Forum dyskusyjne

NURKOWANIE W EGIPCIE

kategoria inne

kraj Egipt

dziennik78 dołączył
02.08.2009

dziennik78 19:17 | 12.11.2013

Hej Wszystkim,

Orientujecie się czy żeby pojechać do Egiptu na nurkowanie trzeba mieć zrobiony kurs nurkowania,czy jest możliwość zrobienia kursu na miejscu np.w polskiej szkole nurkowej bo podobno takie są w Egipcie proszę o odpowiedź dzięki

skyrim dołączył
15.04.2013

skyrim 13:14 | 13.11.2013

Witam

Z powodzeniem możesz taki kurs zrobić w Egipcie ,sam swojego czasu się nad tym zastanawiałem .
Ceny za kurs praktycznie takie jak w Polsce ,z tym że oczywiscie musisz sobie doliczyć koszty przelotów i hotelu.
Poszukaj w google jest cała masa takich ofert :)

paramedic dołączył
04.12.2008

paramedic 20:32 | 15.11.2013

Zastanów się nad zrobieniem kursu nurkowego w polsce przed wyjazdem nad morze czerwone, tylko i wyłącznie ze wzgledu na Twoje/Wasze bezpieczeństwo. Absolutnie nie zarzucam braku kompetencji tamtejszym firmą (zresztą znam człowieka- polaka mega doswiadczonego nurka który kiedys tam prowadził baze nurkową w Hurgadzie, dzis jest już w kraju niestety) ale jak nauczysz sie nurkować w naszych wodach - jeziora, morze, a szału nie ma jeśli chodzi o widoczność to tam bedziesz się czuł jak ryba w wodzie. W drugą stronę niestety słyszlem bywa odwrotnie, że ludzie po kursach w ciepłych wodach idą pod wodę w polsce i przyslowiowa zmarszczka, panika i niewiele trzeba do tragedi, po 30 m w morzu czerwonym widoczności,u nas czasem widzimy tylko swoją dłoń. Ja taki kurs podstawowy odbyłem w polsce i chwale sobie nurkowania w kraju, zalezy od pory roku i akwenu. Nurkowalem tez w paru morzach poza granicami i uważam że warto było potaplać się najpierw u nas. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Co moge poradzić, wazne która organizacja wyda Tobie legalizacje, ponieważ jedne na świecie są bardziej honorowane inne mniej, wiec zaczerpnij informacji. Pozdrawiam i tyle samo wdechów co wydechow.

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 13:09 | 16.11.2013

Kurs zrob w Polsce! Naucz sie w kraju! Bo pojedziesz do Egiptu i bedziesz nalezal do kolejnych 'niszczycieli' raf. Niestety w Egipcie wpuszczaja do wody kazdego, kto zaplaci nie zwazajac na to, ze niedoswiadczeni nurkowie czy tez kursanci porzadnie pletwami 'zamiataja' po ryfach. Smutne...

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 13:10 | 16.11.2013

*rafach koralowych

fireman dołączył
17.10.2009

fireman 19:52 | 16.11.2013

Jeśli zdecydujesz się na Egipt to polecam polską bazę w Sharm El Sheikh u Jarka Ambroziaka:
www.divingpro.eu/ 

Biniut dołączył
29.07.2014

Biniut 08:27 | 29.07.2014

Możesz zrobić kurs na miejscu. Orientowałam się w temacie i znalazłam właśnie polskie centrum nurkowe w Egipcie: www.divingpro.eu/ 
Także nie ma się o co martwić, trzeba się tylko spakować i jechać :)

Brach3 dołączył
29.05.2018

Brach3 21:11 | 29.05.2018

>Możesz zrobić kurs na miejscu. Orientowałam się w temacie i znalazłam właśnie polskie
>centrum nurkowe w Egipcie: www.divingpro.eu/ 
>Także nie ma się o co martwić, trzeba się tylko spakować i jechać :)

żeglarz dołączył
29.02.2012

żeglarz 22:23 | 29.07.2014

>Hej Wszystkim,
>
>Orientujecie się czy żeby pojechać do Egiptu na nurkowanie trzeba mieć zrobiony kurs
>nurkowania,czy jest możliwość zrobienia kursu na miejscu np.w polskiej szkole
>nurkowej bo podobno takie są w Egipcie proszę o odpowiedź dzięki

Jeśli chcesz nurkować w Egipcie to rób kurs w Egipcie lub na innym morzu!
Jeśli zrobisz kurs na jakimś jeziorze to później na falach i w prądzie nie poradzisz sobie. Widziałem takich nurków z "jeziora" była tragedia nie mówiąc o zamiataniu rafy.
Centrum nurkowe znajdziesz w każdej Egipskiej miejscowości, prawie każde centrum ma podręczniki w różnych językach, niektóre także po polsku.
Może Czerwone jest super.
Pozdrawiam.

Beatris dołączył
30.07.2014

Beatris 13:21 | 30.07.2014

Absolutnie nie trzeba mieć żadnego ukończonego kursu. Co więcej z tego co wiem, to tam na miejscu możesz zrobić taki kurs.

Nikolas dołączył
30.07.2014

Nikolas 20:35 | 30.07.2014

Witam wszystkich podróżników .
Logicznym wyborem będzie Halabanaha obecnie to ...
www.diverclub.org/diverBase/6/halabanaha 
Polskie centrum nurkowe polski personel . Dobra i rzetelna ekipa . Nie trzeba brać nikogo z hotelu sami przyjadą ,przeszkolą wcisną w piankę doczepią płetwy obiad podadzą itp...
Kurs tez u nich można zrobić Padi ale po co .... W Egipcie nie wymaga tego nikt bo po co... Polecam sam sprawdzałem i w Hurgadzie i Sharm El Sheikh .
Miłego nurkowania...

fours dołączył
24.03.2015

fours 12:46 | 25.03.2015

dokładnie, tam na miejscu W Egipcie bez problemu taki kurs sobie zrobisz, nie ma się co tym martwić przed wyjazdem:)

żeglarz dołączył
29.02.2012

żeglarz 23:05 | 29.05.2018

>>Możesz zrobić kurs na miejscu. Orientowałam się w temacie i znalazłam właśnie
>polskie
>>centrum nurkowe w Egipcie: www.divingpro.eu/ 
>>Także nie ma się o co martwić, trzeba się tylko spakować i jechać :)
>
>

A Ty podróżnik w czasie? Komentujesz posty sprzed 5 lat? :)

MAE dołączył
16.11.2020

MAE 01:30 | 16.11.2020

W Egipcie można też nurkować bez kursu. Jest dostępna opcja nurkowania dla początkujących, tzw nurkowania intro. Przed zejściem do wody prowadzony jest instruktaż, a już w wodzie cały czas jest przy Tobie instruktor. Jeśli nie nurkowałeś nigdy wcześniej to polecam właśnie zrobienie intro przed zapisaniem się na jakikolwiek kurs. Kto wie, może nurkowanie nie przypadnie Ci jednak do gustu. A jednak różnica w cenie jest spora - nurkowanie intro 40$ ( elsahel-travel.com/pl/hurghada/nurkowanie-intro  ) , a kurs ok 200$

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl