Galeria zdjęć

Kościół Św. Katarzyny

POLSKA / Pomorze / Gdańsk

Zdjęcia: Gdańsk, Pomorze, Kościół Św. Katarzyny, POLSKA
odsłon: 896 | poleca: 0 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-07-15 00:11
Data wykonania
lipiec 2013
Miejsce
Dodane do galerii
Gdańsk. PL

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Kościół św. Katarzyny zbudowany w latach1227–1239, jest najstarszym kościołem parafialnym na Starym Mieście w Gdańsku. 76 m wieżę kościoła wieńczy barokowy hełm, autorstwa Jacoba van den Blocka. W świątyni znajdują się obrazy Antona Möllera i Izaaka van den Blocka, oraz barokowe epitafia i płyta nagrobna astronoma Jana Heweliusza z 1659 roku.Płonął trzykrotnie, ostatnio 22 maja 2006 roku, obecnie odbudowywany. W kościele znajduje się Muzeum Zegarów Wieżowych, oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, w 2011 roku zainstalowano tutaj pierwszy na świecie zegar pulsarowy. Kościół słynie też z koncertów carillonowych wykonywanych na pięćdziesięciu dzwonach carillonu.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / podkarpackie / Sanok

POLSKA / Pomorze / Gdańsk

POLSKA / Pomorze / Gdańsk

KAMERUN / Yaounde / Yaounde

KAMERUN / Ngaoundere / Djaba

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl