Galeria zdjęć
Pod krzaczkiem
KAZACHSTAN / Poł.Kazachstan / jez.Kapczagaj
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.85 | SW:4.86 )
- Typ
- Przyroda
- Data dodania
- 2012-07-20 00:14
- Data wykonania
- kwiecień 2011
- Miejsce
-
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Jest piękny, gratuluję!
I znów się czego¶ dowiedziałem.Dzięki za informację.Piękny ptaszek i fajne,że możemy go spotkać w naszym kraju.
Wikipedia mówi o skandynawskim podgatunku , który wystepuje w naszych górach. U mnie we Wrocławiu, na polach irygacyjnych jest ponad 60 par podrózniczków.
Swift-dzięki za rozszyfrowanie ptaszka.Wikipedia jednak podaje,że w Polsce gniazduje skrajnie nielicznie jedynie w Karpatach i Karkonoszach.
Cała przyjemno¶ć po mojej stronie:)
Ależ Tuwim umiał pisać! Wszystko odnosi się poprzez ptaszki do naszej rzeczywisto¶ci. Dziękuję, że mi przypomniała¶ ten wierszyk :)))
Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji,
Bo pan Słowik przed dziewi±t± miał być na kolacji,
Tak się godzin wyznaczonych pilnie zawsze trzyma,
A już jest po jedenastej -- i Słowika nie ma!
Wszystko stygnie: zupka z muszek na wieczornej rosie,
Sze¶ć komarów nadziewanych w konwaliowym sosie,
Motyl z rożna, przyprawiony gęstym cieniem z lasku,
A na deser -- tort z wietrzyka w księżycowym blasku.
Może mu się co zdarzyło? może go napadli?
Szare piórka oskubali, srebry głosik skradli?
To przez zazdro¶ć! To skowronek z band± skowroni±tek!
Piórka -- głupstwo, bo odrosn±, ale głos -- maj±tek!
Nagle zjawia się pan Słowik, po¶wistuje, skacze...
Gdzie¶ ty latał? Gdzie¶ ty fruwał? Przecież ja tu płaczę!
A pan Słowik słodko ćwierka: "Wybacz, moje złoto,
Ale wieczór taki piękny, ze szedłem piechot±!"
Nie znałem tego wiersza. Ale dziekuję
Swift, ja tylko zażartowałam nawi±zuj±c do wiersz Juliana Tuwima p.t. "SpóĽniony słowik"; cyt.:"Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji, Bo pan Słowik przed dziewi±t± miał być na kolacji..."
Nitkaska - te akacje to jakie¶ legendy i naleciało¶ci . Tysi±ce polskich słowików ¶piewa na wszystkim tylko nie na akacjach
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Pod krzaczkiem
KAZACHSTAN / Poł.Kazachstan / jez.Kapczagaj
- Autor
- "> ( SO:4.85 | SW:4.86 )
- Typ
- Przyroda
- Data dodania
- 2012-07-20 00:14
- Data wykonania
- kwiecień 2011
- Miejsce
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
Jest piękny, gratuluję!
I znów się czego¶ dowiedziałem.Dzięki za informację.Piękny ptaszek i fajne,że możemy go spotkać w naszym kraju.
Wikipedia mówi o skandynawskim podgatunku , który wystepuje w naszych górach. U mnie we Wrocławiu, na polach irygacyjnych jest ponad 60 par podrózniczków.
Swift-dzięki za rozszyfrowanie ptaszka.Wikipedia jednak podaje,że w Polsce gniazduje skrajnie nielicznie jedynie w Karpatach i Karkonoszach.
Cała przyjemno¶ć po mojej stronie:)
Ależ Tuwim umiał pisać! Wszystko odnosi się poprzez ptaszki do naszej rzeczywisto¶ci. Dziękuję, że mi przypomniała¶ ten wierszyk :)))
Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji,
Bo pan Słowik przed dziewi±t± miał być na kolacji,
Tak się godzin wyznaczonych pilnie zawsze trzyma,
A już jest po jedenastej -- i Słowika nie ma!
Wszystko stygnie: zupka z muszek na wieczornej rosie,
Sze¶ć komarów nadziewanych w konwaliowym sosie,
Motyl z rożna, przyprawiony gęstym cieniem z lasku,
A na deser -- tort z wietrzyka w księżycowym blasku.
Może mu się co zdarzyło? może go napadli?
Szare piórka oskubali, srebry głosik skradli?
To przez zazdro¶ć! To skowronek z band± skowroni±tek!
Piórka -- głupstwo, bo odrosn±, ale głos -- maj±tek!
Nagle zjawia się pan Słowik, po¶wistuje, skacze...
Gdzie¶ ty latał? Gdzie¶ ty fruwał? Przecież ja tu płaczę!
A pan Słowik słodko ćwierka: "Wybacz, moje złoto,
Ale wieczór taki piękny, ze szedłem piechot±!"
Nie znałem tego wiersza. Ale dziekuję
Swift, ja tylko zażartowałam nawi±zuj±c do wiersz Juliana Tuwima p.t. "SpóĽniony słowik"; cyt.:"Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji, Bo pan Słowik przed dziewi±t± miał być na kolacji..."
Nitkaska - te akacje to jakie¶ legendy i naleciało¶ci . Tysi±ce polskich słowików ¶piewa na wszystkim tylko nie na akacjach
Polecaj± to zdjęcie






























