Forum dyskusyjne


Przemieszczanie się po Małych Antylach

kategoria podróże po świecie

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 00:32 | 03.09.2018

Podróżując po wyspach Małych Antyli trzeba uwzględnić ściśle przestrzegany przez władze migracyjne oraz linie lotnicze obowiązek posiadania biletu na dalszą podróż. Nie wymagają tego jedynie terytoria francuskie (Gwadelupa, Martynika, Saint Barthelemy i Saint Martin) oraz holenderskie (Aruba, Bonnaire, Curacao, Saba, Sint Maarten i Sint Eustatius). Koszty utrzymania są wysokie, ale można je zredukować nocując na dziko pod namiotem oraz przemieszczając się na pieszo (na małych wyspach) lub autostopem (na nieco większych). Większość wysp nie posiada łączności promowej, tylko lotniczą. Głównym przewoźnikiem jest LIAT i jak to bywa przy braku konkurencji ceny za krótkie przeloty są stosunkowo wysokie, bo średnio za nieco ponad kwadrans lotu płaci się ok. 100 euro. Odległości między wyspami są niewielkie i wyspy widać jedne z drugich, tak, że Cristobal Colon nie mógł na nie nie trafić. Międzynarodowe promy kursują na trasie Saint Lucia – Martynika – Dominika – Gwadelupa, między Antigua a Montserrat oraz z Sint Maarten na Saba, na Saint Barthelemy oraz z Saint Marten na Anguilla oraz pomiędzy Wyspami Dziewiczymi Brytyjskimi i Stanów Zjednoczonych. Dysponując czasem można doczekać się na okazję jachtostopową, ale tylko z obszarów, gdzie nie potrzeba biletu na dalszą podróż z prostej przyczyny, że tam nie musimy z góry planować długości pobytu.


MagdaMadzia dołączył
04.09.2019

MagdaMadzia 14:50 | 04.09.2019

A pamiętasz może jakie są mniej więcej ceny promów między wyspami?
Prom można złapać na miejscu czy trzeba wcześniej zaplanować podróż?
Bedę musiała przedostać się z Martyniki na Gwadelupę. Mogę tę trasę pokonać samolotem, ale płynąc promem zahaczyłabym też o Dominikę.


Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 10:11 | 05.09.2019

Na stronie przewoźnika masz ceny. Ja teraz kupowałem Martynika-St.Lucia i St Lucia-Dominika po 50 EUR. Promy nie kursują codziennie, niektóre jednostki są droższe, inne tańsze. Cena powrotnego biletu nieco niższa niż 2 x OW Martynika-Gwadelupa 70 EUR, o ile pamiętam.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl