Forum dyskusyjne dodanie komentarza
temat: Irańska waluta a posteriori |
autor komentarza: Smok-1 |
data dodania: 2017-08-08 09:36:30 |
treść: OK, to krótko, zasadniczo walutą irańską są riale. Bezproblemowa wymiana (dolary, euro, funty) w kantorach, centra dużych miast (Teheran, Isfahan, Shiraz), kursy dość porównywalne. Można próbować wymieniać u koników (kręcą się w pobliżu kantorów), ale trzeba znać kurs, bo mają tendencję do obcinania końcówek, lub pobierania tzw. commission. Dobry kantor jest na lotnisku (Immam Chomeini International Airport, po schodkach w górę, ale wymieniają max 200 USD od osoby). Można spróbować obrócić kilka razy, ale trzeba odczekać z pół godziny. Pomimo istnienia riali, w zasadzie wszystkie ceny podawane są w tomanach. I nie wynika to z chęci oszukania turystów, tylko z przyzwyczajenia. Cene w tomanach należy sobie przemnożyć przez 10 i mamy cenę w rialach. Jak to odróżnić ? Należy przyjąć, że ceny będą podawane w tomamach, chyba że wyraźnie jest zaznaczone że w rialach. Poza tym, jak coś jest zbyt tanie, to znaczy że w tomanach. Zawsze warto się upewnić. |
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.