Forum dyskusyjne

Nikt nie był w Moławii

kategoria polecam

Sławomir dołączył
11.07.2018

Sławomir 12:40 | 11.07.2018

Witam!
Piszę z małego, niezwykle malowniczego i BARDZO mało znanego kraju zwanego Mołdawia. NIe wszyscy kojarzą tę nazwę, nie wszyscy umieją umiejscowić ją na mapie... A ja tu mieszkam.
Czy ktokolwiek pragnąłby dowiedzieć się czegokolwiek o Mołdawii? A może warto umieścić ją na liście miejsc do odwiedzenia...?
Zapraszam do dyskusji, zadawania pytań.

sodapop dołączył
07.07.2018

sodapop 16:56 | 11.07.2018

Ja byłem, rok temu :)

krymka dołączył
03.07.2013

krymka 19:57 | 11.07.2018

Oczywiscie, ze byłam. Juz 3 razy. I ciagle czuję niedosyt. Zwiedzilam trochę miejsc, na wiele zabrakło czasu. Kolejny raz kusi mnie Swieto Wina. Moze się uda?

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 20:57 | 11.07.2018

Mołdawia jest pięknym krajem a takie stwierdzenie że nie wszyscy potrafią ją umiejscowić na mapie to chyba jest nie na miejscu, bardzo dużo osób z Polski odwiedza ten kraj i nie mają problemu ze znalezieniem tego kraju.

Sławomir dołączył
11.07.2018

Sławomir 22:04 | 11.07.2018

Spotkałem masę osób w Polsce, które mylą Mołdawię z Macedonią.

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 13:43 | 12.07.2018

Wielu tez myli Austrie z Australia, czy Szwcje ze Szwajcarią i co z tego? Wiemy gdzie jest Mołdawia

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 16:02 | 12.07.2018

Chyba nie ma co tak strasznie unosić się honorem. Sławomir spłycił temat, ale trochę racji ma i chyba nie ma sensu brać na klatę odpowiedzialność za cały naród. Na Globie jest tylko 179 zdjęć z Mołdawii i większość jednego Usera - Antoniego, wiec nie jest to taka oczywista destynacja. A ja jestem ciekawy ile osób potrafiłoby na czystej mapie Europy chociaż mniej więcej zlokalizować Mołdawię, czy Naddniestrze.... A Sławomir na pewno może być pomocny wszystkim wybierającym tamten kierunek, oczywiście o ile wytrzyma wzmożenie honorowe.

paramedic dołączył
04.12.2008

paramedic 16:12 | 12.07.2018

Witam, Mołdawia jest piękna.
Na dowód mogę podesłać link do filmu z naszej rodzinnej wyprawy miedzy innymi do Mołdawii i Naddniestrza.

oto link:

www.youtube.com/watch?v=z8H5r-Cx6HM 

Miłego oglądania.
Pozdrawiam

Sławomir dołączył
11.07.2018

Sławomir 10:08 | 13.07.2018

Trochę prowokacyjnie zacząłem ten temat i chyba trafiłem w czuły punkt. Oczywiście, kto ma deczko oleju w głowie, albo aktualna mapę, wie, gdzie jest Mołdawia. I, naturalnie, sporo ludzi już tu było. Niemniej, kierunek nie należy do najpopularniejszych, łagodnie mówiąc. Turyści z Polski wpadają tu ze słowem "wino" na ustach i nie mają zielonego pojęcia o tym, że w Naddniestrzu mafia NIE porywa ludzi na ulicach. I takie są fakty - o podobnych krajach myślimy stereotypami, albo też wierzymy głupotam wypisywanym w internecie.
Oprowadzając wycieczki często walczę z zasianym przez netową dezionformację chwastem. Ale oczywistym jest, że zawsze stereotyp będzie pierwszy w kolejce, zanim oswoimy coś na dobre.
I - "bardzo dużo osób z Polski" to jednak powiedziane na wyrost. Naprawdę tych turystów jest mało, w porównaniu na przykład z pobliską Rumunią czy Ukrainą. Nader często ludzie przyjeżdżają na 2-3 dni, zaliczają główną ulicę w Kiszyniowie, Cricova, Orheiul Vechi i pędzą dalej. A w rzeczy samej w Moławii jest o wiele wiecej do zobaczenia.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 23:20 | 12.07.2018

paweł.p nikt tu nie najeżdża na kolegę sławomira , fakt temat jest bardzo krótko spłycony. Co do zdjęć to faktycznie jest mało na forum ale to wcale nie odzwierciedla tego że tam nikt z polski nie jeździ. Ja na przykład byłem parę razy Turcji, Słowacji i wielu innych krajach ale nie dodałem żadnego zdjęcia. Atak już żartując ( ale proszę tego nie brać na poważnie) Najwyższy czas zakupić aktualne mapy.Pozdrawiam

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 18:28 | 13.07.2018

Mołdawia to jeden z najmniej atrakcyjnych krajów w Europie, plasuje się wraz z Białorusią i Kosowem w ogonie wszelkich rankingów i plebiscytów. Niewiele ma do zaoferowania pod względem kulturalnym, historycznym i przyrodniczym. Ma parę ciekawostek przyrodniczych, architektonicznych; atutem mogą być ludzie, ale w mojej ocenie nie wyróżniają się jakoś specjalnie na tle innych nacji świata.
Tym niemniej z zainteresowaniem odwiedziłem Mołdawię (i Naddniestrze) i atrakcyjnie spędziłem parę dni.