/ / NIKARAGUA > Pobyt długoterminowy > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Pobyt długoterminowy

kategoria tanie podróżowanie

Highlander dołączył
05.08.2020

Highlander 17:26 | 05.08.2020

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad miesięcznym wypadem do Nikaragui ( a potem być może i dłuższym).
Czy ktoś aktualnie tam przebywa, albo był niedawno?
Chciałbym się dopytać o kilka rzeczy:
1) tam sytuacja z bezpieczeństwem wygląda?
2) jakieś strony www z tanimi noclegami przy plaży z widokiem na Ocean
3) gdzie (www) szukać noclegu u miejscowych?
4) jakie są tam koszty życia, tzn. żywność, wynajem mieszkania?

Z góry dziękuję za wskazówki.

Pozdrawiam


Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 19:09 | 07.08.2020

Hej,

W Nicaragua nie byłem nigdy, ale mam kilku klientów z tego kraju, zamieszkałych i pracujących w Kanadzie/USA. Jakieś 5-6 lat temu bardzo kraj ten chwalili, ale w ostatnim roku zmienili o nim diametralnie opinie. Gdy byli z miesięczną wizytą w Managua u rodziny, praktycznie nie wychodzili ze strachu z domu-obawiali się i gangów, i policji. W każdym razie obraz, jaki mi przedstawili, nie był najciekawszy. Mam nadzieję, że mniejsze miejscowości są bezpieczniejsze. Zresztą z chęcią sam wybrałbym się do tego kraju, o którym tak dużo czytałem.

Pozdrawiam,

Jacek


Highlander dołączył
05.08.2020

Highlander 19:43 | 07.08.2020

Dzięki za podzielenie się informacjami. Też takie otrzymuję od jakiegoś czasu. Szkoda...


Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 21:30 | 07.08.2020

>2) jakieś strony www z tanimi noclegami przy plaży z widokiem na Ocean
>3) gdzie (www) szukać noclegu u miejscowych?

Las Penitas. Dom na plaży. Mmm :)


Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 21:38 | 07.08.2020

AFAIR spałem w Sol Y Mar ,Bed & Breakfast. Właściciel - Kanadyjczyk. Obrazek na Google Maps ;-)


Highlander dołączył
05.08.2020

Highlander 17:47 | 08.08.2020

Bardzo dziękuję za odpowiedź


Podobne wątki tanie podróżowanie NIKARAGUA


Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2025 Globtroter.pl