/ / FINLANDIA > Jak zacząć > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Jak zacząć

kategoria inne

Laulu dołączył
21.03.2016

Laulu 20:58 | 21.03.2016

Cześć. :) Wraz z siostrą i jej chłopakiem postanowiliśmy wyjechać w te wakacje do Finlandii; do pracy, na stałe. To będzie nasz pierwszy raz tam, więc szukam kogoś, kto byłby wstanie odpowiedzieć nam na kilka pytań. Oczywiście czytałam wszystkie podstawowe informacje na euresie/eurodesku, ale to tylko teoria, a chciałabym wiedzieć, jak to jest w praktyce. :)

- Jak to jest z szukaniem pracy? Jakiś czas temu czytałam bloga pewnej Polki, która wyjechała do Helsinek i pisała, by po prostu przejść się po biurach pracy. Mamy jakąś szansę coś znaleźć? Wiadomo, że nie liczymy na początku na nic wielkiego. Mówimy swobodnie po angielsku, a fiński mamy dopiero w planach.
Czytałam, że najlepiej znaleźć pracę już w Polsce, ale nie ma wielu pośredników.
- Będziemy mieli problem z wynajmem mieszkania? Póki co jedna agencja nieruchomości odpisała, że do tego będziemy potrzebować pozwolenia na pobyt, na którego wyrobienie czeka się około dwóch-trzech tygodni. Czy wszystkie agencje mają taki wymóg, może można to jakoś ominąć/dogadać się? Oczywiście mamy odłożone pieniądze i chcemy z góry zapłacić za dwa-trzy miesiące.

Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, z góry dziękuję. :)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl