Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Vorarlberg: jazda na nartach > AUSTRIA


volare volare Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie AUSTRIA / Vorarlberg / Vorarlberg / Vorarlberg: jazda na nartach- Artykul sponsorowany -

Vorarlberg leży na zachodnim krańcu Austrii, przy granicy pomiędzy Szwajcarią, a Niemcami. Region ten należy do przejrzystych i przyjemnych miejsc. Niecałe 95 kilometrów dzieli północ od południa, od jeziora Bodeńskiego po Arlberg. Vorarlberg liczy sobie 30 regionów narciarskich. Niektóre z nich cieszą się renomą światową – takie, jak Arlberg, czy Montafon. Inne są prawdziwymi rarytasami – każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest zawodowcem, z rodziną, czy pragnie rozkoszować się zimą z dala od stoków.

Dwa aspekty Varlbergu doceniają fani sportów zimowych z całego świata szczególnie. Po pierwsze gościnność Austriaków, którzy zapewniają swoim gościom bogatą i profesjonalnie przygotowaną ofertę pod każdym względem, niezależnie od tego, czy chodzi o zadbane hotele, rodzinne pensionaty, eleganckie restauracje, czy tez inne rozliczne gospody. Komfort i wygoda gości stoją zawsze na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o stoki, wyciągi, armatki śnieżne, czy też szkółki narciarskie.
Po drugie zapierające dech w piersiach widoki na niezliczoną ilość szczytów górskich. ¾ powierzchni Vorarlberg przypada na tereny górzyste sięgające 3 tys. metrów. Nie znaczy to jednak, że wszystkie szczyty zostały w tej statystyce ujęte. Regiony narciarskie zostały z wyczuciem wkomponowane w krajobraz Vorarlbergu. To prawdziwa rozkosz dla oka.

Rodziny są szczególnie mile widziane

Wszystkie duże i większość małych regionów narciarskich dysponują profesjonalnie przygotowanymi szkółkami narciarskimi dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Nauka jazdy na nartach rozpoczęta w wieku kilku lat przynosi wymierne korzyści. Dla przykładu, oferta „Pistenflitzer” szkółek narciarskich z Vorarlbergu. Specjalnie do tego celu wyszkolone instruktorki i instruktorzy narciarscy zapewniają, że dzieci w wieku od lat 5 opanują jazdę na nartach w ciągu jedynie trzech dni. W innym przypadku, czwarty dzień nauki jest bezpłatny.

Klub rodzinny


O prawdziwie rodzinną i przyjazną atmosferę zakwaterowania troszczą się wyspecjalizowane hotele, pensjonaty oraz osoby prywatne wynajmujące pokoje, a także całe domki wakacyjne. Klub rodzinny Vorarlbergu zrzesza 22 organizatorów (od hoteli, poprzez domki wakacyjne do gospodarstw agroturystyczych) z następujących miejscowości: Au-Schoppernau, Brand, Lech-Zürs, Schruns-Tschagguns oraz Kleinwalsertal. Organizatorzy ci szczególnie dobrze przygotowani są dla rodzin z dziećmi. Zarówno jeśli chodzi o wyposażenie, serwis praktyczny, jak również indywidualnie dopasowaną opiekę dla naszych milusińskich.

Oferta pro rodzinna

Dla przykładu – oferty dla rodzin, samotnych rodziców z dziećmi takie jak „Zima dla dziecka w Bregenzwald”, czy „Rodzinny Montafon”.


Zakwaterowanie w Vorarlbergu

Oferta zakwaterowania w Vorarlbergu kształtuje się na wysokim poziomie. Również tanie kwatery prywatne posiadają solidne, czyste komfortowe wyposażenie. 104 miejscowości oferują ok. 70 tys. łóżek, 55% przypada na zorganizowane ośrodki.

Hotele i Gospody


Z nielicznymi wyjątkami są to prywatne ośrodki prowadzone przez rodziny, urządzone i wybudowane w regionalnym stylu

Kwatery prywatne i zorganizowane


Kwatery prywatne oferują najczęściej pokój ze śniadaniem i zapewniają prawdziwą atmosferę rodzinną.

Domki wakacyjne (prywatne i zorganizowane oraz gospodarstwa agroturystyczne


Idealne dla wszystkich tych, którzy cenią sobie swobodę, zróżnicowane jednak często w komforcie i wyposażeniu. Wakacje na wsi, gdzie zanika dystans do natury nadają się idealnie dla rodzin z dziećmi. Wiele gospodarstw agroturystycznych oferuje swoim gościom produkty własnej produkcji.

Campingi


W cenie porównywalne z kwaterami prywatnymi. Nocowanie w przyczepach kempingowych, jak i samochodach kempingowych w miejscach publicznych (ulice) jest niedozwolone. Kemping na prywatnym terenie wymaga zgody właściciela.

Wakacje na kwaterach prywatnych lub w gospodarstwie turystycznym pozostają najtańsza formą urlopowania w Vorarlbergu. Cena noclegu ze śniadaniem w niektórych regionach kształtuje się już od 16 Euro. Dzieci otrzymują z reguły indywidualnie wynegocjowane zniżki.

Katalogi można zamówić:


Vorarlberg Tourismus, Postfach 302, A-6901 Bregenz


Tel. 0043 5574 / 42525-0, Fax 42525-5


info@vtour.at, www.vorarlberg.cc
Kilka przykładowych ofert z regionu Vorarlberg


Region alpejski Bludenz


BrandnertalKlostertalPark biosferowy Großes WalsertalBludenz/Walgau

Jazda na nartach oraz sporty zimowe z dala od stoku ułatwiają życie rodzinom, początkujących, powracających do nart oraz poszukujących odpoczynku. Region alpejski Bludenz ze swoimi czterema dolinami i miastem Bludenz zaliczany jest do najbardziej urozmaiconych regionów Vorarlbergu. Szkółki narciarskie dla maluchów, przedszkolaków, minikluby, czy tez dni rodzinne – wszystko w trosce o rodzinę. Rodziny płacą w regionach Sonnenkopf i Brandnertal tylko za jedno dziecko, pozostałe dzieci w wieku do 14 lat zjeżdżają gratis. W regionie Brandnertal zjeżdżają dzieci w wieku z 8 lat bezpłatnie.Promocje tygodni rodzinnych w regionie alpejskim Bludenz– (7 dni, opłata za 6 dni)


7 noclegów w hotelu 3* z HP w Brand, opieka nad dzieckiem inklusiv, jednorazowy wieczór przy herbacie i tańcach z live-muzyką, jedna wyprawa w góry z latarniami, dwukrotny serwis „wyspany rodzic”, korzystanie z basenu, sauny i wirpoola od 414 Euro w pokoju 2os. Dzieci do lat 6 gratis, 7-12 lat 50% zniżki, od 13 lat 10% zniżki). Skipasy: dorośli 112 Euro, dzieci 92 Euro (roczniki 87-89), 75 Euro (roczniki 90-97), dzieci w wieku do 8 lat gratis.


Arlberg


Lech Zürs przy Arlbergu
„więcej miejsca – więcej czasu” dewiza obowiązująca także w sezonie zima 2005/06. Nowowybudowane zostały orczyk w Zürs, wyciąg 6-cio osobowy z osłoną przeciwśniegową oraz podgrzewanymi fotelami, a także wyciąg „Valfagehr” w Stuben. Nie tylko jazda na nartach jest możliwa, także wiele innych możliwości spędzenia wolnego czasu zdala od stoku takich jak: kuligi, łyżwy, carling, biegi narciarskie czy zimowe wędrówki po górach w Lech oraz Zürs.

„zdrowy w zimę” – Oferta z Arlbergu (od 3-24.12.2005)


6 dni nauka grupowa ze specjalnym programem treningowym organizowana przez Szkółkę narciarską Lech/Oberlech od niedzieli do piątku, skipas 6-dniowy na Arlberg – na wszystkie wyciągi i orczyki od niedzieli do piątku łącznie z transportem (Skibus), wypożyczenie sprzętu narciarskiego na 6 dni, włączając w to sprzęt do nowych sportów zimowych takich jak: Fun-Carving, Carvellinos, itd. ceny od osoby w pokoju 1os. lub 2 os. ze śniadaniem już od 673 Euro do 1359 Euro, z HP od 785 Euro do 2920 Euro, dzieci bez wyżywienia 311 Euro

Bregenzwald
Zima dla aktywnych i wygodnych


Zima w Bregenzwald jest idealnym miejscem dla uprawiających sporty zimowe, jak również dla osób ceniących sobie kontakt z naturą, które przywiązują wagę do harmonii i spokoju, szukając jednocześnie wszechstronnych terenów narciarskich, prawdziwej gościnności w atrakcyjnej cenie. Komfort zapewnia skipas na trzy doliny oraz 135 wyciągów i 337 kilometrów przygotowanych stoków w Bregenzwald, Lechtal i Großen Walsertal. Sibusy zapewniają połączenia pomiędzy poszczególnymi rejonami.

Promocja dla najmłodszych: od 14-28. 01 oraz 11-25.03.2006 wypoczywają rodziny szczególnie korzystnie. Dzieci od 3 do 6 lat zjeżdżają w tym czasie gratis i mogą także wziąć udział w 4-dniowym kursie narciarskim (Warunek – opłacony pobyt 7 dniowy w towarzystwie przynajmniej jednego rodzica)

„Krótkie narty” w Warth-Schrłcken w Bregenzwald


od 11. - 24.12.2005, 8. - 28.1., oraz 19.3. - 1.4.2006
4 noclegi w cenie 3 (od niedzieli do czwartku, poniedziałku do piątku oraz wtorku do soboty), 3 dniowy skipas, zakwaterowanie w hotelu z HP od osoby od 214 Euro, na kwaterach prywatnych ze śniadaniem od 157 Euro, w domkach wakacyjnych bez wyżywienia od 145 EuroKleinwalsertal
Przeżyj prawdziwą przygodę


Austriacki Kleinwalsertal otoczony jest z trzech stron górami sięgającymi 2 tys. metrów. Ani ruch uliczny, ani tym bardziej hałas nie zakłócają spokoju natury. Najszybciej można dojechać koleją lub samochodem przez Monachium, Kempten i Obersdorf (Kleinwalsertal jest osiągalny tym sposobem bez konieczności płacenia za autostradę).

Liczne trasy zimowych pieszych wędrówek, regiony wycieczkowe, ponad 120 km stoków, 42 km tras do biegów narciarskich w zasięgu ręki czynią te dolinę szczególnie atrakcyjną dla sportowców, rodzin i szukających wrażeń. Siedem szkółek narciarskich oferuje różnorodny i odpowiedni trening przede wszystkich dla najmłodszych.

Przytulne gospody, knajpy i bary hotelowe na stokach troszczą się o odpowiednie rozgrzanie zziębniętych turystów. Kleinwalsertal łączy w sobie wszystko, czego potrzeba do relaksującego urlopu typu wellness

Magia śniegu plus słoneczne stoki w Kleinwalsertal


Od 9.1.-10.2. oraz 17.3.-21.04.2006


7 noclegów z HP, 6 dniowy skipass Kleinwalsertal-Obersdorf, sprzęt narciarski typu Carving, przechowalnia sprzętu i butów (Stacja w dolinie Kanzelwand), 1 apres drink, każdego popołudnia kawa i ciasto, cena od osoby od 480 Euro do 525 Euro, zniżki dla dzieci: od 12 lat 50%, do 14 lat 30% (w pokoju z rodzicami)

Montafon

Dolina Montafon otoczona górami sięgającymi 3312 m. N.p.m. (Piz Buin) liczy sobie 39 km długości, jej 11 miejscowości położonych jest na wysokościach między 650 a 1430 m n.p.m. Zima zamienia te dolinę w prawdziwy raj dla zwolenników sportów zimowych. 62 kolejki górskie i wyciągi, prawie 222 km oznakowanych i zadbanych tras narciarskich, wycieczki narciarskie na lodowcu Silvretta, 100 km tras do biegów narciarskich, ok. 290 km tras pieszych zimowych wędrówek, sztuczne i naturalne tory saneczkowe, częściowo oświetlone 10 szkółek narciarskich, 8 przedszkoli narciarskich, zadaszony tor lodowy, 2 hale do tenisa, i wiele apres-lokali zapewniają bogaty i różnorodny wypoczynek. Skipas Montafoner zapewnia dostęp do wszystkich wyciągów i kolejek w dolinie, do połączenia kolejowego Bludenz-Schruns oraz transportu publicznego.

Rodzinny Montafon


W okresie od 18.03-23.04.2004 zjeżdżają i nocują (z rodzicami) dzieci z roczników 1996 i młodsze gratis. Oferta obowiązuje w przypadku, gdy przynajmniej jedno z rodziców wykupi w tym samym czasie pobyt wraz z przynajmniej 5 dniowym skipasem Montafoner.
Oferta dla przykładu: 7 noclegów da 2 dorosłych plus 2 dzieci łącznie z 6 dniowym skipasem ze śniadaniem od 644 Euro, z HP od 1048 Euro, bez wyżywienia od 721 Euro.

Zdjęcia

AUSTRIA / Vorarlberg / Vorarlberg / Vorarlberg: jazda na nartach

Dodane komentarze

Annia.Krk dołączył
11.05.2015

Annia.Krk 2015-05-11 19:51:38

gościnność i pracowitość Austriaków, szczególnie ta ostatnia cecha jest przydatna, jak śniegiem sypnie to prawie każdy gospodarzy czy właściciel hotelu swoim spychaczem do śniegu wyjeżdża i drogi przejezdne - szkoda, że tak u nas nie ma ;-)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl