/ / MEKSYK > Calakmul > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Calakmul

kategoria tanie podróżowanie

kraj Meksyk

cezaryfil dołączył
21.10.2019

cezaryfil 21:22 | 08.05.2023

Witam ponownie.
Na początku przyszłego roku wybieram się z zoną do Meksyku. Mamy zamiar pokonać trasę z Mexico City do Cancun ( powrót z Cancun do stolicy samolotem)zaliczając po drodze wszystko to co warte odwiedzenia. Właściwie nie napotkałem większych trudności ze znalezieniem połączeń autobusowych pomiędzy poszczególnymi miejscowościami za wyjątkiem jednego miejsca, a mianowicie dojazd do ruin Calakmul z Xpujil. Te wszystkie opisy na jakie się natknąłem są dosyć enigmatyczne, nieścisłe tak na prawdę mało konkretne a czasami odradzane. Ile w tym prawdy a ile przesady. Czy może ktoś doświadczył już tego miejsca i chciałby się podzielić informacjami i doświadczeniem z tamtego rejonu. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.


bajarka dołączył
13.05.2023

bajarka 00:05 | 14.05.2023

Zajrzyj tutaj: https://www.voyagemexique.info/es/calakmul/#Como_llegar_a_Calakmul

Jednak osobiście radzę wynająć auto i pojechać skoro świt, na otwarcie parku. Ludzi zero i temperatura jeszcze do zniesienia. A miejsce warte każdego wysiłku,by tam dotrzeć.


Antimatter dołączył
29.11.2015

Antimatter 13:28 | 14.05.2023

Xpujil to taka mieścina, że pewnie najłatwiej będzie tam dogadać coś już na miejscu gdzie nocujecie. Też polecam auto, można przy okazji zrobić Hormiguero jeśli ktoś nie boi się dziur i jazdy po szutrze. A zorganizowane wycieczki to najszybciej z Bacalar albo Chetumal, przy czym pewnie wyjazd jeszcze w nocy, bo to kawałek.
Tak czy inaczej nie odpuszczajcie Calakmul, magiczne miejsceStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl