Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Londyn i jego atrakcje > ANGLIA


babaczek babaczek Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ANGLIA / - / Londyn / Zmiana wartyJest jedną z największych metropolii europejskich, tętniący życiem 24 godziny na dobę i miastem, które, mimo że miałam okazję zwiedzać tylko przez tydzień, pokochałam od pierwszego momentu- Londyn, miejsce, które chciałabym zwiedzić wszerz i wzdłuż i móc w nim pomieszkać kilka miesięcy.

Myślę, że życie na stałe w takim zgiełku i hałasie mogłoby być uciążliwe, ale od czasu do czasu wpaść do Londynu na miesiąc, czy dwa- czemu nie?

Po mieście turysta może poruszać się stosunkowo łatwo i w miarę szybko- metro, komunikacja autobusowa czy taksówki pozwalają na przemierzanie sporych kilometrów. Pozostają nam zawsze jeszcze nogi, a muszę przyznać, że spacerowanie po Londynie jest niezwykle przyjemne.

Oczywiście jako „rasowy” turysta musiałam zobaczyć na własne oczy najbardziej znane atrakcje tego miasta. Słynna zmiana warty przy Pałacu Buckingham zrobiła na mnie potężne wrażenie- i nie chodzi tu o samo wydarzenie, co o poruszenie jakie wywołuje wśród ludzi przyjeżdżających do Londynu z całego świata. Oto siedziba brytyjskich królów, dla Brytyjczyków symbol kraju, a setki turystów przybywa0 by obejrzeć, jak wygląda zmiana wartowników. Trzeba przyznać, że jest widowiskowe wydarzenie- sam ubiór gwardzistów, oddział konny i orkiestra stanowią niezwykle ciekawe wydarzenie. Można także zwiedzić część pałacu, która udostępniona jest dla turystów od 1992 roku. Wejście jest płatne.
Imponująco wygląda Tower Bridge i położona tuż obok Tower of London. Tower Bridge, łączący dwa brzegi Tamizy to ulubione miejsce turystów do robienia sobie fotek i podziwiania największej londyńskiej rzeki. Zbudowany w II połowie XIX wieku jest mostem zwodzonym, który nadal jest otwierany. Doskonale widać z niego London Eye. Natomiast Tower of London to twierdza i pałac monarchów brytyjskich wybudowana na początku XI wieku, a ostatnim królem, który go zamieszkiwał był Jakub I (1566-1625)- budowla jest naprawdę fantastyczna i godna zwiedzenia lub choć zobaczenia.
Gorąco polecam także spędzenia dnia w British Museum. Mnóstwo interesujących ekspozycji, częste ich zmiany sprawiają, że po prostu trzeba tu zajrzeć. Tym bardziej, że wiele z nich jest za darmo, więc osoby, które nie mają zbyt dużo funduszy na wejścia wstępu (a przyznam szczerze, że dla mnie były one po prostu zbyt wysokie w wielu przypadkach) mają okazję zobaczenia najwspanialszych eksponatów w jednym z najbardziej znanych muzeów świata. Sama atmosfera tego miejsca, tak bardzo odbiegająca od wielu nudnych i cichych budynków muzealnych jest naprawdę niesamowita- mnóstwo ludzi z całego świata, studenci siedzący na ławeczkach lub po prostu na ziemi oparci o ścianę z zeszytami i laptopami notujący swoje spostrzeżenia. Warto wcześniej zajrzeć na stronę muzeum i sprawdzić, jakie wystawy są dostępne i wybrać te najbardziej nas interesujące, bo może się okazać, że jeden dzień to za mało, by zwiedzić najciekawsze sale.
Dużą popularnością cieszy się także Opactwo Westminsterskie – miejsce koronacji królów brytyjskich, ale także wspaniały zabytek o przepięknym otoczeniu. Przy zamiarze zwiedzania tego obiektu warto pamiętać, iż w kościele codziennie odbywają się modlitwy i nabożeństwa.
Wspaniale prezentuje się w nocy gmach parlamentu z najsłynniejszym zegarem świata- Big Benem. Cały budynek jest przepięknie oświetlony i robi ogromne wrażenie.

To co mnie urzekło w Londynie, to atmosfera tego miasta. Zabytki są piękne, wspaniałe sklepy, teatry, w których na scenie można podziwiać największe gwiazdy światowego kina jak Kenneth Brannagh, Emma Thompson, Ben Kingsley i wielu, wielu innych, ale to właśnie ten niezwykły klimat miasta, gdzie setki różnych narodowości i kultur mieszkają obok siebie, funkcjonują ze sobą i tworzą całkiem nową kulturę.

Zdjęcia

ANGLIA / - / Londyn / Zmiana warty

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Londyn 314 Krótkie informacje o Londynie, polecane miejsca noclegowe

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl