Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Water and Mountain Expedition 2007 > CZARNOGÓRA


NaszeWyprawy NaszeWyprawy Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie FRANCJA / Masyw Mount Blanc / Szczyt Mount Blanc / NaszeWyprawy na Mount BlancPodróże są naszą pasją, częścią życia, która jest w nas od wielu lat. Cząstka, bez której coś by w nas umarło, jak również sposobem na realizowanie własnych marzeń.
Poprzez entuzjazm i doświadczenie oraz umiejętność zachowania rozsądku nasze wyprawy są ciekawe, urozmaicone i pełne przygód.
W 2005r. zorganizowaliśmy wyprawę „Alpejski Absolut” za cel wyprawy wybraliśmy Najwyższy szczyt Europy Mt.Blanc oraz rafting dwoma najbardziej ekscytującymi rzekami Francji Isere i Durance, cele zostały zrealizowane w 100%.
Tym razem naszym celem są Najwyższe szczyty Alpy Dynarskich i Julijskich oraz spływ Największym Kanionem Europy.

Wyprawa w Alpy Dynarskie i Julijskie oraz spływ
Największym Kanionem Europy

Nasza podróż, którą odbywać będziemy samochodem, będzie niezwykle ciekawą, pełną ryzyka i dająca adrenalinę wyprawą.
Wyprawa ruszy na przełomie lipca/sierpnia 2007r.

Etap I: Spływ rzeką Socą
Pierwszym etapem wyprawy będzie dwudniowy rafting najsławniejszą rzeka raftingową Słowenii Socą, jest to rzeka, której stopień trudności wynosi WW I -WW IV. Rzeka, polecana przez profesjonalistów i znawców sportów wodnych, dostarczy nam zapewne niezwykłych i niezapomnianych wrażeń. Ponadto będzie próbą generalną przed naszym głównym cele.

Etap II: Zdobycie najwyższego szczytu Alp Julijskich i Słowenii "Triglav 2863m."
Kolejny etap podróży to góry i najwyższy szczyt Słowenii, znajdujący się w Alpach Julijskich - Triglav 2863 m., szczyt, który znajduje się na godle i fladze Słowenii. Będzie to kolejny zdobyty przez na szczyt Korony Europy.

Etap III: Nasz główny cel "Największy Kanion Europy"
Przemierzając piękną Chorwację trafimy do Czarnogóry, gdzie czeka na nas kilkudniowy rafting, wspaniałą, piękną, a zarazem dziką i niebezpieczną Tarą.
Rzeka przepływa przez jeden z najniebezpieczniejszych i drugi co do wielkości, Największych Kanionów Świata, nr.1 Europy. Sam Kanion liczy sobie 82 km długości, 1300m głębokości, do przepłynięcia będziemy mieli łącznie 120km. pokonamy ponad 50 progów i katarakt, stopień trudności wynosi WW II – WW IV z czego 70% to WW III-IV z tym wszystkim zamierzymy się zmierzyć naszą dwuosobową załogą. "Klasyfikacja rzek"
Jest to pierwsza próba pokonania kanionu dwuosobową załogą raftingową.

Etap IV: Wspinaczka w Alpach Dynarskich
Ostatnim etapem wyprawy będzie wspinaczka w Alpach Dynarskich i zdobycie najwyższego szczytu Durmitoru - Bobotov Kuk 2522 m. oraz Bośni i Hercegowiny Maglic 2387 m.
Dowiedz się więcej, zajrzyj na naszą stronę: http://www.naszewyprawy.net/

Sponsorzy Wyprawy


Podsumowanie:
- 23 dni podróży
- 4000 km. przez 8 krajów Europy
- zdobycie szczytów Triglav 2863m., Moglic 2387 m., Bobotow Kuk 2522m.
- zdobycie Największego Kanionu Europy
- rafting rzekami Socą i Tarą, łącznie przepłyniemy ponad 170km.

Współpraca:
Wyprawa w te rejony od zawsze była w naszych planach, które teraz mają szansę spełnienia, jednak jest to wyprawa kosztowna, dlatego za wszelką pomoc będziemy ogromnie wdzięczni. Ufam, że przedstawienie planu wyprawy, zapewnienie o doświadczeniu i zdrowym rozsądku będzie przydatne i pomocne podczas podejmowania decyzji.

Za pomoc i objęcie sponsoringiem naszej wyprawy będziemy ogromnie wdzięczni w zamian jesteśmy w stanie zaoferować szeroką ofertę reklamową. Jak wiadomo reklama pełni ogromną i niezwykle ważną funkcję, dlatego chcemy w pełni wykorzystać swoje możliwości, aby móc odwdzięczyć się poprzez następującą formę: napisz do nas a prześlemy naszą ofertę.

Zdjęcia

FRANCJA / Masyw Mount Blanc / Szczyt Mount Blanc / NaszeWyprawy na Mount Blanc

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Wirtualne Podróże - Panoramy Górskie 208 Wirtualne Podróże po górach i ciekawych miejscach całego świata. Zobacz naprawdę warto !!! Wirtualne panoramy górskie 360 , Panorama 3d.
Naszewyprawy - Nasze Wyprawy górskie - Rafting spływ pontonem. 212 Naszewyprawy to vortal opisujący nasze wyprawy górskie oraz Rafting - spływ pontonem. Oprócz relacji i opisów z naszych podróży znajdziecie tutaj foto galerie, wirtualne panoramy górskie, mapy oraz tapety.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe

Do Rosji a konkretnie do Republiki Kałmucji wybrałem się dla tulipanów. Brzmi to pewnie dość dziwnie ale są tam regiony (w Kałmucji) gdzie na przełomie kwietnia i maja na stepach kwitną dzikie tulipany. Widok podobno bajkowy, tak przynajmniej można było wywnioskować po obrazkach z netu i dlatego tam pojechałem. Niestety tamtego roku wiosna przyszła wcześniej i kiedy przyjechałem, tulipany już przekwitły.

05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?

Przyznaje, że tytuł relacji jest dość prowokujący. Pytanie. Ile razy rozmawiając o wakacyjnych wojażach, kiedy pada słowo Gruzja słyszycie zdanie “Gruzja jest piękna”? Jak jest naprawde wie ogromna rzesza naszych rodaków odwiedzających corocznie ten kraj. Dla mnie jest to trzeci wypad do tego kraju. Pierwszy był w roku 2014, potem w 2016 i teraz, mam więc trochę wyciągniętych wniosków, porównań i przemyśleń.

05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...
05-03
Skiathos – przerwa na nicni...
05-01
Wokół Indii i Nepalu...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec