Forum dyskusyjne


USA wschodnie wybrzeże Nowy Orlean ktoś chętny

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

Paweł&Krysia dołączył
05.10.2017

Paweł&Krysia 22:18 | 10.10.2017

Hey. W 2018 we wrześniu z mężem chcemy jechać do USA. Szukamy chętnych. Trasa (w trakcie układania) Nowy Orlean (najważniejszy)... chyba zaczniemy od Nowego Jorku, przez Filadelfię, Waszyngton, Savannah...do Nowego Orleanu. Mamy 35 i 36 lat. Nie mamy żadnych wymagań wiekowych. ////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////
A tu pytanie do wszystkich co już zwiedzili USA: rady ,rady i jeszcze raz rady poproszę.
Np: Kto zwiedzał Nowy Orlean? Czy ktoś jechał do Baton Rouge? (też chcemy tam się przejechać).
Co można z USA wywieść do Polski? CHodzi o jedzenie.


pablitox dołączył
29.10.2017

pablitox 13:42 | 29.10.2017

to jak zwykle zależy co lubicie - naturę czy miasta czy muzea...

Mnie np trochę rozczarował Nowy Orlean (byłem w tym roku z rodziną) - tzn jest spoko (tramwaj przez miasto, centrum, Jean Lafitte Park, przejazd najdłuższym mostem przez Pontchartrain Lake - jadąc od południa nie ma opłaty, jest w drugą stronę) ale jest bardzo dużo ludzi (a byliśmy na przełomie maja i czerwca więc nie w szczycie sezonu), trochę rozkopane i bez rewelacji (niewiele zostaje w pamięci). Ale zdania są podzielone :)

Savannah na pewno warto (mniej tłoczno a super przyjemne, mniejsze), przy okazji pojechac na dzień-dwa na którąś z wysp obok (zobaczyć marshes) np. Tybee Island. Po drodze z Savannah do NOLA niewiele jest - fajne jest np. muzeum samolotów w Robins Air Force Base, zaliczyć Montgomery, warto zwiedzić okręt USS Alabama koło Mobile w Alabamie.

Pomyślcie czy nie zaliczyć trochę Florydy (tam zawsze warto)


Paweł&Krysia dołączył
05.10.2017

Paweł&Krysia 20:03 | 30.10.2017

Floryda to nie moja bajka. Bardziej mnie ciągnie by nie skoczyć jeszcze do Colorado a odpuścić Nowy Jork. Nowy Orlean muszę zobaczyć, od lat się nim interesuję. Krótko mówiąc, secesja to mój konik.
Jeśli chodzi o naturę..tak ,ale 20%, nie więcej, teraz zobaczę miasta, a następnym razem więcej parków narodowych. Muzeum samolotów ... no nie wiem, nie interesuję się takimi rzeczami. ..ale mówisz warto?
W ogłoszeniu napisałam ogólnikowo, ale prawda jest taka,że szczegółowo wiem co chcę zobaczyć. Mam nawet spisane komisariaty na trasie oraz wszelkie urzędy, które mogą udzielić pomocy jeśli wyjdą jakieś jaja. BOję się komplikacji ,więc obsesyjnie przygotowuję trasę. :)
Polecasz jakieś bary w Savannah?Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl