Galeria zdjęć

Wielka Pustynia Słona

IRAN / Dasht-e Kavīr, / Daryacheh-ye Namak

Zdjęcia: Daryacheh-ye Namak,  Dasht-e Kavīr,, Wielka Pustynia Słona, IRAN
odsłon: 2683 | poleca: 39 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 3 | w schowku: 1 osób
Data dodania
2017-10-12 10:43
Data wykonania
październik 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Może ja Smok po prostu źle to zinterpretowałem i to co spotykało nas na każdym kroku nie było taarofem, tylko MEGA życzliwością, ciekawością świata i bezinteresowną chęcią pomocy. Spodobała mi się także ich kultura targowania, spokojna, rzeczowa, bez teatralnych zagrywek i arabsko-azjatyckiej dramaturgi skupionej na maksymalnym oskubaniu białasa.

Paweł, dzięki za miłe słowa. Co do taarof, to chyba jednak się zmieniło.Oczywiście przy dokładniejszych rozmowach z Irańczykami okazuje się, że należy zapytać trzykrotnie, żeby być pewnym, że jest się zaproszonym, ale ponoć nie stosują tego w stosunku do cudzoziemców. W wielu miejscach raczej jest typowe targowanie się - ceny póki co nie są z księżyca ...

Paweł,zdjęcia z Iranu fantastyczne!
Zapewne od 87 roku wiele się w Iranie zmieniło,ale taarof raczej nie.Jak czytam,nadal mąci w relacjach między Irańczykiem,a turystą.Słowo to w wolnym tłumaczeniu znaczy "od oka",jeśli ktoś gorliwie zapewnia,że nie chce pieniędzy za przysługę lub towar,to nie znaczy, że on ich nie chce, to świadczy o chęci negocjacji i wiele jeszcze musi paść taarofów,nim dojdzie do transakcji.Wspominam o tym,dla wybierających się do Iranu,
...a lubią nas tam,faktycznie,bo nie jesteśmy szurawi,ani USA.

((-: Dzięki Smoku, szkoda że Ty swoich już nie publikujesz na Globie.

Aż się zalogowałem. Paweł, świetne zdjęcie

Faktycznie Jurek, można powiedzieć, że brakuje tam wszystkiego z wyjątkiem przestrzeni i oczywiście piasku (-: , trochę poniżej miałem rozbity namiot z widokiem na głęboką pustynię. Mam jeszcze kilka ciekawych fotek z tego miejsca i wydaje mi się nawet, że na kilku udało się bardzo fajnie uchwycić tą przestrzeń.

Wspaniały widok, przestrzeń, to lubię.

Ja mam z Pakistanu bardzo miłe wspomnienia

((-: na prąd.

A, nowy aparacik, to i zdjęcia można oceniać ;)) Daję zatem ocenkę, bo fotka wyjątkowej urody.

Dodali do schowkaStrefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / pomorskie / Gdańsk

HISZPANIA / Hiszpania / gdzieś po drodze

MAROKO / Maroko / gdzieś po drodze

AUSTRALIA / NSW / Nelson Bay

POLSKA / pomorskie / Gdańsk

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl