Galeria zdjęć

wschód słońca nad Dhaulagiri

NEPAL / masyw Annapurny / Poon Hill

Zdjęcia: Poon Hill, masyw Annapurny, wschód słońca nad Dhaulagiri , NEPAL
odsłon: 788 | poleca: 7 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2016-12-19 16:15
Data wykonania
grudzień 2003

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Jędrzej, cieszę się, że moje himalajskie fotki wywołały miłe wspomnienia. I w tym też siła tego portalu: możliwość powrotu do zatartych nieco kolejnymi podróżami (albo upływem czasu) fajnych wspomnień. Osobiście bardzo to lubię. Tak samo z przyjemnością spoglądam na przykład na Twoje zdjęcia Herculanum, gdzie byłam ze 20 lat temu, czy ostatnie fotki Senii z Peru, dokąd wybrałam się lat temu 14...

Pawle, to prawda, uwaga była bardzo życzliwa, a dla mnie odkrywcza, bo pojęcia nie miałam o takiej możliwości :)

Baobab-ka, nie śmiałem się, tylko życzliwie zauważyłem ((-:. Na Globie widziałem wiele skanów zdecydowanie lepszych od cyfrowej masówki. I jeżeli ktoś tego jeszcze nie wie, to są profesjonalne firmy, które za ca. złotówę za zdjęcie, zeskanują je z kliszy z jakością nieosiągalną na domowym skanerze. Oddajesz kliszę, a za parę dni otrzymujesz nagraną płytkę. Tylko trzeba się spieszyć, ponieważ białko używane do produkcji światłoczułej emulsji ulega procesowi utleniania, więc z każdym rokiem jakość klisz ulega pogorszeniu.

Cieszę się bardzo, że moje zdjęcie wywołało ciekawą dyskusję i choć na chwilę pozwoliło oderwać się od przygotowań świątecznych. Oczywiście baobab-ka ma rację jest to skan ze zdjęcia wywołanego na błyszczącym papierze. Aparatu cyfrowego dorobiłem się dopiero w 2007 roku. Pierwsze zdjęcia cyfrowe robiłem w Iranie (kwiecień - maj 2007), a zatem wszystkie moje zdjęcia zamieszczone na Globtroterze i wykonane przed tą datą są skanami. Nawiasem, mówiąc zamieszczenie tej krótkiej serii sprowokowało piękne zdjęcie baobab-ki z Poon Hill. Życzę wszystkim użytkownikom Globtrotera Spokojnych Świąt i Spokojnego Nowego Roku.

I to jest duży plus :-)

Z sentymentu używam wyłącznie jedwabiu - i paluchów nie widać ;)

I wcale ten jedwab dla zdjęć nie jest drogi :-)

Żartujemy sobie Akras, tak na dobranoc :). Masz rację i dzisiaj mamy takie rodzaje papieru, lecz rzadziej z nich korzystamy.

Do tej pory się stosuje błysk, mat, jedwab albo płótno - na zdjęcia w powiększeniu lub np. plakaty konferencyjne. I nie czuję się z tego powodu, że takie rzeczy istnieją - stara :-) Przesadzacie z tym troszkę... Jak się tego zdjęcia nie powiększy, to całkiem niezle wygląda. A widok w naturze na pewno byl piękny.

baobab-ka, jak nic, nie zasłużyłaś :)))))))))))))))))))))))))Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

WłOCHY / UMBRIA / Włochy

WłOCHY / UMBRIA / Włochy

POLSKA / woj.podkarpackie. / Polańczyk.

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl