Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Water and Mountain Expedition 2007 > CZARNOGÓRA


NaszeWyprawy NaszeWyprawy Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie FRANCJA / Masyw Mount Blanc / Szczyt Mount Blanc / NaszeWyprawy na Mount BlancPodróże są naszą pasją, częścią życia, która jest w nas od wielu lat. Cząstka, bez której coś by w nas umarło, jak również sposobem na realizowanie własnych marzeń.
Poprzez entuzjazm i doświadczenie oraz umiejętność zachowania rozsądku nasze wyprawy są ciekawe, urozmaicone i pełne przygód.
W 2005r. zorganizowaliśmy wyprawę „Alpejski Absolut” za cel wyprawy wybraliśmy Najwyższy szczyt Europy Mt.Blanc oraz rafting dwoma najbardziej ekscytującymi rzekami Francji Isere i Durance, cele zostały zrealizowane w 100%.
Tym razem naszym celem są Najwyższe szczyty Alpy Dynarskich i Julijskich oraz spływ Największym Kanionem Europy.

Wyprawa w Alpy Dynarskie i Julijskie oraz spływ
Największym Kanionem Europy

Nasza podróż, którą odbywać będziemy samochodem, będzie niezwykle ciekawą, pełną ryzyka i dająca adrenalinę wyprawą.
Wyprawa ruszy na przełomie lipca/sierpnia 2007r.

Etap I: Spływ rzeką Socą
Pierwszym etapem wyprawy będzie dwudniowy rafting najsławniejszą rzeka raftingową Słowenii Socą, jest to rzeka, której stopień trudności wynosi WW I -WW IV. Rzeka, polecana przez profesjonalistów i znawców sportów wodnych, dostarczy nam zapewne niezwykłych i niezapomnianych wrażeń. Ponadto będzie próbą generalną przed naszym głównym cele.

Etap II: Zdobycie najwyższego szczytu Alp Julijskich i Słowenii "Triglav 2863m."
Kolejny etap podróży to góry i najwyższy szczyt Słowenii, znajdujący się w Alpach Julijskich - Triglav 2863 m., szczyt, który znajduje się na godle i fladze Słowenii. Będzie to kolejny zdobyty przez na szczyt Korony Europy.

Etap III: Nasz główny cel "Największy Kanion Europy"
Przemierzając piękną Chorwację trafimy do Czarnogóry, gdzie czeka na nas kilkudniowy rafting, wspaniałą, piękną, a zarazem dziką i niebezpieczną Tarą.
Rzeka przepływa przez jeden z najniebezpieczniejszych i drugi co do wielkości, Największych Kanionów Świata, nr.1 Europy. Sam Kanion liczy sobie 82 km długości, 1300m głębokości, do przepłynięcia będziemy mieli łącznie 120km. pokonamy ponad 50 progów i katarakt, stopień trudności wynosi WW II – WW IV z czego 70% to WW III-IV z tym wszystkim zamierzymy się zmierzyć naszą dwuosobową załogą. "Klasyfikacja rzek"
Jest to pierwsza próba pokonania kanionu dwuosobową załogą raftingową.

Etap IV: Wspinaczka w Alpach Dynarskich
Ostatnim etapem wyprawy będzie wspinaczka w Alpach Dynarskich i zdobycie najwyższego szczytu Durmitoru - Bobotov Kuk 2522 m. oraz Bośni i Hercegowiny Maglic 2387 m.
Dowiedz się więcej, zajrzyj na naszą stronę: http://www.naszewyprawy.net/

Sponsorzy Wyprawy


Podsumowanie:
- 23 dni podróży
- 4000 km. przez 8 krajów Europy
- zdobycie szczytów Triglav 2863m., Moglic 2387 m., Bobotow Kuk 2522m.
- zdobycie Największego Kanionu Europy
- rafting rzekami Socą i Tarą, łącznie przepłyniemy ponad 170km.

Współpraca:
Wyprawa w te rejony od zawsze była w naszych planach, które teraz mają szansę spełnienia, jednak jest to wyprawa kosztowna, dlatego za wszelką pomoc będziemy ogromnie wdzięczni. Ufam, że przedstawienie planu wyprawy, zapewnienie o doświadczeniu i zdrowym rozsądku będzie przydatne i pomocne podczas podejmowania decyzji.

Za pomoc i objęcie sponsoringiem naszej wyprawy będziemy ogromnie wdzięczni w zamian jesteśmy w stanie zaoferować szeroką ofertę reklamową. Jak wiadomo reklama pełni ogromną i niezwykle ważną funkcję, dlatego chcemy w pełni wykorzystać swoje możliwości, aby móc odwdzięczyć się poprzez następującą formę: napisz do nas a prześlemy naszą ofertę.

Zdjęcia

FRANCJA / Masyw Mount Blanc / Szczyt Mount Blanc / NaszeWyprawy na Mount Blanc

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Wirtualne Podróże - Panoramy Górskie 214 Wirtualne Podróże po górach i ciekawych miejscach całego świata. Zobacz naprawdę warto !!! Wirtualne panoramy górskie 360 , Panorama 3d.
Naszewyprawy - Nasze Wyprawy górskie - Rafting spływ pontonem. 222 Naszewyprawy to vortal opisujący nasze wyprawy górskie oraz Rafting - spływ pontonem. Oprócz relacji i opisów z naszych podróży znajdziecie tutaj foto galerie, wirtualne panoramy górskie, mapy oraz tapety.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl