Galeria zdjęć
Brama
CHINY / Klasztor Shaolin / Klasztor Shaolin
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:5 | SW:4.97 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2015-01-04 17:45
- Data wykonania
- wrzesień 2013
- Miejsce
-
- Dodane do galerii
- Shaolin
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
"im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju", tak przynajmniej mówili..;)., a w tej pierwszej kwestii to masz rację, a ja wyraziłam się nieprecyzyjnie, chodziło mi o to, że od czasu edyktu samurajowie zainteresowali sie t± "niegodn±" broni± chłopstwa i wprowadzili j± na salony ;)))
...a z MIO-TŁY się nie ¶mieję..raz w tygodniu ćwiczę kata z tym strasznym narzędziem które się nazywa PU-CO-WANIE KWA-TERY
Potwierdzam Twoje info Bo1:-), z tym że z tym edyktem to chyba nie w pełni prawda bo japońskie chłopstwo rozwinęło wiele form walki zanim edykt zakazuj±cy noszenia mieczy się ukazał, po to by m.in. bronić się przed samurajem który chciał na nim wypróbować ostro¶ć swojej katany. Trzeba tez wspomnieć jeszcze o buntach chłopskich gdzie walczyli czym popadło.
zarty żartami, ale japończycy wiele razy wzorowali się na chińczykach. Po edykcie Haito-rei zakazujacego noszenia mieczy przez samurajów rozwineło sie wiele alternatywnych form walki i wprowadzono wiele przedmiotów codziennego użytku, ze wspomnę kije (bo, jo), sierp (kama), cep (nunczaku), tonfę (pałkę) czy wachlarz (zapomniałam jak się nazywał jako broń). Znane sa walki gdzie przy kiju i mieczu zwyciezał mistrz walcz±cy kijem (np. Musashi vs Gonosuke czy Hozoin). Tak więc nie ma co się smiać z miotły ;)
Kadr z Shaolinu...w tyle, pod ¶cian± stoi broń mistrzów Shaolin-żelazna ŁO-PA-TA i giętka MIO-TŁA...¶miertelnie niebezpieczne narzędzia we wprawnych rękach:-)
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Brama
CHINY / Klasztor Shaolin / Klasztor Shaolin
- Autor
- "> ( SO:5 | SW:4.97 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2015-01-04 17:45
- Data wykonania
- wrzesień 2013
- Miejsce
- Dodane do galerii
- Shaolin
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
"im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju", tak przynajmniej mówili..;)., a w tej pierwszej kwestii to masz rację, a ja wyraziłam się nieprecyzyjnie, chodziło mi o to, że od czasu edyktu samurajowie zainteresowali sie t± "niegodn±" broni± chłopstwa i wprowadzili j± na salony ;)))
...a z MIO-TŁY się nie ¶mieję..raz w tygodniu ćwiczę kata z tym strasznym narzędziem które się nazywa PU-CO-WANIE KWA-TERY
Potwierdzam Twoje info Bo1:-), z tym że z tym edyktem to chyba nie w pełni prawda bo japońskie chłopstwo rozwinęło wiele form walki zanim edykt zakazuj±cy noszenia mieczy się ukazał, po to by m.in. bronić się przed samurajem który chciał na nim wypróbować ostro¶ć swojej katany. Trzeba tez wspomnieć jeszcze o buntach chłopskich gdzie walczyli czym popadło.
zarty żartami, ale japończycy wiele razy wzorowali się na chińczykach. Po edykcie Haito-rei zakazujacego noszenia mieczy przez samurajów rozwineło sie wiele alternatywnych form walki i wprowadzono wiele przedmiotów codziennego użytku, ze wspomnę kije (bo, jo), sierp (kama), cep (nunczaku), tonfę (pałkę) czy wachlarz (zapomniałam jak się nazywał jako broń). Znane sa walki gdzie przy kiju i mieczu zwyciezał mistrz walcz±cy kijem (np. Musashi vs Gonosuke czy Hozoin). Tak więc nie ma co się smiać z miotły ;)
Kadr z Shaolinu...w tyle, pod ¶cian± stoi broń mistrzów Shaolin-żelazna ŁO-PA-TA i giętka MIO-TŁA...¶miertelnie niebezpieczne narzędzia we wprawnych rękach:-)






























