Galeria zdjęć

nad Mozelą...

FRANCJA / Lotaryngia / Temple Neuf de Metz

Zdjęcia: Temple Neuf de Metz, Lotaryngia, nad Mozelą..., FRANCJA
odsłon: 603 | poleca: 21 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 3 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-03-22 12:36
Data wykonania
maj 2017

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Bardziej upragniona, niż pierwsza gwiazdka w wigilię BN:) Przyjemnie dzisiaj, choć kwiatów z mojego okna jeszcze nie widzę...

Czekamy, czekamy... i w końcu jest! :D no to uśmiechamy się :)

Może to świeżość wiosennej zieleni, dłuższy dzień, może kolory, zapachy, lekkie ubrania sprawiają, że wiosną uśmiechamy się do świata? Pewne jest, że wiosną świat wygląda zupełnie inaczej. W tym ujęciu brak łabędzi, które z elegancją unoszą się na tafli Mozeli, dodając czaru temu miejscu... Niezapomniany dzień!:)

Bije moc wiosennej zieleni z tego zdjęcia :) super!

Luke79: od razu widać, że to nie do końca francuskie, prawda? Ta najbardziej wyróżniająca się budowla w Metzu, poza "Bożą Latarnią" oczywiście, to kościół protestancki, zbudowany w latach 1901-1904, za czasów niemieckiego panowania. Miał spełniać rolę kościoła garnizonowego. Jego budowa wywołała liczne protesty mieszkańców, ponieważ architektonicznie nijak nie pasował do tego miejsca. Niemcy jednakże postawili na swoim, czyniąc go symbolem swojej władzy. W całym mieście króluje kolor bladożółty; ten kościół zbudowano natomiast z szarego kamienia, a zdobienia zaskakują... różem i fioletem. Niemniej budowla jest wyjątkowa, wspaniale położona, otoczona zielenią, mnóstwem kwiatów; od strony rzeki - w słoneczny majowy dzień - prezentuje się zachwycająco:)

Ładny obiekt, widzę kamienne mosteczki do niego. :)

Piękne zdjęcie:)

Ładnie by też ten zamek wyglądał wśród tej zieleni nad tą wodą, jakby miał biały kolor i czerwone daszki, ale ten jest bardzo..bardzo oczywiście,

...i zdjęcie piękne :)

Pięknie jest nad Mozelą :)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

JORDANIA / Tafilah / Rezerwat biosfery Dana

IRAN / Isfahan / Bazar w Isfahan

FRANCJA / Alpy Delfinackie / Sanktuarium Notre-Dame de La Salette

ROSJA / Bajkał / Wyspa Olchon

FRANCJA / Alpy Delfinackie / La Salette-cmentarz

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl