/ / MAROKO > Wakacje z dziećmi > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Wakacje z dziećmi

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Maroko

Ilka dołączył
07.12.2018

Ilka 18:41 | 07.12.2018

Witam Was serdecznie proszę o informację na temat pieknego kraju jakim jest Maroko. Chcielibyśmy się wybrać rodzinnie na wakacje na 2 tyg tylko nie we wszystkich hotelach jest klimatyzacja czy to faktycznie jest duży problem jak np na wyspach Greckich czy w Chorwacji tam nie dało się wytrzymac bez klimy. Proszę o informację jak to wygląda w Adagirze na przełomie lipca sierpnia.


[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 10:27 | 08.12.2018

Na ten temat powinnaś raczej porozmawiać w biurze podróży, w którym chcesz wykupić imprezę. A niezbędność klimatyzacji to kwestia całkiem indywidualna.
Jeśli nie wiesz,czy ważna jest dla Was klima-weź pokój w nią wyposażony. Zawsze można wyłączyć.


Ilka dołączył
07.12.2018

Ilka 13:23 | 09.12.2018

W jednym biurze powiedzieli mi, że jeśli oni mieli by wybierać to tylko z kliną, a w drugim że to nie ma większego znaczenia. Akurat w tym hotelu w ogóle nie ma klimy.


jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 13:00 | 08.12.2018

Cześć,
morskie wybrzeże Maroka jest silnie schładzane przez zimny morski prąd kanaryjski. Stąd kiedy w niewielkiej odległości od wybrzeża panuje uciążliwy upał (w lecie) nad samym brzegiem morskim czasami bywa nawet przyjemnie chłodno. W Agadirze temperatury nawet w środku lata rzadko przekraczają 30 stopni. Podkreślam, że to dotyczy strefy w bezpośredniej bliskość brzegu morskiego. W tym roku spędziliśmy z końcem lipca kilka dni w Asilah (na północ od Casablanci). Na plaży wiał od morza lekki, chłodny wiatr i było ok. 23-25 stopni w południe. Wystarczyło jednak przejść kilkaset metrów w głąb lądu by temperatura sięgnęła prawie 30 stopni.

Dla wielu osób wyjeżdżających do Maroko z myślą o podzwrotnikowym cieple morskich kąpieli pewnym zaskoczeniem może być chłodna, czy nawet zimna woda w morzu. To znowu wina tego zimnego morskiego prądu kanaryjskiego. Na otwartym wybrzeżu temperatura wody jest niewiele wyższa niż Bałtyku w czasie ciepłego lata. W Agadirze może być jednak wyższa bo to osłonięta zatoka (w Agadirze byłem tylko przejazdem więc z własnego doświadczenia nie poznałem przyjemności kąpieli w tym miejscu).
pozdrawiamStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl