Galeria zdjęć

Masakra...

POLSKA / woj. dolno¶l±skie / KOwary-Park Miniatur

Zdjęcia: KOwary-Park Miniatur, woj. dolno¶l±skie, Masakra..., POLSKA
odsłon: | poleca: osób | ocena techniczna: | ocen: | w schowku: osób
Data dodania
2016-09-07 21:17
Data wykonania
lipiec 2016

Opis zdjęcia

Komentarze do zdjęcia

Jak będziesz w parku miniatur to polecam odwiedzić bardzo "klimatyczne" mce a mianowicie grobowce rodziny von Reuss....niedaleko od parku. Tu info na ten temat:http://www.polskieszlaki.pl/grobowce-rodziny-von-reuss-w-kowarach.htm

Przejeżdżam przez Kowary kilka razy w roku po drodze w Karkonosze ale do tej pory w tym parku miniatur nie byłam. Za tydzień kolejna okazja przejazdu jest, to może w końcu się wybiorę po obejrzeniu Twoich fotek. Oby tak było że te makiety skusz± bogatych na kupno zrujnowanych zamków , których jest wiele i uratuj± je przed totaln± ruin±....

S± plusy dodatnie i plusy ujemne...oczywi¶cie te makiety nie s± modelami redukcyjnymi, tzn. wiernymi co do milimetra, ale daj± ogólne pojęcie w temacie. Być może jak kto¶ zobaczy makietę to będzie miał ochotę zobaczyć oryginał...być może będzie to bogaty sponsor...być może wyłoży trochę kasy i kupi obiekt...być może obiekt ocaleje, być może (...tfu były kiedy¶ takie perfumy o tej nazwie). Jest jeszcze jedna moda a mianowicie "izby tortur" - to już woła o pomstę do nieba-ale byznes is byznes, turystyczny również. Pochwalam natomiast "zbrojownie" gdzie można się poprzebierać w żelastwo i pomachać mieczem dwuręcznym. Na co¶ takiego natrafiłem w Sandomierzu - dodatkowo był tam go¶ć-pasjonat, fakty historyczne wyrzucał z siebie z prędko¶ci± karabinu maszynowego. Niestety musieli¶my skończyć zabawę w rycerzy bo dostał telefon z domu że żona czeka. Gdyby w ten sposób uczono historii w szkołach...i na dodatek uczono jak wyci±gać wnioski z wydarzeń to nasz kraj byłby normalniejszy.

dzięki, jak zawsze jeste¶ kopalni± wiedzy:) Mój komentarz jest oczywi¶cie odpowiedzi± na tytuł, bo choć nie wiedziałam co poeta miał na mysli, to mnie osobi¶cie lekko wzdryga na widok tych wszystkich "parków miniatur"...

Okre¶lenie masakra wi±że się ze stanem w jakim znajduje się pałac w Bobrowie (Dolina Pałaców i Ogrodów). To co jest na fotce to stan obiektu sprzed II WW. Obecnie jest to totalna ruina. Wła¶cicielem jest Niemiec, który z obiektem nic nie robi. Jeżdżę tam od 4 lat i nic się nie zmieniło...Bardzo blisko jest inny pałac w Wojanowie - istne cudo, całkowicie odrestaurowany, chociaż zdarzyło mu się "spłonięcie" w 2002 roku...

taka moda na te koszmarki...

Polecaj± to zdjęcie



Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z my¶l± o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwo¶ć dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczno¶ci - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szeroko¶ć/wysoko¶ć, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

IZRAEL / Pustynia Negew / Park Narodowy Avdat

GAMBIA / Bandżul / Rezerwat krokodyli

HISZPANIA / - / Gran Kanaria - Maspalomas

PORTUGALIA / algarve / Olhos de Agua

IRAN / Esfahan / Plac Imama

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). S± one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzaj± go wielokrotnie. Ciateczka mog± też stosować współpracuj±cy z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2026 Globtroter.pl