Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Vorarlberg: jazda na nartach > AUSTRIA


volare volare Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie AUSTRIA / Vorarlberg / Vorarlberg / Vorarlberg: jazda na nartach- Artykul sponsorowany -

Vorarlberg leży na zachodnim krańcu Austrii, przy granicy pomiędzy Szwajcarią, a Niemcami. Region ten należy do przejrzystych i przyjemnych miejsc. Niecałe 95 kilometrów dzieli północ od południa, od jeziora Bodeńskiego po Arlberg. Vorarlberg liczy sobie 30 regionów narciarskich. Niektóre z nich cieszą się renomą światową – takie, jak Arlberg, czy Montafon. Inne są prawdziwymi rarytasami – każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest zawodowcem, z rodziną, czy pragnie rozkoszować się zimą z dala od stoków.

Dwa aspekty Varlbergu doceniają fani sportów zimowych z całego świata szczególnie. Po pierwsze gościnność Austriaków, którzy zapewniają swoim gościom bogatą i profesjonalnie przygotowaną ofertę pod każdym względem, niezależnie od tego, czy chodzi o zadbane hotele, rodzinne pensionaty, eleganckie restauracje, czy tez inne rozliczne gospody. Komfort i wygoda gości stoją zawsze na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o stoki, wyciągi, armatki śnieżne, czy też szkółki narciarskie.
Po drugie zapierające dech w piersiach widoki na niezliczoną ilość szczytów górskich. ¾ powierzchni Vorarlberg przypada na tereny górzyste sięgające 3 tys. metrów. Nie znaczy to jednak, że wszystkie szczyty zostały w tej statystyce ujęte. Regiony narciarskie zostały z wyczuciem wkomponowane w krajobraz Vorarlbergu. To prawdziwa rozkosz dla oka.

Rodziny są szczególnie mile widziane

Wszystkie duże i większość małych regionów narciarskich dysponują profesjonalnie przygotowanymi szkółkami narciarskimi dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Nauka jazdy na nartach rozpoczęta w wieku kilku lat przynosi wymierne korzyści. Dla przykładu, oferta „Pistenflitzer” szkółek narciarskich z Vorarlbergu. Specjalnie do tego celu wyszkolone instruktorki i instruktorzy narciarscy zapewniają, że dzieci w wieku od lat 5 opanują jazdę na nartach w ciągu jedynie trzech dni. W innym przypadku, czwarty dzień nauki jest bezpłatny.

Klub rodzinny


O prawdziwie rodzinną i przyjazną atmosferę zakwaterowania troszczą się wyspecjalizowane hotele, pensjonaty oraz osoby prywatne wynajmujące pokoje, a także całe domki wakacyjne. Klub rodzinny Vorarlbergu zrzesza 22 organizatorów (od hoteli, poprzez domki wakacyjne do gospodarstw agroturystyczych) z następujących miejscowości: Au-Schoppernau, Brand, Lech-Zürs, Schruns-Tschagguns oraz Kleinwalsertal. Organizatorzy ci szczególnie dobrze przygotowani są dla rodzin z dziećmi. Zarówno jeśli chodzi o wyposażenie, serwis praktyczny, jak również indywidualnie dopasowaną opiekę dla naszych milusińskich.

Oferta pro rodzinna

Dla przykładu – oferty dla rodzin, samotnych rodziców z dziećmi takie jak „Zima dla dziecka w Bregenzwald”, czy „Rodzinny Montafon”.


Zakwaterowanie w Vorarlbergu

Oferta zakwaterowania w Vorarlbergu kształtuje się na wysokim poziomie. Również tanie kwatery prywatne posiadają solidne, czyste komfortowe wyposażenie. 104 miejscowości oferują ok. 70 tys. łóżek, 55% przypada na zorganizowane ośrodki.

Hotele i Gospody


Z nielicznymi wyjątkami są to prywatne ośrodki prowadzone przez rodziny, urządzone i wybudowane w regionalnym stylu

Kwatery prywatne i zorganizowane


Kwatery prywatne oferują najczęściej pokój ze śniadaniem i zapewniają prawdziwą atmosferę rodzinną.

Domki wakacyjne (prywatne i zorganizowane oraz gospodarstwa agroturystyczne


Idealne dla wszystkich tych, którzy cenią sobie swobodę, zróżnicowane jednak często w komforcie i wyposażeniu. Wakacje na wsi, gdzie zanika dystans do natury nadają się idealnie dla rodzin z dziećmi. Wiele gospodarstw agroturystycznych oferuje swoim gościom produkty własnej produkcji.

Campingi


W cenie porównywalne z kwaterami prywatnymi. Nocowanie w przyczepach kempingowych, jak i samochodach kempingowych w miejscach publicznych (ulice) jest niedozwolone. Kemping na prywatnym terenie wymaga zgody właściciela.

Wakacje na kwaterach prywatnych lub w gospodarstwie turystycznym pozostają najtańsza formą urlopowania w Vorarlbergu. Cena noclegu ze śniadaniem w niektórych regionach kształtuje się już od 16 Euro. Dzieci otrzymują z reguły indywidualnie wynegocjowane zniżki.

Katalogi można zamówić:


Vorarlberg Tourismus, Postfach 302, A-6901 Bregenz


Tel. 0043 5574 / 42525-0, Fax 42525-5


info@vtour.at, www.vorarlberg.cc
Kilka przykładowych ofert z regionu Vorarlberg


Region alpejski Bludenz


BrandnertalKlostertalPark biosferowy Großes WalsertalBludenz/Walgau

Jazda na nartach oraz sporty zimowe z dala od stoku ułatwiają życie rodzinom, początkujących, powracających do nart oraz poszukujących odpoczynku. Region alpejski Bludenz ze swoimi czterema dolinami i miastem Bludenz zaliczany jest do najbardziej urozmaiconych regionów Vorarlbergu. Szkółki narciarskie dla maluchów, przedszkolaków, minikluby, czy tez dni rodzinne – wszystko w trosce o rodzinę. Rodziny płacą w regionach Sonnenkopf i Brandnertal tylko za jedno dziecko, pozostałe dzieci w wieku do 14 lat zjeżdżają gratis. W regionie Brandnertal zjeżdżają dzieci w wieku z 8 lat bezpłatnie.Promocje tygodni rodzinnych w regionie alpejskim Bludenz– (7 dni, opłata za 6 dni)


7 noclegów w hotelu 3* z HP w Brand, opieka nad dzieckiem inklusiv, jednorazowy wieczór przy herbacie i tańcach z live-muzyką, jedna wyprawa w góry z latarniami, dwukrotny serwis „wyspany rodzic”, korzystanie z basenu, sauny i wirpoola od 414 Euro w pokoju 2os. Dzieci do lat 6 gratis, 7-12 lat 50% zniżki, od 13 lat 10% zniżki). Skipasy: dorośli 112 Euro, dzieci 92 Euro (roczniki 87-89), 75 Euro (roczniki 90-97), dzieci w wieku do 8 lat gratis.


Arlberg


Lech Zürs przy Arlbergu
„więcej miejsca – więcej czasu” dewiza obowiązująca także w sezonie zima 2005/06. Nowowybudowane zostały orczyk w Zürs, wyciąg 6-cio osobowy z osłoną przeciwśniegową oraz podgrzewanymi fotelami, a także wyciąg „Valfagehr” w Stuben. Nie tylko jazda na nartach jest możliwa, także wiele innych możliwości spędzenia wolnego czasu zdala od stoku takich jak: kuligi, łyżwy, carling, biegi narciarskie czy zimowe wędrówki po górach w Lech oraz Zürs.

„zdrowy w zimę” – Oferta z Arlbergu (od 3-24.12.2005)


6 dni nauka grupowa ze specjalnym programem treningowym organizowana przez Szkółkę narciarską Lech/Oberlech od niedzieli do piątku, skipas 6-dniowy na Arlberg – na wszystkie wyciągi i orczyki od niedzieli do piątku łącznie z transportem (Skibus), wypożyczenie sprzętu narciarskiego na 6 dni, włączając w to sprzęt do nowych sportów zimowych takich jak: Fun-Carving, Carvellinos, itd. ceny od osoby w pokoju 1os. lub 2 os. ze śniadaniem już od 673 Euro do 1359 Euro, z HP od 785 Euro do 2920 Euro, dzieci bez wyżywienia 311 Euro

Bregenzwald
Zima dla aktywnych i wygodnych


Zima w Bregenzwald jest idealnym miejscem dla uprawiających sporty zimowe, jak również dla osób ceniących sobie kontakt z naturą, które przywiązują wagę do harmonii i spokoju, szukając jednocześnie wszechstronnych terenów narciarskich, prawdziwej gościnności w atrakcyjnej cenie. Komfort zapewnia skipas na trzy doliny oraz 135 wyciągów i 337 kilometrów przygotowanych stoków w Bregenzwald, Lechtal i Großen Walsertal. Sibusy zapewniają połączenia pomiędzy poszczególnymi rejonami.

Promocja dla najmłodszych: od 14-28. 01 oraz 11-25.03.2006 wypoczywają rodziny szczególnie korzystnie. Dzieci od 3 do 6 lat zjeżdżają w tym czasie gratis i mogą także wziąć udział w 4-dniowym kursie narciarskim (Warunek – opłacony pobyt 7 dniowy w towarzystwie przynajmniej jednego rodzica)

„Krótkie narty” w Warth-Schrłcken w Bregenzwald


od 11. - 24.12.2005, 8. - 28.1., oraz 19.3. - 1.4.2006
4 noclegi w cenie 3 (od niedzieli do czwartku, poniedziałku do piątku oraz wtorku do soboty), 3 dniowy skipas, zakwaterowanie w hotelu z HP od osoby od 214 Euro, na kwaterach prywatnych ze śniadaniem od 157 Euro, w domkach wakacyjnych bez wyżywienia od 145 EuroKleinwalsertal
Przeżyj prawdziwą przygodę


Austriacki Kleinwalsertal otoczony jest z trzech stron górami sięgającymi 2 tys. metrów. Ani ruch uliczny, ani tym bardziej hałas nie zakłócają spokoju natury. Najszybciej można dojechać koleją lub samochodem przez Monachium, Kempten i Obersdorf (Kleinwalsertal jest osiągalny tym sposobem bez konieczności płacenia za autostradę).

Liczne trasy zimowych pieszych wędrówek, regiony wycieczkowe, ponad 120 km stoków, 42 km tras do biegów narciarskich w zasięgu ręki czynią te dolinę szczególnie atrakcyjną dla sportowców, rodzin i szukających wrażeń. Siedem szkółek narciarskich oferuje różnorodny i odpowiedni trening przede wszystkich dla najmłodszych.

Przytulne gospody, knajpy i bary hotelowe na stokach troszczą się o odpowiednie rozgrzanie zziębniętych turystów. Kleinwalsertal łączy w sobie wszystko, czego potrzeba do relaksującego urlopu typu wellness

Magia śniegu plus słoneczne stoki w Kleinwalsertal


Od 9.1.-10.2. oraz 17.3.-21.04.2006


7 noclegów z HP, 6 dniowy skipass Kleinwalsertal-Obersdorf, sprzęt narciarski typu Carving, przechowalnia sprzętu i butów (Stacja w dolinie Kanzelwand), 1 apres drink, każdego popołudnia kawa i ciasto, cena od osoby od 480 Euro do 525 Euro, zniżki dla dzieci: od 12 lat 50%, do 14 lat 30% (w pokoju z rodzicami)

Montafon

Dolina Montafon otoczona górami sięgającymi 3312 m. N.p.m. (Piz Buin) liczy sobie 39 km długości, jej 11 miejscowości położonych jest na wysokościach między 650 a 1430 m n.p.m. Zima zamienia te dolinę w prawdziwy raj dla zwolenników sportów zimowych. 62 kolejki górskie i wyciągi, prawie 222 km oznakowanych i zadbanych tras narciarskich, wycieczki narciarskie na lodowcu Silvretta, 100 km tras do biegów narciarskich, ok. 290 km tras pieszych zimowych wędrówek, sztuczne i naturalne tory saneczkowe, częściowo oświetlone 10 szkółek narciarskich, 8 przedszkoli narciarskich, zadaszony tor lodowy, 2 hale do tenisa, i wiele apres-lokali zapewniają bogaty i różnorodny wypoczynek. Skipas Montafoner zapewnia dostęp do wszystkich wyciągów i kolejek w dolinie, do połączenia kolejowego Bludenz-Schruns oraz transportu publicznego.

Rodzinny Montafon


W okresie od 18.03-23.04.2004 zjeżdżają i nocują (z rodzicami) dzieci z roczników 1996 i młodsze gratis. Oferta obowiązuje w przypadku, gdy przynajmniej jedno z rodziców wykupi w tym samym czasie pobyt wraz z przynajmniej 5 dniowym skipasem Montafoner.
Oferta dla przykładu: 7 noclegów da 2 dorosłych plus 2 dzieci łącznie z 6 dniowym skipasem ze śniadaniem od 644 Euro, z HP od 1048 Euro, bez wyżywienia od 721 Euro.

Zdjęcia

AUSTRIA / Vorarlberg / Vorarlberg / Vorarlberg: jazda na nartach

Dodane komentarze

Annia.Krk dołączył
11.05.2015

Annia.Krk 2015-05-11 19:51:38

gościnność i pracowitość Austriaków, szczególnie ta ostatnia cecha jest przydatna, jak śniegiem sypnie to prawie każdy gospodarzy czy właściciel hotelu swoim spychaczem do śniegu wyjeżdża i drogi przejezdne - szkoda, że tak u nas nie ma ;-)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe

Do Rosji a konkretnie do Republiki Kałmucji wybrałem się dla tulipanów. Brzmi to pewnie dość dziwnie ale są tam regiony (w Kałmucji) gdzie na przełomie kwietnia i maja na stepach kwitną dzikie tulipany. Widok podobno bajkowy, tak przynajmniej można było wywnioskować po obrazkach z netu i dlatego tam pojechałem. Niestety tamtego roku wiosna przyszła wcześniej i kiedy przyjechałem, tulipany już przekwitły.

05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?

Przyznaje, że tytuł relacji jest dość prowokujący. Pytanie. Ile razy rozmawiając o wakacyjnych wojażach, kiedy pada słowo Gruzja słyszycie zdanie “Gruzja jest piękna”? Jak jest naprawde wie ogromna rzesza naszych rodaków odwiedzających corocznie ten kraj. Dla mnie jest to trzeci wypad do tego kraju. Pierwszy był w roku 2014, potem w 2016 i teraz, mam więc trochę wyciągniętych wniosków, porównań i przemyśleń.

05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...
05-03
Skiathos – przerwa na nicni...
05-01
Wokół Indii i Nepalu...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec