Galeria zdjęć

Muzeum Złota w Limie

PERU / Lima / Lima

Zdjęcia: Lima, Lima, Muzeum Złota w Limie, PERU
odsłon: 1542 | poleca: 0 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2014-02-20 12:04
Data wykonania
listopad 2013
Miejsce
Dodane do galerii
Peru 2013

Opis zdjęcia
Museo de Oro del Peru

Komentarze do zdjęcia

u mnie też..., nie jestem rentierką ;)

U mnie Japonia jeszcze trochę poczeka ....

fakt, że mnie historia Japonii bardziej interesuje do obalenia siogunatu pana rodu Tokugawa tzn do połowy XIX wieku. Zresztą w tym okresie lądują statki admirała Perry i w zasadzie kończy się izolacja Japonii.
Potem cesarz Mutsuhito...ale to już inna Japonia... Pewnie Fujimori jest potomkiem tych 790 japończyków, którzy wyruszyli do Peru po wojnie japońsko - mandżurskiej.. Wracając do broni - nie wiem jak cenne są te kolekcje ale najbardziej cenne katany nadal znajdują się w Japonii... i kiedyś je zobaczę :)

Fujimori był / jest synem emigrantów japońskich, czyli pewnie emigracja japońska pod koniec XIX w, na początku XX, w Brazylii też jest duża kolonia emigrantów z Japonii (okolice Sao Paulo to bodajże największe zagęszczenie Japończyków poza samą Japonią), w sumie daleko nie mają (tylko przez ocean, a Heyerdahl pokazał, że można ...)

japończyk Fujimori..., ale miałam na myśli okres najdalej początku XX w., kiedy po raz ostatni w japońskim wojsku wskrzeszono tradycje samurajskie i zaliczono battodo do obowiązkowego wyszkolenia żołnierzy armii cesarskiej. Zresztą bardziej orientuję się w historii Japonii, niż Peru... - tam raczej się nie spotkałam, z tym, że Japończycy mają troszkę dziwny stosunek do innych nacji - mogli więc pominąć jakieś flirty z krajem "zza morza" :)

A wiesz kto był ich prezydentem w latach 1990-2000 ...? Związki mogą być wbrew pozorom bardzo silne .... (japońskich zbroi i mieczy samurajskich jest cała sala ...)

Taka Bronia to akurat mnie interesuje...., ale o ile nie wątpię w to, że posiadają szpadę Pizarra i może jeszcze iluś tam okrutników, pistoleciki (pewnie z bogato zdobionymi rękojeściami) też mają swoją rację bytu..., ale ta japońska? - w sumie nie było żadnych powiązań, czy wymiany dyplomatyczno-handlowej między tymi państwami, przynajmniej do połowy XIX w. W każdym razie zaskoczyłeś mnie ...:)

Broń bardziej dla wielbicieli tego typu akcesoriów - olbrzymia kolekcja, zajmująca kilka dużych sal, mają np. szpadę Pizarra, pistolety większości południowoamerykańskich dyktatorów, oczywiście broń japońską ....

żal mi trochę tej kolekcji broni, złoto jakoś mnie nie pociągało, więc... nie widziałam.

Jedno z miejsc w Limie, które trzeba odwiedzić. Jedna z większych światowych kolekcji wyrobów ze złota z czasów pre-inkaskich i inkaskich. W środku nie wolno robić zdjęć (a szkoda!), w budynku na górnych pietrach jest również olbrzymia kolekcja broni - interesująca.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Dolny Śląsk / Karkonosze

USA / Arizona / Antelope Canyon (dolny)

USA / Arizona / Południowa krawędź

CZECHY / płn.-wsch. Czechy / Adrszpaskie Skały

AUSTRIA / Kraj Salzburski / Park Narodowy Wysokie Taury

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl