Galeria zdjęć

Lezginka "na życzenie"

ROSJA / płn. Kaukaz / Czeczenia

Zdjęcia: Czeczenia, płn. Kaukaz, Lezginka "na życzenie", ROSJA
odsłon: 5015 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-02-04 12:18
Data wykonania
listopad 2013
Miejsce
Dodane do galerii
PÓŁNOCNY KAUKAZ

Opis zdjęcia
prezent na moje urodziny :)

Komentarze do zdjęcia

Po noclegu w Groznym (wspominanym z sentymentem i roztkliwieniem, bo spaliśmy w łóżkach i była ciepła woda do mycia...) ruszamy przez Szatoj w stronę jeziora Kezenoy-Am. Podziwiamy widoki... Nie mąci ich żaden ślad działalności człowieka, nie ma nawet pasterskich szałasów. Tak mija kilka godzin.
W pewnym momencie zza zakrętu wyłania się maleńka wioseczka - nie więcej, niż 6 domków. Jest tak mała, że nie ma jej na GPS, a i potem nawet w największym zbliżeniu nie istnieje na Google Earth. Zatrzymujemy się na moment - pierwsze jak zwykle przybiegają dzieci, za nimi - już zdecydowanie z większą godnością kroczy starszyzna. Chwilę rozmawiamy i widzimy w pewnym momencie jak z górki zbiega młoda dziewczyna (ta w szarej tunice na zdjęciu...) i woła - "Cześć, o jejku, jak się cieszę, że przyjechaliście". Może i nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak naród bardzo gościnny, ale ona krzyczała po POLSKU - piękną, czystą polszczyzną... Nie muszę dodawać, że mieliśmy wyjątkowo głupawe wyrazy twarzy :). Okazało się, że dziewczyna z rodziną (częścią) mieszkała przez 8 lat w ośrodku dla uchodźców pod Białymstokiem. Za moment cała wioska była w komplecie. W trakcie rozmowy spontanicznie zaproszono nas na wesele, które miało być następnego dnia (dziewczyny już się szykowały malując henną ozdoby na rękach). Niestety - nie mogliśmy zostać, ale wyraziłam głęboki żal, że nie zobaczę jak tańczą lezginkę, dodając nieśmiało, że mam dziś urodziny... Zanim się zorientowałam podjechała zdezelowana łada - otworzono drzwi... i popłynęła lezginka. Tańczyli wszyscy - młodsi, starsi, dzieci...i oczywiście, nasza znajoma, która tańczy w Polsce w czeczeńskim zespole folklorystycznym - przeprosili, że bez narodowych strojów, ale gdybyśmy zostali na weselu, wtedy dopiero moglibyśmy podziwiać ich w pełnej krasie...
Tańczył też dziadek dziewczyny (ten pan z kolejnego zdjęcia, w czeczeńskiej czapie), a gdy przestał z dumą przyglądał się wnuczce i reszcie tańczących, bo wszyscy w tej wsi byli rodziną...
W czasie tego wyjazdu żałowałam tylko jednej rzeczy, że nie mogliśmy zostać na tym weselu, ale tego wydarzenia, ludzi z tej wioski, ich spontaniczności i gościnności nigdy nie zapomnę :).

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CHORWACJA / Żupania zadarska / Bibinje

CHORWACJA / Żupania zadarska / Bibinje

CHORWACJA / Żupania zadarska / Bibinje

CHORWACJA / Żupania zadarska / Bibinje

CHORWACJA / Żupania zadarska / Bibinje

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl