Galeria zdjęć

ZAMEK BOBOLICE

POLSKA / JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA / BOBOLICE

Zdjęcia: BOBOLICE, JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA, ZAMEK BOBOLICE, POLSKA
odsłon: 5469 | poleca: 13 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 3 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2013-02-28 23:25
Data wykonania
luty 2013

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Będzie reforma rolna i dekret XYZ i odbiorą im zamek i zrobią z niego sierociniec, PGR lub szkołę rolniczą czy tez coś w tym rodzaju:-). Gloria i chwała dla tych Panów!. Może niech zainwestują w Bożkowie na Dolnym Śląsku...to już chyba ostatni moment aby ten pałac uratować.

genialne ujęcie

Zamek jest w rękach prywatnych i pewnie dzięki temu jest tak piękny, inaczej niszczał by powolnie jak zamek w pobliskim Mirowie http://www.globtroter.pl/zdjecia/143151,polska,jura,szlak,orlich,gniazd,zamek,mirow.html
Przytoczę też fragment z wikipedii:"Pod koniec XX wieku, rodzina Laseckich - obecnych właścicieli Zamku - podjęła wyzwanie uratowania tego zabytku przed całkowitą zagładą. Na zlecenie przedstawicieli rodziny: senatora Jarosława W. Laseckiego i jego brata Dariusza Laseckiego, przy pomocy polskich naukowców i ekspertów, przeprowadzono prace archeologiczne, zabezpieczające i rekonstrukcyjne, mające na celu uratowanie tego zabytku[2][3]. W czerwcu 2011 relacja z rekonstrukcji pojawiła się w światowych mediach. Oficjalne otwarcie zamku po dwunastu latach prac nastąpiło 3 września 2011[4][5]. Odbudowa została zrealizowana pomimo braku jakichkolwiek planów, szkiców czy rysunków zamku; jego kształt odtworzono na podstawie zachowanych ruin, posiłkując się wiedzą historyków i archeologów. W pracach wykorzystywano wyłącznie tradycyjne materiały (głównie kamień wapienny), opracowano też specjalną zaprawę murarską"
Można ?? Można!! Dobra robota

ładny zamek,,,

śliczny zamek chciałbym być szczęśliwym posiadaczem takiego małego klimatycznego zamku

Ładne.

pięć z plusem

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

ROSJA / Bajkał / Wyspa Olchon

MONGOLIA / Dalanzadgad / Tawtaj Morił

TANZANIA / Taraniri / Safari

TANZANIA / Zanzibar / Plaża

MONGOLIA / Poludnie / Pustynia Gobi

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl