Galeria zdjęć

Przywieziony z Lwowa obraz NM Łaskawej

POLSKA / podkarpackie / Lubaczów

Zdjęcia: Lubaczów, podkarpackie, Przywieziony z Lwowa obraz NM Łaskawej, POLSKA
odsłon: 2082 | poleca: 6 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-01-27 21:30
Data wykonania
grudzień 2013

Opis zdjęcia
Przed tym obrazem Matki Bożej Łaskawej król Jan Kazimierz w 1656 r złożył śluby, nazywając Matkę Bożą Królową Polski. Początkowo obraz zdeponowano w katedrze wawelskiej . Następnie w obawie przed jego zniszczeniem przez władze bezpieczeństwa, przech

Komentarze do zdjęcia

....... Następnie w obawie przed jego zniszczeniem przez władze bezpieczeństwa PRL, przechowywano go w kaplicach biskupich w Tarnowie. Dopiero w lutym 1974 r. umieszczono go w głównym ołtarzu sanktuarium w Lubaczowie.
W 1980 r. obraz poddano gruntownej konserwacji w Krakowie, wykonano dwie wierne kopie, oryginał złożono w skarbcu katedry na Wawelu. Pierwszą kopię przeznaczoną do prokatedry w Lubaczowie papież Jana Paweł II ukoronował w 1983 r., drugą kopię przeznaczoną do katedry we Lwowie, Jana Paweł II ukoronował w 2001 r.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / woj.podlaskie. / Ploski.

POLSKA / woj.podlaskie. / Łosinka.

POLSKA / woj.podlaskie. / Siemiatycze.

POLSKA / woj.podlaskie. / Trześcianka.

CYPR / - / Lefkara

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl