Galeria zdjęć

Cerkiew

LITWA / - / Troki

Zdjęcia: Troki, Cerkiew, LITWA
odsłon: 2154 | poleca: 5 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2015-06-18 20:21
Data wykonania
maj 2015
Miejsce

Opis zdjęcia
brak
Foto-informacje:

Komentarze do zdjęcia

W czasie nabożeństwa paschalnego w kościele prawosławnym, pozdrowieniem Christos woskries, kapłani oznajmiają wiernym, że właśnie dokonała się tajemnica ich wiary.

No tak to nie działa - w przypadku świąt ruchomych :-) W tym roku wyznawcy prawosławia obchodzili Wielkanoc 12 kwietnia - tydzień później niż kościoły używające kalendarza gregoriańskiego.

To by się zgadzało z tym, co pisał Marcin54: prawosławni są o 2 tygodnie później w kalendarzu, a okres wielkanocny trwa 6 tygodni.

z netu wynika, że to znaczy " Wesołych Świąt" ale ja byłam w Trokach 6V

Wiem, że mogą być różne. Chodziło mi tylko o ten neonowy róż, bo daje po oczach. Zwykle spotykałam raczej stonowane i jedną zieloniutką (właśnie w Wilnie). Ale co to znaczy Xpictoc Bockpec(e), to nie wiem?

Marcin54 to ciekawe co piszesz nt. kolorów, dzięki

I zwróćcie uwage na napis na ikonostasie - Xpictoc Bockpec(e).

Antares: "takiego zestawu kolorów w cerkwi jeszcze nie widziałam"

Czerwone kolory mogą być wybrane na Paschę - Zmartwychstanie Pańskie (najczęściej białe kolory).

Na święta Bogurodzicy kolory niebieskie. Itd ...

Byłam 9 dni na Litwie, akurat się udało zrobić przedłużoną majówkę. Ale po tym wyjeździe stwierdziłam, że to jednak za wcześnie na wyjazdy na wschód (przynajmniej dla kogoś, kto przywykł do wrocławskiej pogody na majówkę). Może gdyby to był czerwiec, byłoby zdecydowanie ładniej i większe szanse na suchą aurę.

No właśnie mnie tez deszcz przywitał w Trokach, a w końcu to juz prawie i ulewa była i koło pierwszej po południ zupełnie przemoknieci wrócilismy do Wilna, zeby się wysuszyć. A pojechalam z panem z globtrotera :) Mimo deszczu Troki bardzo mi sie podobałay i koniecznie musze tam jeszcze raz pojechać :) Ale wcześniej zamówie ładną pogodę :)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CZECHY / Praga. / Rejs po Wełtawie.

MONAKO / Monte Carlo. / Monte Carlo.

CZECHY / Praga. / Praga - Hradczany.

POLSKA / .. / Ogrodzieniec

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl