Galeria zdjęć

Ormiańskie krzyże

ARMENIA / Shirak / Gyumri

Zdjęcia: Gyumri, Shirak, Ormiańskie krzyże, ARMENIA
odsłon: 3159 | poleca: 8 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2013-11-01 21:26
Data wykonania
wrzesień 2013
Miejsce
Dodane do galerii
Armenia

Opis zdjęcia
Chaczkar - ormiański kamienny krzyż, często z motywem kwitnącego krzyża

Komentarze do zdjęcia

Zmieniło sie tylko to, że Armenia sama może decydować o swoim losie, niestety ciągnący się konflikt z Azerbajdżanem i brak stosunków dyplomatycznych z Turcją, skłania Ormian do trzymania z Wielkim Bratem, czyli Rosją. Gościnność Ormian i nastawienie do Polaków nie zmieniły się. Kraj jest bezpieczny a ceny korzystne.

Ja odwiedziłem Armenię 40 lat temu. Spotykałem wówczas bardzo wielu Ormian, którzy dość dobrze orientowali się w naszej historii, Bardzo często spotykałem się również z porównywaniem historii Polski i Armenii szczególnie w rozdziałach dotyczących związków z Rosją. Nie wiem jak teraz, ale wówczas nastawienie Ormian do Polaków było bardzo pozytywne. Wszędzie spotykaliśmy się z życzliwością i chęcią pomocy

Takie audycje są, miejmy nadzieję, że obok turystów, pojawią się w Armenii przedstawiciele mediów, którzy przygotuja reportaże, z nowym spojrzeniem na kraj i kulturę

Więcej już nie będę. Ormianie mają zapisaną piękną kartę w naszej historii i to od czasu Piastów. Szabla szlachecka, kontusz czy piękna pieśń " Chwalcie łąki umajone" mają ormiańskie korzenie. Szkoda, że tak trudno w naszej TV spotkać profesjonalne audycje o ich wpływie na dzieje Polski, a ja spotkałem w Armenii młode osoby które o tym wiedziały, chociaż gdzie nasz kraj leży - już nie bardzo.

Chaczkary są dumą Ormian

Ormiański reżyser nakręcił wyjątkowy film o pamiątkach pierwszego chrześcijaństwa w swej ojczyźnie (ewangelizował św. Paweł - apostoł) chaczkary były osnową tego filmu, myślę, że obecnie można go w Armenii oglądnąć.

Nieraz robiąc zdjęcie jakiemuś szczegółowi nie zdajemy sobie sprawy z tego, że może to być bardzo cenny zabytek. Dopiero buszując po internecie wyczytamy o czymś co my mamy utrwalone. Ja tak mam często.

Są to prawdziwe dzieła sztuki. Ornamentyka nie powtarza się, z wyjątkiem tych wiekowych chaczkarów, którym sporządzono wierne kopie.

Przewodnik mówił mi, że znaleziono ponad tysiąc wykonanych przed wiekami krzyży (chaczkary) i nie występuje ani jedno powtórzenie ornamentyki, nie ma 2 takich samych.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

PARAGWAJ / Ciudad del Este / Ciudad del Este

HISZPANIA / Andalusia / Setenil de las Bodegas

POLSKA / woj. pomorskie / Gdynia - Redłowo

INDIE / południowe Indie, stan Tamil Nadu / Ćennay

POLSKA / Wielkopolska / Poznań

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl