Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Podróż do Hongkongu, Wietnamu i na Filipiny - Hongkong > HONG KONG


dominkom dominkom Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie HONG KONG / Mongkok / ulica / Miasto nocą 4Dziennik w trzech częściach trzytygogniowej podróży po Hongkongu, Wietnamie i Filipinach. Wskazówki praktyczne jak dojechać, co zwiedzać, gdzie spać i jak sobie radzić. Podróż raczej niskobudżetowa


Część pierwsza : HONGKONG

Dojazd:

Samolot: BA Warszawa-Londyn-Hongkong, Cebu Pacific Hongkong-Clark, Cebu Pacific Manila-Sajgon, Cebu Pacific Sajgon- Manila, Cebu Pacific Manila-Puerta Princesa, Cebu Pacific Busuanga-Manila, Cebu Pacific Clark-Hongkong, BA Hongkong-Londyn-Warszawa. Wszystkie bilety kupione były przez internet na stronach przewoźników.

Koszt biletów na 1 osobę: W-wa-Hongkong: /powrotny/: 2389 zł, Hongkong-Clark: /powrotny/ 386 zł, Manila-Sajgon: /powrotny/ 538 zł, Manila-Puerta Princesa: 150 zł, Bosuanga-Manila: 102 zł.

Ceny biletów na loty Cebu Pacific na każdy dzień bywają różne i ich cena może się różnić nawet potrójnie.

Wizy: obowiązuje do Wietnamu załatwiliśmy w Warszawie ul. Resorowa 36 za 120 zł. Czeka się 3 dni i potrzebne jest 1 zdjęcie. Do specjalnej ekonomicznej strefy turystycznej w Shenzhen wiza jest bezpłatna i otrzymuje się ją na przejściu granicznym w Hongkongu.1 dzień

Wylot o 17.45 z Warszawy przez Londyn do Hongkongu

2 dzień

Przylot do Hongkongu w godzinach popołudniowych. Na lotnisku warto się zaopatrzyć w bezpłatne informatory o mieście jak i plan miasta. Poznany przez Internet Chińczyk z HC wita nas na lotnisku i z nim autobusem A 21 pojechaliśmy do centrum handlowo-turystycznego Mongkok. Wysiedliśmy na przystanku Metro Mong Kok i przy ulicy Shantung znaleźliśmy nocleg w hotelu Fortune za 280 dol. HKD /dwójka/. Pokój maleńki, bez okna, bardzo czysty. Komunikacja miejska przeważnie kursują autobusy piętrowe to wydatek po 1,4 HDK, metro zależnie od stref 6-10,5 DHK, na lotnisko 40 DHK. Kto planuje dłuższy pobyt w Hongkongu może kupić bilet na 3 dni, który obejmuje przejazd z lotniska i na lotnisko oraz nielimitowane przejazdy metrem i to kosztuje 220 lub 300 DHK. Bilet całodzienny bez dojazdu na lotnisko to wydatek 55 DHK. Wieczorem a właściwie w nocy, bo wtedy to zaczyna dopiero tętnić życiem Hongkong, zwiedzamy okolice hotelu, nocny targ Ladies Market, Night Market, nadbrzeżną Aleję Gwiazd, nocną panoramę wyspy.

3 dzień

Śniadanie z kiosku ulicznego, różne dania z owoców morza w postaci kulek smażonych w głębokim oleju za 8-10 DHK. Przejście przez park Kowloon do Hongkong China Ferry Terminal skąd odpływają najtańsze promy do Macao. Bilety kupuje się w terminalu promowym na 3 piętrze wieżowca. Są tam też agencje ale bilet lepiej kupić bezpośrednio w kasie. Prom First Ferry Service kosztował w jedną stronę 148 DHK. W Macao na dworcu promowym można dostać bezpłatny plan miasta i informatorki. Do zabytkowego centrum można dojść pieszo. Tu obejrzeliśmy starą zabudowę portugalskiego miasta, ruiny kościoła św. Pawła a raczej jego fasadę, która jest symbolem miasta. Punktem dobrym do orientacji wieczorem jest barwnie oświetlona kopuła kasyna Lisboa. W Makao można płacić dolarami hongkońskimi, więc jeśli jest się krótko nie warto wymieniać, bowiem waluty z Makao nie wymieniają w Hongkongu. Powrót wieczornym promem o godz. 21 za 176 DHK, ale był to prom innego przewoźnika TURBO JET i w dodatku przypływa na wyspę, skąd około 20 minut trzeba przejść na przystań skąd odpływają promy na Kowloon do Tsim Sha Tui za 1, 7 DHK.

4 dzień

Śniadanie w ulicznym kiosku obok naszego hotelu kulki z krewetek po 10 DHK i 3 butelki sprite za 13,5 DHK. Na wyspę jedziemy metrem za 10,5 DHK i wysiadamy na stacji Center. Na tej stacji jest bezpłatny Internet. Komputery niedaleko wyjścia. Na wyspie jeździmy sobie piętrowym tramwajem od pętli do pętli, oglądając miasto z górnego pokładu za 2 DHK. Powrót na kontynent promem Star Ferry i nocny spacer główną ulicą Nathan do hotelu.

Zdjęcia

HONG KONG / Mongkok / ulica / Miasto nocą 4

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl