Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Aleppo – minaret > SYRIA


Smok-1 Smok-1 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie SYRIA / Aleppo / Aleppo/Halab, Stare Miasto / Minaret meczetu Umajjadów (1)Fotorelacja pokazująca zabytek z czasów sprzed zniszczenia

Niedawno ze smutkiem wyczytałem informację o zniszczeniu starego minaretu w Wielkim Meczecie Umajjadów w Aleppo. Smukły, charakterystyczny, zbudowany w XI wieku stanowił charakterystyczny punkt miasta, był jednym z wielu ważnych zabytków. Jak pozostałe budowle islamskie w przedrewolucyjnej Syrii można było go zwiedzać. Obie strony konfliktu, jak zwykle w takich przypadkach obwiniają się o spowodowanie zniszczeń, oczywiście nie sposób zweryfikować kto ma rację.

Poniżej link do informacji po polsku:

http://tvp.info/informacje/swiat/syria-w-aleppo-zrujnowano-tysiacletni-meczet/10862304

i trochę więcej po angielsku:

http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-22283746

Tu z kolei kilka zdjęć już po zniszczeniu minaretu:

http://www.eastnews.pl/pictures/subject/id/01043415/section/news/bulletinId/23092

Będąc w październiku 2010 roku (a więc tuż przed wybuchem rewolucji) udało mi się sfotografować sam minaret. Zdjęcia załączam do fotorelacji.


Miejmy nadzieję, że po ustaniu walk oraz po odbudowie miasta uda się ocalić (odbudować) również i ten cenny zabytek.

Zdjęcia

SYRIA / Aleppo / Aleppo/Halab, Stare Miasto / Minaret meczetu Umajjadów (1)SYRIA / Aleppo / Aleppo/Halab, Stare Miasto / Minaret meczetu Umajjadów (2)SYRIA / Aleppo / Aleppo/Halab, Stare Miasto / Minaret meczetu Umajjadów (3)SYRIA / Aleppo / Aleppo/Halab, Stare Miasto / Panorama AleppoSYRIA / Aleppo / Aleppo/Halab, Stare Miasto / Dziedziniec meczetu Umajjadów

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Inne Artykuły

Nowości

08-07
Prezent dla Podróżnika - 5 obłędnych pomysłów!

Niezależnie od kierunku, który obierzecie w tym roku, zachęcamy Was do odkrycia najlepszych globtroterskich akcesoriów i stylowych gadżetów, które w piękny sposób uzupełnią podróżniczy ekwipunek.

08-05
Dobry smartfon wody się nie boi, czyli o telefonach wodoszczelnych.

Jeśli nie nam samym, to z pewnością któremuś z naszych bliższych czy dalszych znajomych przydarzyła się feralna sytuacja, kiedy trzeba było łowić smartfon w wodzie niczym ryby. Ktoś inny z kolei mógł zapomnieć wyciągnąć go ze spodni przy gorączkowym nastawianiu pralki. Nie mówiąc o naglącej potrzebie skorzystania z jakiejś aplikacji pod strugami lejącego deszczu.

07-29
Do Charkowa na piwo i nie tylko...
07-28
Nie tylko Lofoty i Nordkapp...
07-25
Przejażdżka rowerowa z widokiem n...
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl