Forum dyskusyjne

i Socotra

kategoria podróże po świecie

kraj Jemen

msgolightly dołączył
15.10.2013

msgolightly 19:32 | 15.10.2013

czy zebralaby sie ekipa by explorowac Yemen, a glownie Socotra Island? ... wprawdzie media utrzymuja, ze w tamtych stronach niepokoj, lecz z wlasnego i przyjaciol doswiadczenia wiem, ze to najczesciej przejaskrawiona sensacja, a poza tym kraje muzulmanskie naleza do najbardziej bezpiecznych dla podrozujacego...

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 22:22 | 15.10.2013

Próbowałem przymierzyć się do tematu przed kilkoma miesiącami. Jest to możliwe, ale obecnie wizę otrzymać można tylko poprzez agencje turystyczne w Jemenie, które wymagają zakupienia u nich usług. Przesłały cenniki trudne do akceptacji. Jeśli znajdziesz atrakcyjną ofertę chętnie się przyłaczę.

msgolightly dołączył
15.10.2013

msgolightly 12:56 | 16.10.2013

ok, postaram sie poszperac gdzie sie da ;)

tata dołączył
01.12.2010

tata 08:47 | 11.11.2013

Ciekawy kierunek!!! Nieśmiało rozważam listopad 2014r Jemen z Sokotrą 15-18 dni ale chyba się zdecyduję jakąś współpracę z miejscowym biurem ma to plusy i minusy -głównie koszty.Jest sporo różnych ofert jemeńskich biur. Trzeba pamiętać że wciąż zmieniają strefy gdzie ze względów bezpieczeństwa jest zakaz podróżowania. Ceny są zróżnicowane/

msgolightly dołączył
15.10.2013

msgolightly 11:30 | 11.11.2013

wlasnie znalazlam strone kogos (amerykanin), kto w kwietniu tego roku zafundowal sobie wedrowke po Yemen i Socotra - informacje zdecydowanie pozytywne i inspirujace; www.wanderingearl.com/why-i-travel-to-yemen-for-my-vacation/ 
... mimo, iz w wielu 'dziwnych' krajach podrozowal indywidualnie, w tym przypadku zdecydowal sie na forme zorganizowana, ze wzgledu min. na latwosc uzyskania wizy; iuro jakie podal to Eternal Yemen, o ktorym tez juz wczesniej czytalam polecajace komentarze...
...co do pory - wydaje sie, ze wlasnie kwiecien i wrzesien sa najlepszymi miesiacami, ze wzgledu na to ze sa na przelomie pory suchej i deszczowej (ta na szczescie nie dotyczy calego kraju, i zdaje sie nie jest zbyt uciazliwa), co oznacza mniejsza liczbe turystow i nizsze ceny...
... byloby swietnie, gdyby udalo sie zebrac ekipe kilku chetnych ... tymczasem skontaktuje sie z Eternal Yemen co do cen (i co wplywa na ich wysokosc)

tata dołączył
01.12.2010

tata 18:00 | 11.11.2013

Ja jestem zdecydowany teraz jestem na etapie wymiany korespondencji z kilkoma biurami. Z przedstawicielem Eternal Yemen jestem dogadany na grudzień kiedy przedstawi mi program i ofertę cenową. Problem w tym że niektóre rejony są zamknięte dla turystów i standartowe programy trzeba modyfikować. Mam trochę przemyśleń jak jesteś zainteresowana to pisz piotrek-adamiec@wp.pl

senia dołączył
20.06.2008

senia 23:52 | 04.03.2014

Byłeś, czy planujesz?

basty40 dołączył
31.05.2014

basty40 15:00 | 31.05.2014

>Ciekawy kierunek!!! Nieśmiało rozważam listopad 2014r Jemen z Sokotrą 15-18 dni ale
>chyba się zdecyduję jakąś współpracę z miejscowym biurem ma to plusy i minusy
>-głównie koszty.Jest sporo różnych ofert jemeńskich biur. Trzeba pamiętać że wciąż
>zmieniają strefy gdzie ze względów bezpieczeństwa jest zakaz podróżowania. Ceny są
>zróżnicowane/
Witaj. na stronie planetescape jest oferta wyjazdu do Jemenu z wyspą Sokorta. Bardzo mnie kusi ta wyspa ze względu na przyrodę i możliwość snurkowania. Tylko ten problem z bezpieczeństwem :-(

msgolightly dołączył
15.10.2013

msgolightly 21:45 | 31.05.2014

... zebrala sie ekipa 5 osob; bilety do Sana'a (bia Istambul) juz kupione; na 16 dni od 6 listopada - co ma byc to bedzie, a musi byc dobrze, a nawet baaardzo dobrze ;), exploracje Socotra, Sana'a i okolic zorganizowalismy sami, a raczej zlecilismy organizacje miejscowemu operatorowi (zlokalizowanemu na Socotra), po przeanalizowaniu ofert innych biur; program obejmuje kompletnie wszystkie niezwyklosci Socotra (snorkelling w roznych wodach, exploracje jaskin, wedrowke po gorkach i wydmach) - tropami pewnego Wlocha
www.travel-tour-guide.com/trip_to_socotra_in_yemen/00_socotra_t  ravel_info_and_socotra_trip_review.htm#socotra_trip_review
problem bezpieczenstwa badalismy tez bezposrednio u miejscowych coachsurfers z Sana'a - diabel wydaje sie straszniejszy jak go maluja (w mediach)...
jesli poczujesz odwage i chec - spokojnie mozesz dolaczyc do naszej grupy - the more the merrier... & cheaper ....to some extent ;)

tata dołączył
01.12.2010

tata 21:25 | 04.12.2014

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Może Jemen kontynentalny na tą chwilę nie jest dobrym pomysłem ale Sokotra jak najbardziej. Tam jest bezpiecznie i jak chcesz odwiedzić wyspę to pospiesz się gdyż za kilka lat będą tam blokowiska a przyroda zadeptana.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl