Galeria zdjęć

Wsi spokojna, wsi wesoła...

INDIE / Kerala / Edava

Zdjęcia: Edava, Kerala, Wsi spokojna, wsi wesoła..., INDIE
odsłon: 1127 | poleca: 8 osób | ocena techniczna: 4.83 | ocen: 6 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-03-25 14:41
Data wykonania
marzec 2013
Miejsce

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Gruszo, takie mają zwyczaje! Wcześnie rano idą tam kobiety, potem wracają do domu, robią mężowi i dzieciom śniadanie, budzą męża który dopiero potem idzie sobie pokontemplować. A twarzą do torów lub szosy bo mają przynajmniej coś ciekawego do ogladania, a nie nudę pola. A że na plaży - woda zabierze wszystko przy przypływie. Ot i filozofia.

Widocznie nie ma toalety..

Dokładnie taką samą scenę zaobserwowałem wjeżdżając rano pociągiem do Bombaju od strony slumsów Dhrawi. Setki Hindusów kucających wzdłuż torów i pozdrawiających podróżnych.

Podobny szok przeżyłem w Etiopii. Z czasem przechodzi, i da się uodpornić, ale pierwsze wrażenia są bezcenne

Jędrzeju jeśli chodzi o tego typu nieczystości, to niestety w Kerali też się to zdarza. Pamiętajmy jednak, że mówimy o kraju, w któym połowa ludności nie ma dostępu do kanalizacji i bieżącej wody, a plaża to często jedyne odludne i w miarę spokojne miejsce do załatwiania swoich potrzeb. Choć trzeba przyznać, że nie potykasz się efekty tego procederu, bo raczej nie robią tego na środku plaży, tylko gdzieś z boku "pod drzewkiem". Gorzej sytuacja wygląda w dużych miastach. Doskonale pamiętam moją pierwszą wizytę i szok jaki przeżyłem, kiedy podróżowałem pociągiem. Ledwie opuściliśmy dworzec w Deli, a za oknem ukazała się rozległa panorama slamsów, a na torach dziesiątki ludzi siedzących w kucki, bez żadnego skrępowania korzystających z "toalety" pod gołym niebem.

Przebywać tam, to zapewne balsam dla duszy i ciała,chociaż dla ciała przydała by się ....-ładnie wykonane pod względem kompozycji zdjęcie.

no tak, trzeba szukać plaży w okolicy hoteli...

Dziękuję za wyjaśnienie. Trochę nieprecyzyjnie sformułowałem pytanie. Na plażach Goa, na samym skraju morza, wcześnie rano, setki Hindusów załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. Chodziło mi o czystość tego rodzaju.

W Kerali plaże generalnie są czyste, choć w większych skupiskach ludzkich, tuż przy portach rybackich różnie to bywa. Z pewnością jednak południe Indii jest o wiele czystsze niż północ. O dziwo można znaleźć tu i ówdzie kosz na śmieci - rzecz w Indiach nie do pomyślenia. Poza tym rząd Kerali wziął się za edukację ludzi w tym temacie - przy drogach można spotkać liczne tablice, które za pomocą żartobliwych rysunków próbują przekonać Keralczyków, że wyrzucanie śmieci gdzie popadnie to po pierwsze niszczenie własnego kraju, a po drugie wstyd przed turystami. Oby tak dalej.

A jak z czystością na plażach?Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SERBIA / płd.-zach.Serbia / Sjenica

SZKOCJA / Rannoch Moor / Lochain na h'Achlaise

MALTA / . / .

MALTA / . / Marsaxlokk

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl