Galeria zdjęć

Na wydmie

GRECJA / - / Kreta

Zdjęcia: Kreta, Na wydmie, GRECJA
odsłon: 526 | poleca: 7 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 6 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2012-01-07 09:27
Data wykonania
sierpień 2009
Miejsce

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Kika lat temu spotkałem je na Korfu, w sierpniu 2019. na plaży Finistera w Hiszpanii, a na wiosnę kupiłem cebulki i latem kwitły w moim ogródku :)

Pankracjum nadmorskie - też to spotkałam w piachach plaży, chyba na Krecie. Pierwszy raz widziałam, żeby takie piękne kwiaty kwitły po prostu na żółtym piachu. Próbowałam wyciągnąć cebulę, ale rosną bardzo głęboko, więc liście się po prostu zrywały. Nie miałam czym wykopać, zresztą nie chciałam nawet próbować, bo nie wiedziałam, czy nie jest przypadkiem pod ochroną. Dlatego nie przywiozłam, choć często przywożę rośliny ze swoich wyjazdów :)

Niezwykła roślina. Piękny zapach, bardzo głęboko w piasku cebula, która najwyraźniej przechowuje wszystko, co roślinie potrzeba, bo pąki rozkwitają po wykopaniu jej i całkowitym pozbawieniu wody. Kwitnie na wielu wyspach Dodekanezu wrzesień/październik. Nie mam pojęcia, jak się nazywa, help!

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Dolny Śląsk / Karkonosze

USA / Arizona / Antelope Canyon (dolny)

USA / Arizona / Południowa krawędź

CZECHY / płn.-wsch. Czechy / Adrszpaskie Skały

AUSTRIA / Kraj Salzburski / Park Narodowy Wysokie Taury

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl