Galeria zdjęć

Willa Decjusza

POLSKA / Maołpolska / Krakówek

Zdjęcia: Krakówek, Maołpolska, Willa Decjusza, POLSKA
odsłon: 816 | poleca: 2 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2015-07-05 17:47
Data wykonania
lipiec 2015
Miejsce
Dodane do galerii
Małopolska

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Bardzo ładne zdjęcie i ciekawy opis.

Willa Decjusza – renesansowy pałacyk wybudowany w 1535 roku z polecenia Justa Ludwika Decjusza (1485-1545). Bardzo barwna postać…urodził się w Wisembourgu (Alzacja, Francja). Potem trochę wędrował po świecie parając się kupiectwem, górnictwem i sprawami monetarnymi. Na przełomie 1507/8 przybył do Krakowa i bardzo szybko stał się wpływową personą znaną nie tylko w Polsce ale i Europie (znał m.in. M.Lutra i Erazama z Rotedrdamu). W 1528 roku Decjusz kupił trochę ziemi pod Krakówkiem i tam sobie wybudował ten pałacyk ci jest na zdjęciu. Projektem zajęli się włoscy architekci. Pałacyk był mcem spotkań przedstawicieli różnych kultur i narodowości. Z czasem zmieniał właścicieli jak rękawiczki. Podczas II WW była tu siedziba niemieckiej policji (mieli gust…. Po wojnie internat, oddział szpitala gruźliczego…potem ruina i renowacja w latach 90-ych. Obecnie jest to siedziba Stowarzyszenia Will Decjusza, realizującego to co robił pierwotnie Ludwik Decjusz…czyli wymian myśli etc. Poza tym wesela, sympozja, zjazdy etc. trzeba zarobić na bieżące potrzeby.

Polecają to zdjęcieStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / pomorskie / Słowiński Park Narodowy

POLSKA / pomorskie / Słowiński Park Narodowy

POLSKA / Kujawsko Pomorskie / Toruń

POLSKA / Kujawsko Pomorskie / Grudziądz

GRECJA / Wyspa Simi / Grecka wyspa Simi

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl