Forum dyskusyjne


Wywoływanie zdjęć z podróży

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

WillowNest dołączył
07.01.2021

WillowNest 13:50 | 07.01.2021

Czy ktoś z Was wywołuje zdjęcia z podróży w formie fotoksiążki? Właśnie się zastanawiam czy nie przerzucić się na takie gotowe albumy zamiast wywoływania odbitek. Macie w tym temacie jakieś doświadczenie? Gdzie polecacie robić, gdzie odradzacie? Znalazłam ofertę CEWE gdzie drukują na papierze fotograficznym - więc jakość powinna być dobra. Czy ktoś tam robił? Będę wdzięczna za Wasze opinie.


Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 23:38 | 07.01.2021

Firm, które robią takie książki, jest bardzo dużo i co jakiś czas otrzymuję oferty, pozwalające mi zamówić je za 9% regularnej ceny. Od razu zaznaczam, że nigdy nie korzystałem z ich usług i nie jestem w stanie jakiejkolwiek zarekomendować, ale widziałem wiele albumów w ten sposób wykonanych i właściwie wszystkie były dobre. Niektóre firmy pozwalały na zaznajomienie się z ich software i nawet zrobienie albumu, zanim się cokolwiek zamówiło/zapłaciło. Dla mnie ważna była również możliwość zamieszczania sporej ilości tekstu (opisy) i pamiętam, że niektóre programy miały ograniczenia. Być może w przyszłości zainteresuję się więcej bardziej profesjonalnymi programami do tego rodzaju projektów, lub wykorzystam te oferowane przez firmy robiące takie książki.

Od ponad 10 lat samemu produkuję tego rodzaju książki z moich wyjazdów, używając Microsoft Word. Nie jest to niestety najlepszy program do tego rodzaju projektów (szczególnie wstawianie zdjęć), ale jakoś zawsze mi się udaje wszystko pomyślnie skończyć. Następnie tworzę wersję w formacie „pdf” i wysyłam do drukarni online, gdzie książki drukowane są na najlepszym papierze i oprawiane oprawą spiralną.

Prawie dwa lata temu moja partnerka obchodziła specjalną rocznicę urodzin i w prezencie wykonałem taką książkę: każdą stronę poświęciłem jednej wspólnej wycieczce, zamieszczając od jednego do kilku zdjęć, miejsce i datę wycieczki oraz krótki opis, zawierający najważniejsze zdarzenia, które najbardziej pozostały nam w pamięci. Foto-książka posiadała ponad 100 stron i okazała się absolutnie znakomitym prezentem, do którego ona ciągle powraca (i jaz zresztą też). Zabrało to mi trochę czasu, ale było warto.


WillowNest dołączył
07.01.2021

WillowNest 09:34 | 09.01.2021

Do any of you develop travel photos in the form of a photo book? I am just wondering if I should switch to such ready-made albums instead of developing prints. Do you have any experience in this topic? Where do you recommend doing, where do you advise against? I found a CEWE offer where they print on photographic paper - so the quality should be good. Has anyone been doing there? I will be grateful for your opinions.
19216811.cam/ https://1921681001.id/ isuse got solved!!Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl