Galeria zdjęć
Smok Toruński
POLSKA / kujawsko-pomorskie / Toruń
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.85 | SW:4.91 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2011-06-03 21:52
- Data wykonania
- maj 2011
- Miejsce
-
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
No tak ale pewnie incognito... Nawet nikt sie nie domysla, że ma przed sob± Smoka!
Hm... czasem w Toruniu bywam
Nic nie zeznali bo pewnie w szoku byli... Sama bym w szoku była, gdybym smoka zobaczyła :) :) :)
Tylko w tej relacji z 1746 to mocno nazmy¶lały, dlaczego nic nie zeznały o skrzydłach ?
Wow, nawet podobny do mnie
Przez lata ogl±dania zmęczyła sie materia :) Ogólnie to bardzo spokojny i milusiński Smoczek :) :)
Jaki¶ zmarniały ten smok - zęby oklapłe, ogon również, łapy podkulone i uszy położone po sobie. Prawie się go chce pogłaskać na pocieszenie :)
Relacja o smoku w Toruniu została spisana w kancelarii miejskiej 13 sierpnia 1746 roku według zeznań dwóch ¶wiadków - mistrza ciesielskiego Johanna Georga Hieronimi, który widział nietypowego stwora 13 czerwca tegoż roku, oraz Katahariny Storchin, żony miejskiego żołnierza, która miała ujrzeć smoka w pierwszych dniach lipca. Potwór miał mieć długo¶ć 3,5 łokcia (prawdopodobnie ok. 2 metrów), cztery łapy jak jaszczur, ale zro¶nięte błonami tak jak u nietoperza. Hieronimi okre¶lił kolor smoka jako czarny, Storchin podała, że tułów i głowa smoka były ciemnoszare, a ogon jasnobr±zowy i błyszcz±cy. Według obu relacji smok pojawił się w pobliżu Strugi Toruńskiej w rejonie Przedzamcza.
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Smok Toruński
POLSKA / kujawsko-pomorskie / Toruń
- Autor
- "> ( SO:4.85 | SW:4.91 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2011-06-03 21:52
- Data wykonania
- maj 2011
- Miejsce
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
No tak ale pewnie incognito... Nawet nikt sie nie domysla, że ma przed sob± Smoka!
Hm... czasem w Toruniu bywam
Nic nie zeznali bo pewnie w szoku byli... Sama bym w szoku była, gdybym smoka zobaczyła :) :) :)
Tylko w tej relacji z 1746 to mocno nazmy¶lały, dlaczego nic nie zeznały o skrzydłach ?
Wow, nawet podobny do mnie
Przez lata ogl±dania zmęczyła sie materia :) Ogólnie to bardzo spokojny i milusiński Smoczek :) :)
Jaki¶ zmarniały ten smok - zęby oklapłe, ogon również, łapy podkulone i uszy położone po sobie. Prawie się go chce pogłaskać na pocieszenie :)
Relacja o smoku w Toruniu została spisana w kancelarii miejskiej 13 sierpnia 1746 roku według zeznań dwóch ¶wiadków - mistrza ciesielskiego Johanna Georga Hieronimi, który widział nietypowego stwora 13 czerwca tegoż roku, oraz Katahariny Storchin, żony miejskiego żołnierza, która miała ujrzeć smoka w pierwszych dniach lipca. Potwór miał mieć długo¶ć 3,5 łokcia (prawdopodobnie ok. 2 metrów), cztery łapy jak jaszczur, ale zro¶nięte błonami tak jak u nietoperza. Hieronimi okre¶lił kolor smoka jako czarny, Storchin podała, że tułów i głowa smoka były ciemnoszare, a ogon jasnobr±zowy i błyszcz±cy. Według obu relacji smok pojawił się w pobliżu Strugi Toruńskiej w rejonie Przedzamcza.






























