Galeria zdjęć

ratusz

CZECHY / Morawy Środkowe / Ołomuniec

Zdjęcia: Ołomuniec, Morawy Środkowe, ratusz, CZECHY
odsłon: 1900 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-03-03 08:23
Data wykonania
sierpień 2008

Opis zdjęcia
www.dziennikizpodrozy.vxm.pl

Komentarze do zdjęcia

Dziękuję za wyczerpujące i ciekawe komentarze.

" Ratusz w Ołomuńcu (cz. Radnice) – zabytkowy budynek dawnej siedziby władz miejskich, znajdujący się w centrum Górnego Rynku w Ołomuńcu na Morawach w Czechach.
Wzniesiony w XIV wieku, rozbudowany w XV wieku, zachował wiele fragmentów gotyckich. Murowany na planie prostokąta, dwupiętrowy, z obszernym dziedzińcem wewnątrz i wysoką, kwadratową wieżą. Neogotycka fasada pochodzi z lat 1902-1904. Najcenniejszymi zabytkami wnętrza są gotycka Sala Obrad, posiadająca piękne sklepienie oraz kaplica św. Hieronima z siedmioma cennymi obrazami.
Na froncie budowli od XV w. znajdował się zegar astronomiczny (cz. orloj) z poruszającymi się figurkami, wybijający kuranty. Jego zewnętrzny wystrój zmieniał się wielokrotnie. Obecnie widzimy tu socrealistyczny wariant takiego zegara z 1955 r., który zastąpił poprzedni zegar, zniszczony podczas II wojny światowej. Jego wystrój (sceny z życia i pracy mieszkańców regionu Hany) jest dziełem Karla Svolinskiego." http://pl.wikipedia.org/wiki/Ratusz_w_O%C5%82omu%C5%84cu

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Wielkopolska / Poznań

POLSKA / Podhale / Zapora Czorsztyńska

POLSKA / Podhale / Zapora Czorsztyńska

MAURETANIA / Adrar / Atar

MAURETANIA / Adrar / Atar

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl