Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:CZARNOGÓRA

Liczba wyszukanych artykułów: 29

CZARNOGÓRA / Boka Kotorska / Perast / Perast na tle gór
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1154

Iwona Niedopytalska To romantyczne miejsce, leżące w urokliwym Montenegro, nad rozlewającą się w słońcu Bałkanów zatoką, powinno być mekką koneserów piękna i ciszy. Trzy perełki na błękicie kotorskiej materii robią wrażenie i nie dają o sobie zapomnieć.

inf.praktczne, zdjęcia

CZARNOGÓRA / Boka Kotorska / okolice Tivatu / Gospa od Milo
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 1789

Iwona Niedopytalska Czarnogóra kojarzy się przede wszystkim z Zatoką Kotorską, czyli romantycznym romansem lądu z wodą. Można się tu zaręczyć, wziąć ślub, przeżyć miodowy tydzień, a nawet wybrać w ostatnią podróż przed rozstaniem, jeśli ktoś chce pożegnać się z klasą.

inf.praktczne, zdjęcia

CHORWACJA / Morze Śródziemne / Morze Śródziemne / Kalinka burza i słońce 4
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2730

Kalinka-Kapitanka Ahoj, witam Wszystkich ponownie z pokładu jachtu na morzu Dzielę się z Wami relacjami i opisami z mojego życia na morzu i oceanie. Życie moje jest podobne do dzieci na lądzie, tylko odpowiedzialność jest większa

Kalinka-Kapitanka Dzielę się z Wami relacjami i opisami z mojego życia na morzu i oceanie. Życie moje jest podobne do dzieci na lądzie, tylko odpowiedzialność jest większa

inf.praktczne, zdjęcia

CHORWACJA / - / Morze Adriatyckie / Kalinka zima i lato 1
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2380

Kalinka-Kapitanka Ahoj, witam Was wszystkich z pokładu jachtu na morzu Obiecałam, że zacznę pisać o normalnym życiu dziewczynki na morzu. Teraz wiosną mam chwilę czasu, zatem zacznę opisywać Wam niektóre ze szczegółów mojego życia

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

BalticAnchor To interesujące osobiste wskazówki dla członków i organizatorów wypraw egzotycznych, warte przeczytania dla wszystkich podróżujących Najważniejsze elementy wyposażenia i umiejętności których nie da się przygotować w kilka dni a będą nam pomagać latami ! Miłej lektury początkującym i ciekawego przypomnienia dla doświadczonych

inf.praktczne, zdjęcia

CZARNOGÓRA / Durmitor / Durmitor / Durmitor
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2697

pirlow Trochę wrażeń, doświadczeń i subiektywnych spotrzeżeń na temat Czarnogóry. Jak dojechaliśmy i jak wróciliśmy, co nam się podobało a co nie.

droga na miejsce, zdjęcia

CZARNOGÓRA / Bijelo Polje / Dalovica Pecina / Dalovica Pecina 3
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3451

Speleomeduza 2015 Czy wiecie, że Jaskina Đalovića Pećina jest najdłuższą jaskinią Czarnogóry, liczącą sobie ponad 11km długości korytarzy? Pora poznać jej tajemnice!

zdjęcia, mapy, linki

team-from.pl Balcanica Poland Team, czyli 2edycja wypraw Team-from.pl. Tym razem planujemy wyprawę na Bałkany. Nasze kombi przejadą 6000km w 14dni.

CZARNOGÓRA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 10
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1332

GlobAdmin Wiktor z projektu MOTOVBLOG2014, nad którym Globtroter.pl objął patronat, odwiedził tym razem Czarnogórę. Poczytajcie jak opisuje swoją podróż z perspektywy motocykla.

CZARNOGÓRA / Ulcnij / Most na rzece Bojana / Drżyj rybo!
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3385

Leoncjo Pierwsza część dziennika podróży po Albani. Spisywane "na gorąco" wydarzenia obejmują okres od wyjazdu z Polski, do plaży w okolicach Jale, gdzie utknęliśmy z powodu złej pogody.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CZARNOGÓRA / gmina Budva / wyspa św. Stefana / Kokurs - z przyjaźnią do Czarnogóry
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1711

Asiek312 Jednym z pomysłów na naszą wyprawę był wyjazd do Czarnogóry, kraju może nie tak rozsławionego jak inne kraje leżące nad Adriatykiem, lecz bardzo interesującego. Nasza praca opisuje tygodniowy wyjazd, w czasie którego zwiedziłyśmy takiej miasta jak Budva, Cetinje, Kotor, Zabliak, udało nam się również podziwiać Park Narodowy Lovćen. Zapraszamy do lektury!

Moto Touring Plany na rok 2013: Bałkany początek. Pierwsza wyprawa motocyklowa i oby sie wszystko udało...

CZARNOGÓRA / - / Miasteczko Sv.Stefan i wyspa hotel / wyspa Sw.Stefan
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4946

Paweł S Poniżej opis streszczenie wyjazdu. Mam nadzieję że kilkoro ludzi skorzysta

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

BalkanTrip2012 Jesteśmy dwójką przyjaciół z miasta Zgierza. Uwielbiamy aktywny wypoczynek i obcowanie z naturą. Planujemy odbyć w sierpniu, trwającą około miesiąca, autostopową podróż po Bałkanach. W jej trakcie zrealizujemy film ukazujący aspekty podróżowania "na stopa". Pokażemy dziką i niedostępną przy tradycyjnych wycieczkach naturę tego regionu. Bardzo pociąga nas możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi i kultur.

POLSKA / Złotoryja / Złotoryja / Honda transalp
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3154

Bałkany2012-Asia Dwie motocyklistki, które nie poprzestały na swoich marzeniach, wybierają się motocyklami na podbój Półwyspu Bałkańskiego. Planują zwiedzić Chorwację, Albanię, Serbię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę. Czy się uda ? Musi !

Bałkany na motocyklu Plan na wakacje: Bałkany na motocyklu. Może to nie koniec świata, ale na naszą pierwszą wyprawę motocyklową zupełnie wystarczy.

zdjęcia, mapy, linki

SkuBany Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Muszę w pełnić zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo po zeszłorocznych wojażach starym golfem teraz przyszła pora na podróż motorowerem na Bałkany.

zdjęcia, linki

SZARPANINA_2012 Spółka-córka wyprawy SZARPANINA 2012 prezentuje najnowszą multimedialną grę komputerową w czasie rzeczywistym (a przestrzeni nieco nierzeczywistej) pt. ZMARZNĄĆ W CHORWACJI Przed wyprawą SZARPANINA 2012. Geneza pomysłu, czyli motocyklem po Bałkanach (2009). Ilość graczy: 3 (Borsuk, Glaca, Sowizdrzał) Czas trwania: 6 dni (wrzesień 2009) Wymagania sprzętowe: Honda Deauville 700, Yamaha TDM 850, Yamaha FZS 600 Urządzenia peryferyjne: jeden GPS, jeden aparat 12 Mpx, dwie mapy (w tym jedna Krakowa), trzy mózgi (poziom wykorzystania ok. 10-40%), dużo chęci i wiary, głównie w siebie nawzajem. Urządzenia pamięci masowej: torby i plecaki przywiązane do siodeł, gdzieniegdzie kufry i torby na zbiorniki. Gadżety: namioty, śpiwory, palniki i butle z gazem, żywność zabrana z Polski.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ALBANIA / Kukes / Kukes / szczyt
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4197

SZARPANINA_2012 Przygotowania do wyprawy motocyklowej SZARPANINA 2012 14-28 lipca 2012 r.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CZARNOGÓRA / nad morzem / Budva / fontanna w centrum Budvy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2933

rencista2 Wycieczka objazdowo-wypoczynkowa do Czarnogóry i Albanii.11.06-22-06.2011 r.

POLSKA / Śląsk / Racibórz / logo projektu
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 5007

golfomaniacy Opis projektu wyprawy na Bałkany w sierpniu 2011. projekt jest otwarty dla wszystkich posiadaczy Golfów, którzy chcą dołączyć do nas na trasie.

droga na miejsce, zdjęcia

BOśNIA i HERCEGOWINA / Bośnia i Hercegowina / Medjugorie / Dewocjonalia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 21624

igebski Objazdowa wycieczka po Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Czarnogórze, Albanii i Serbii.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

towPawel Relacja z dwutygodniowej objazdówki po Bałkanach. Polecam przejechanie tej trasy :)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ALBANIA / brak / Drymades / albania
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 38578

szkot Niskobudżetowa podróż samochodem po Bałkanach i nie tylko

zdjęcia, linki

CZARNOGÓRA / Komovi / Pasmo Komovi / Vosojevicki vrh o poranku
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5097

Kbee Słoneczne wybrzeża, plaże, nowoczesne luksusowe łodzie motorowe cumujące wzdłuż wiekowych kamieniczek, piękne kobiety przechadzające się wąskimi uliczkami. Setki drobnych kawiarenek w cienistych, dających schronienie przed upałem, zakątkach. Zapach melancholijnie płynącego życia, wszystko to otacza mnie i przenika. Podnoszę głowę, spoglądam na pnące się do góry ściany skał i wiem, że tam dopiero swoje prawdziwe oblicze odkrył dla mnie najmłodszy kraj na świecie – Czarnogóra.

inf.praktczne, zdjęcia

FRANCJA / Masyw Mount Blanc / Szczyt Mount Blanc / NaszeWyprawy na Mount Blanc
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3209

NaszeWyprawy Podróże są naszą pasją, częścią życia, która jest w nas od wielu lat. Cząstka, bez której coś by w nas umarło, jak również sposobem na realizowanie własnych marzeń. Poprzez entuzjazm i doświadczenie oraz umiejętność zachowania rozsądku nasze wyprawy są ciekawe, urozmaicone i pełne przygód. W 2005r. zorganizowaliśmy wyprawę „Alpejski Absolut” za cel wyprawy wybraliśmy Najwyższy szczyt Europy Mt.Blanc oraz rafting dwoma najbardziej ekscytującymi rzekami Francji Isere i Durance, cele zostały zrealizowane w 100%. Tym razem naszym celem są Najwyższe szczyty Alpy Dynarskich i Julijskich oraz spływ Największym Kanionem Europy.

zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 37171

kurbanczyk Z autokaru spoglądamy na krystalicznie czystą wodę i piaszczyste plaże. Co za piękne widoki! Te dzikie zatoczki zachwycają, stwarzają taki romantyczny nastrój, wyobrażamy się wśród nich spacerujących w promieniach wschodzącego słońca jak również przy blasku księżyca.

inf.praktczne, droga na miejsce

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2628, Łączna liczba odwiedzin: 11860135X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl