Galeria zdjęć

Przygotowanie trzciny

PERU / Puno / Wyspy Uros

Zdjęcia: Wyspy Uros, Puno, Przygotowanie trzciny, PERU
odsłon: 1135 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-02-04 09:38
Data wykonania
listopad 2013
Miejsce
Dodane do galerii
Peru 2013

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Uros generalnie żyje z turystyki. Myślę, że mają podpisane jakieś umowy z agencjami turystycznymi, bo po przyjeździe ogląda się określony pakiet (czyli krótkie info o powstaniu, część praktyczna - pokaz składania liści, jedzenie słodkich kawałków trzciny, przejażdżka łodzią trzcinową wokół wyspy). Pewnie ze względu na zainteresowanie tych wysp powstało więcej niż te 2 co widziałem (w końcu w samym Puno jest kilkadziesiąt agencji sprzedających wycieczki po Titikace, a w porcie stoi co najmniej kilkadziesiąt łódek...)

informację przytoczyłam po przeczytaniu artykułu M.Witkowskiej, ale poszłam sprawdzić w internecie, by w razie konieczności sprostować i nie mieszać ludziom w głowie nie sprawdzonymi danymi - wysepek jest ponad 40 (za Wikipedią...). Pewnie są małe, a ludzie mają ochotę spokojnie pożyć, bo tym na Uros to chyba się to za dobrze nie udaje...;)))

Podczas każdej wycieczki zwiedza się jedną (pływającą) i jedną dużą (Taquile, albo Amantani) - oczywiście po stronie peruwiańskiej. Obok tej mojej pływającej była druga, bardzo podobna...i w okolicy już żadnej innej nie było widać ...

Miłe wspomnienie sprzed lat..

przeczytałam, że tych pływających (choć mniej znanych niż Uros...) trzcinowych wysp i wysepek jest na Titicaca 43, a w zasadzie 44, bo mieszkańcy jednej z nich się pokłócili...i przecięli jedną na pół :)

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WALIA / Południe / Caerphilly

ISLANDIA / północna część wyspy,ale fioletowo jest wszędzie / Eyjafjörður

WłOCHY / Toskania / okolice Asciano. Niedaleko drogi łączącej Asciano i Sienę.

GRUZJA / Swanetia / Ushguli

GRECJA / Korfu / Sidari

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl