

Koszt podróży zwiedzania

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

feniks_01 dołączył
03.09.2011

feniks_01 20:54 | 03.01.2013

Witam. W przyszłe wakacje wybieram sie na Work and Travel do USA. Moje pytanie brzmi czy za ok 2500-3000 tys dolarów moża spokojnie 2 tygodnie zwiedzać, podróżować po kraju, wynająć samochód itd? Narazie piszę o takiej kwocie, może (mam nadzieje) uda sie kogoś na miejscu poznać i koszt rozłozy sie na 2 lub więcej osób. Z góry dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam :)

aga.w dołączył
04.08.2008

aga.w 01:48 | 05.01.2013

powinno wystarczyć, ale oczywiście zależy co chcesz zobaczyć i w jakim standardzie podróżować. Najtańsze hostele w miastach to ok 20 USD za noc w pokoju wieloosobowym. Wynajem samochodu dla jednej osoby nie jest za bardzo opłacalna. Między miastami najtaniej podróżować autobusami greyhound www.greyhound.com/  Często się spóźniają i niektóre dworce wyglądają nieciekawie, no ale są w rozsądnej cenie. Po większych miastach można się przemieszczać komunikacją miejską, ale jest ona dużo mniej rozbudowana niż w Polsce. Jedzenie na mieście jest dość drogie, najtaniej jest oczywiście w fast foodach, a żeby zjeść obiad w taniej restauracji trzeba liczyć ok 20 USD ( zwłaszcza że do ceny podaniej na karcie doliczany jest potem jeszcze podatek no i pasuje zostawić napiwek min 10%) Warto pamiętać, że w USA ceny są podawane bez podatku i dopiero na koniec, przy kasie jest on doliczany. Ja podróżowałam po USA w zeszłym roku, było nas 4 osoby, za dwa tygodnie na wschodnim wybrzeżu z tego co pamiętam wydałyśmy ok 2000-2500 USD od osoby ( w tym 800USD na przeloty) za 10 dni na zachodnim wybrzeży około 1500USD. Standard bez luksusów, ale wydaje mi się że dużo zobaczyłyśmy.

feniks_01 dołączył
03.09.2011

feniks_01 09:37 | 05.01.2013

Z ciekawości sprawdzalem koszt wynajęcia samochodu na 20 dni z ubezpieczeniami itd (oczywisćie ok połowy września żeby nie było) i wyszło jakies 1800 zł, to jeszcze nie jest straszna cena :) Zobaczymy na miejscu jak bedzie, jeśli sie uda kogos znalezc i sie dołączy do zwiedzania to bedzie idealnie :D

[konto usuniete] dołączył
29.07.2012

[konto usuniete] 14:38 | 05.01.2013

W USA na West Coast czy też East jak chce się zwiedzać interior lub trasy widokowe to wynajmuje się auto i jest to tanie :-) tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić już z Polski - opłacić całość i wydrukować voucher - for example - 21 dni auta w Californii - odbiór na LAX i oddanie na LAX 1322 zł full insurance :-)

Greyhound i Amtrak opłaca się jeśli tylko śmigamy miedzy miastami lub większymi ośrodkami.

To samo z noclegami - motel bez auta to jak wycieczka na Hel na deskorolce - można się spinać ale czy warto?
Auto w USA jest tak powszechne ze samo wypożyczenie przypomina zakupy w kasie self checking w markecie..... polecam

Niestety bez laptopaw USa sie nie istnieje - nic sie nie zrobi - nic nie zarezrwuje i nic nie opłaci. Koniecznie trzeba go mić bo hot spoty to nie problem

My zwiedziliśmy w pazdzierniku 5 stanów (Cali, Nevada, Arizona, Utah, Texas) i zrobiliśmy 4200km wypozyczonym nowym autkiem najlepsze trasy widokowe na West Coast, balowaliśmy w LA i SF, na wybrzeżu Big Sur w klubach, chodzilismy po National Parks (Yodsemite, Death Valley, Grand Canyon) i poznawalismy amerykanską prowincję i koszt całokowity na 3 tygodnie z mega High life wyniósł nasz przelotem 5300zł Sam przelot w super opcji via London kupiony via internet na American Airlines :-) Polecam
Taką wyprawę polecam każdemu max we 2 bo jesli jest wiecej to nie ma juz miejsca w furze :-)
Wedy trzeba wyjając 2 bryki ale jest i plus - moze być jeszcze większy fun :-)

W tym roku w kwietniu robimy tez furą 66 Route - polecam :-)
Formuła taka sama

feniks_01 dołączył
03.09.2011

feniks_01 16:01 | 05.01.2013

5300? Co w tej kwocie? Jeszcze jak wygląda sprawa jeśli kierowca ma mniej niz 25 lat? Z tego co czytałem to są duże dopłaty :/ Wynająć samochod chce dopiero pod koniec wrzesnia więc mam ndzieje,że bedzie duzo taniej.

[konto usuniete] dołączył
29.07.2012

[konto usuniete] 19:05 | 05.01.2013

W kwocie 5300zł był cały wyjazd. Kierowca musi mieć więcej niż 26 lat i pamiętaj o tym ze jesli są inni kierujący to muszą być zgłoszeni przy rental - koniecznie dlatego, że mają też pełen zakres ubezpieczenia. Taniej niż 1300zł to raczej nie znajdziesz - nawet teraz tyle kosztuje tyle ze są ciagle jakieś promo.
Amerykanski system najmu jest super. Oczywiście mówmy o aucie klasy E lub C jesli chcesz Mustanga :-) trzeba dopłacić i liczyć się z kosztami paliwa. Ale pośmigać takim cudem po tych przestrzeniach - niezapomniane. Szczególnie po Death Valley - to było mega przeżycie :-)

feniks_01 dołączył
03.09.2011

feniks_01 19:13 | 05.01.2013

Właśnie ten wiek kierowcy mnie troche wkurza bo mam 24 i nie chciałbym płacić o 200% więcej :/ Ogólnie bede tam juz od początku czerwca a zwiedzac jak juz wspomniałem bede od końca września więc będzie czas żeby sie rozejrzeć/posprawdzać/zapytać tubylców co gdzie i jak najlepiej zrobić :) I oczywiście szukać ludzi chętnych do zwiedzania/latania po US :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl