Galeria zdjęć
Bog butter
SZKOCJA / Edynburg / Edynburg
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:5 | SW:4.97 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2015-03-17 21:32
- Data wykonania
- lipiec 2012
- Miejsce
-
- Dodane do galerii
- Szkocja
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
a moze to Alzhajmer
To prawda. No i gdyby było ich więcej, to łatwo o znużenie m±dral±... -)
Pięć zdjęć...to granica nad któr± można mieć kontrolę.No chyba ze się nie pracuje. A tego masła długo szukałem aby mieć własne foto a nie korzystać z wikipedii:-)
5! za kolejn± ciekawostkę! Odk±d wzbogacasz swoje zdjęcia komentarzami, żałuję, że na globie można zamieszczać ich tylko pięć.
5! za kolejn± ciekawostkę! Odk±d wzbogacasz swoje zdjęcia komentarzami, żałuję, że na globie można zamieszczać ich tylko pięć.
Na zdjęciu prawie 1000-letnie masło znalezione gdzie¶ na terenie Szkocji. Dawno, dawno temu był taki zwyczaj że masło (lub smalec) zapakowane w dębow± beczułkę (czasami bardzo duż±) zakopywano w warstwie torfu...pamiętajmy że nie było wtedy lodówek. Chłód oraz kwasowy odczyn ¶rodowiska zabezpieczał tłuszcz przed zepsuciem. Czasami jednak zdarzało się że na wioskę napadli kibole z tarczami, mieczami i maczugami...gospodarza zabili, gospodynię i córki zgwałcili...i też zabili, wioskę spalili...a masło w torfie pozostało. Co jaki¶ czas archeolodzy czy też zbieracze torfu natrafiaj± na takie masełka...najstarszy obiekt tego typu jest szacowany na 5 tys. lat.
Zwyczaj zagrzebywania masła w torfie doczekał się nawet limeryku:
Butter to eat with their hog
was seven years buried in a bog (XVII wiek)
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Bog butter
SZKOCJA / Edynburg / Edynburg
- Autor
- "> ( SO:5 | SW:4.97 )
- Typ
- Architektura
- Data dodania
- 2015-03-17 21:32
- Data wykonania
- lipiec 2012
- Miejsce
- Dodane do galerii
- Szkocja
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
a moze to Alzhajmer
To prawda. No i gdyby było ich więcej, to łatwo o znużenie m±dral±... -)
Pięć zdjęć...to granica nad któr± można mieć kontrolę.No chyba ze się nie pracuje. A tego masła długo szukałem aby mieć własne foto a nie korzystać z wikipedii:-)
5! za kolejn± ciekawostkę! Odk±d wzbogacasz swoje zdjęcia komentarzami, żałuję, że na globie można zamieszczać ich tylko pięć.
5! za kolejn± ciekawostkę! Odk±d wzbogacasz swoje zdjęcia komentarzami, żałuję, że na globie można zamieszczać ich tylko pięć.
Na zdjęciu prawie 1000-letnie masło znalezione gdzie¶ na terenie Szkocji. Dawno, dawno temu był taki zwyczaj że masło (lub smalec) zapakowane w dębow± beczułkę (czasami bardzo duż±) zakopywano w warstwie torfu...pamiętajmy że nie było wtedy lodówek. Chłód oraz kwasowy odczyn ¶rodowiska zabezpieczał tłuszcz przed zepsuciem. Czasami jednak zdarzało się że na wioskę napadli kibole z tarczami, mieczami i maczugami...gospodarza zabili, gospodynię i córki zgwałcili...i też zabili, wioskę spalili...a masło w torfie pozostało. Co jaki¶ czas archeolodzy czy też zbieracze torfu natrafiaj± na takie masełka...najstarszy obiekt tego typu jest szacowany na 5 tys. lat.
Zwyczaj zagrzebywania masła w torfie doczekał się nawet limeryku:
Butter to eat with their hog
was seven years buried in a bog (XVII wiek)
Polecaj± to zdjęcie






























