Forum dyskusyjne

Nocleg - Paryż

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Francja

Paulaq dołączył
10.12.2018

Paulaq 20:20 | 10.12.2018

Witam.

W styczniu wybieram się na 6 dni po raz pierwszy do Paryża z 13 letnią córką. Szukamy noclegu ale nie mam pojęcia jaki rejon miasta. Szukam na booking com, niby jest pełno ofert ale nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, Może ktoś mi podpowie. Cena najlepiej nie wygórowana. Z racje ze mój angielski jest kiepski o francuskim nawet nie wspomnę szukałam kwatery u Polaków. Niestety bez powodzenia.
Czy jest tu ktoś kto mieszka w Paryżu i mógłby mi udzielić cennych rad? Albo nawet spotkać się na kawce w Paryżu :)

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina

jamboladaa dołączył
18.04.2012

jamboladaa 19:34 | 27.12.2018

Hej, byłam w Paryżu w maju, spałam na obrzeżach Paryża w Le Blanc-Mesnil, na pierwszy rzut oka wydaje się kawałek od ,,centrum'' ale komunikacja w Paryżu działa bardzo sprawnie i jest bardzo dobry dojazd do centrum i różnych atrakcji turystycznych. Z tamtych okolic pod Notre Dame jechałam RERem jakieś 10 minut.

W sumie powiem ci że cały Paryż jest bardzo dobrze skomunikowany że z każdego miejsca dojedziesz wszędzie w kilkanaście minut. Masz do dyspozycji autobusy, metro i kolejkę RER.

Zwróć uwagę czy jest w pobliżu metro lub właśnie RER, żebyś nie musiała iść z buta niewiadomo jaki kawał.

Masz pytania to pisz śmiało, postaram się pomóc.

jamboladaa dołączył
18.04.2012

jamboladaa 19:43 | 27.12.2018

Az się rozmarzyłam na wspomnienie Paryża :)

rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 14:02 | 28.12.2018

Absolutnie potwierdzam słowa o lokalizacji w pobliżu metra. Szczególnie w przypadku podróży z dzieckiem. Z miejsca noclegu do stacji powinno być blisko - wtedy aż przyjemnie jest ruszać na zwiedzanie i wracać po całodziennych eskapadach.

Nie wiem, w jakim budżecie szukasz, ale polecam zdecydowanie malutki hotelik Hotelik Mary’s Republique przy stacji Oberkampf. Wnętrza bez szału, ale bardzo, bardzo blisko wspomnianego metra, świetnych paryskich kawiarenek, knajpek. Jednym kursem dojedziesz do symbolu Paryża - wieży. E.

Parę słów tu:
jadziemlecim.wordpress.com/2018/02/27/paryz-w-3-dni/ 

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 02:45 | 30.12.2018

Cześć :)

Ogólnie jeśli chodzi o Paryż to bezpieczniejsze pod względem zakwaterowania będą południowe dzielnice Paryża. Trochę to też zależy od tego gdzie lądujecie - zakładam, że Beauvais albo Orly. Jeśli masz szansę na tą drugą opcję byłoby bardziej komfortowo bo z Orly tramwaj T7 po 20 minutach podjeżdża bezpośrednio do stacji metra Villejuif-Louis Aragon a stamtąd to już biorąc pod uwagę sieć stacji metra w Paryżu dostaniesz się praktycznie do każdego obiektu. W Paryżu to metro szuka Ciebie a nie Ty metra.

Pozdrawiam
Chris

Paulaq dołączył
10.12.2018

Paulaq 12:38 | 07.01.2019

Dziekuje slicznie za wszystkie odpowiedzi. Nocleg znaleziony, transport tez.
Przewodnik po Paryżu zakupiony :)
Mam pytanie odnośnie kupowania biletow. Rozumiem ze jest cos takiego jak bilet całodzienny i obowiązuje na wszelkie rodzaje transportu? Bedziemy mieszkac na północy od Paryza....podobno stamtąd jest dobre polączenie. Czy sa jakies strefy? I gdzie bilety sie kupuje? Bedziemy 6 dni ale 2 dni odpadna nam na przyjazd/wyjazd.
Atrakcje....co ciekawego dla 13 latki polecacie? Disneyland w styczniu chyba nie ma sensu?
Paulina

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 21:46 | 07.01.2019

Jeśli jesteś parę dni w Paryżu to może warto kupić bilet na parę dni.
Była wersja na okaziciela i imienna. Trzeba mieć zdjęcie i wyrabia się na lotnisku.
Daje trochę zniżek.

rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 09:12 | 08.01.2019

>Jeśli jesteś parę dni w Paryżu to może warto kupić bilet na parę dni.
>Była wersja na okaziciela i imienna. Trzeba mieć zdjęcie i wyrabia się na lotnisku.
>Daje trochę zniżek.

Jadąc na 6 dni proponujesz wyrobienie biletu ze zdjęciem? To żart?:) Bilety okresowe i tak są imienne, bo musisz wpisać imię i nazwisko, ale bez przesady.

Kiedyś była możliwość wyboru biletów od 1 do 5 dni, np.:

2 dni – 18,15 euro dla dorosłych i 9,05 euro dla dzieci
3 dni – 24,80 euro dla dorosłych i 12,40 euro dla dzieci.

Teraz pewnie jest nieznacznie drożej. Piszę o tym na w/w blogu.
Wybór biletu zależy od strefy po której mamy się poruszać (czy tylko śródmieście, czy przedmieścia) oraz kiedy rozpoczynamy i kończymy zwiedzanie. Jak przylatujemy późno wieczorem i mamy jeden przejazd metrem do hotelu nie ma sensu kupować biletu okresowego. Można go kupić rano.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl