Galeria zdjęć
Kolorowa laguna
MAROKO / Kénitra Province / Moulay Bousselham
odsłon: |
poleca: osób |
ocena techniczna: |
ocen: |
w schowku: osób
- Autor
- ">
( SO:4.99 | SW:5 )
- Typ
- Reportaż
- Data dodania
- 2018-03-25 14:44
- Data wykonania
- luty 2018
- Miejsce
-
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
...i tu jest pies pogrzebany im dalej na południe tym mniej wymagań oczywi¶cie mówię tu o Maroku i Saharze Zachodniej , z wyj±tkiem większych miast nikt niczego nie chce jako rodzaj swoistej daniny od przybysza , nawet dzieci obdarowane cukierkami znikaj± nie domagaj±c się więcej i więcej . Dużo złego zrobili tury¶ci poprawiaj±cy swoje ego gestem dobroci . Teraz trzeba rozgraniczyć Jałmużnę od sprytu naci±gaczy. Koran nakazuje jałmużnę osobom bez ¶rodków do życia i je¶li podchodzi kobieta z wyci±gnięt± ręk± i słowami Armila czyli wdowa naszym obowi±zkiem jest udzielić wsparcia i spotyka się to z ogóln± aprobat± i szacunkiem ale je¶li jest to modnie ubrany cwaniaczek w okularkach Rey Bena znaj±cy trzy angielskie słowa wychodzimy na frajerów w oczach opinii publicznej daj±c cokolwiek. Komu dawać wychodzi z obserwacji rejonów , plemion , potrzeb ¶rodowiska czy wręcz kultury obdarowywanego . Mamy trzy zestawy , dla młodych cukierki i kredki , dla mężczyzn nożyki z Juli (w promocji 6,50) a kobiety dostaj± szminki ,lakiery a czasem stary garnek co zawieruszył się w gratach wyjazdowych . Dawajmy z głow± by nie dać głowy .
Bardzo fajn± rzecz± jest dawanie w zamian czego¶, np koszulka, jaki¶ długopis za przysługę lub nawet drobn± pami±tkę ręcznie robion±, która tak na prawdę trudno takiemu człowiekowi wycenić, skoro j± zrobił z kawałka znalezionego drewna. Jest wtedy wymiana obustronna, a nie typowe rozdawnictwo w jedn± stronę, bogaty daje biednemu za nic, wtedy się szybko ucz±, że wystarczy być, żeby co¶ dostać.
To było po drodze, przejazdem na szczę¶cie...
Jasiek nie mam nic przeciwko pustyni,ale nareszcie wyszedłe¶ z niej ;)
Zgadzam się Z Tob± Jasiek co do postawy łupieżczo -roszczeniowej ale czy ,,my'' sami nie ,,umożliwiamy'' im takiego zachowania? A Maroko piękne jest i mimo postawy tubylców warte zobaczenia.
Masz rację.Mentalno¶ć i swoisty urok Czarnego L±du.Nie ważne,gdzie pracuj±,co sob± reprezentuj±,zawsze postawa łupieżczo-roszczeniowa bierze górę.Ten proces my¶lowy leży w podwalinach relacji my-oni.I to nazwałem roboczo-daj cokolwiek.
No niby tak, jednakowoż.... niekoniecznie komponuj± się w tym krajobrazie. Cóż, takie czasy... A propos, którego¶ dnia rozmawiałam w restauracji z trzema marokańskimi "białymi kołnierzykami". Siedzieli obok przy stoliku i wyraĽnie mieli ochotę pogadać z dwiema białaskami. Panowie pracowali w dużej firmie i jako¶ rozmowa zeszła na relacje francusko-marokańskie. I tu mnie zaskoczyli: "Szkoda, ze Francuzi nie zostali w Maroku dłużej, zbudowaliby nam więcej dróg i linii kolejowych." I to nie był żart.
..jak europejskie,choć w wykonaniu marokańskim :)
Przyznaję bez wahania. No, może jakby te europejskie chałupy wywalić... ;)
To też efekt uboczny szlaku na pustynię,ale przyznaj,że miejsce piękne...
Polecaj± to zdjęcie
Inne zdjęcia tego użytkownika
Inne zdjęcia z tego kraju:
Kolorowa laguna
MAROKO / Kénitra Province / Moulay Bousselham
- Autor
- "> ( SO:4.99 | SW:5 )
- Typ
- Reportaż
- Data dodania
- 2018-03-25 14:44
- Data wykonania
- luty 2018
- Miejsce
- Opis zdjęcia
Komentarze do zdjęcia
...i tu jest pies pogrzebany im dalej na południe tym mniej wymagań oczywi¶cie mówię tu o Maroku i Saharze Zachodniej , z wyj±tkiem większych miast nikt niczego nie chce jako rodzaj swoistej daniny od przybysza , nawet dzieci obdarowane cukierkami znikaj± nie domagaj±c się więcej i więcej . Dużo złego zrobili tury¶ci poprawiaj±cy swoje ego gestem dobroci . Teraz trzeba rozgraniczyć Jałmużnę od sprytu naci±gaczy. Koran nakazuje jałmużnę osobom bez ¶rodków do życia i je¶li podchodzi kobieta z wyci±gnięt± ręk± i słowami Armila czyli wdowa naszym obowi±zkiem jest udzielić wsparcia i spotyka się to z ogóln± aprobat± i szacunkiem ale je¶li jest to modnie ubrany cwaniaczek w okularkach Rey Bena znaj±cy trzy angielskie słowa wychodzimy na frajerów w oczach opinii publicznej daj±c cokolwiek. Komu dawać wychodzi z obserwacji rejonów , plemion , potrzeb ¶rodowiska czy wręcz kultury obdarowywanego . Mamy trzy zestawy , dla młodych cukierki i kredki , dla mężczyzn nożyki z Juli (w promocji 6,50) a kobiety dostaj± szminki ,lakiery a czasem stary garnek co zawieruszył się w gratach wyjazdowych . Dawajmy z głow± by nie dać głowy .
Bardzo fajn± rzecz± jest dawanie w zamian czego¶, np koszulka, jaki¶ długopis za przysługę lub nawet drobn± pami±tkę ręcznie robion±, która tak na prawdę trudno takiemu człowiekowi wycenić, skoro j± zrobił z kawałka znalezionego drewna. Jest wtedy wymiana obustronna, a nie typowe rozdawnictwo w jedn± stronę, bogaty daje biednemu za nic, wtedy się szybko ucz±, że wystarczy być, żeby co¶ dostać.
To było po drodze, przejazdem na szczę¶cie...
Jasiek nie mam nic przeciwko pustyni,ale nareszcie wyszedłe¶ z niej ;)
Zgadzam się Z Tob± Jasiek co do postawy łupieżczo -roszczeniowej ale czy ,,my'' sami nie ,,umożliwiamy'' im takiego zachowania? A Maroko piękne jest i mimo postawy tubylców warte zobaczenia.
Masz rację.Mentalno¶ć i swoisty urok Czarnego L±du.Nie ważne,gdzie pracuj±,co sob± reprezentuj±,zawsze postawa łupieżczo-roszczeniowa bierze górę.Ten proces my¶lowy leży w podwalinach relacji my-oni.I to nazwałem roboczo-daj cokolwiek.
No niby tak, jednakowoż.... niekoniecznie komponuj± się w tym krajobrazie. Cóż, takie czasy... A propos, którego¶ dnia rozmawiałam w restauracji z trzema marokańskimi "białymi kołnierzykami". Siedzieli obok przy stoliku i wyraĽnie mieli ochotę pogadać z dwiema białaskami. Panowie pracowali w dużej firmie i jako¶ rozmowa zeszła na relacje francusko-marokańskie. I tu mnie zaskoczyli: "Szkoda, ze Francuzi nie zostali w Maroku dłużej, zbudowaliby nam więcej dróg i linii kolejowych." I to nie był żart.
..jak europejskie,choć w wykonaniu marokańskim :)
Przyznaję bez wahania. No, może jakby te europejskie chałupy wywalić... ;)
To też efekt uboczny szlaku na pustynię,ale przyznaj,że miejsce piękne...
Polecaj± to zdjęcie






























