Galeria zdjęć

sosny i skały

CHINY / prowincja Anhui / Huang Shan

Zdjęcia: Huang Shan, prowincja Anhui, sosny i skały, CHINY
odsłon: 138 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-04-16 09:43
Data wykonania
wrzesień 2012

Opis zdjęcia
Huang Shan to 72 szczyty górskie zajmujące obszar 154 km. kw. Wpisane w 1990 na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
Foto-informacje::Od czasów dynastii Tang, krajobrazy Gór Żółtych są inspiracją dla tradycyjnego chińskiego malarstwa shanshui (góry i woda).

Komentarze do zdjęcia

Góry Żółte znane są przede wszystkim z pięknych widoków, ale również niezwykłe są sosny porastające granitowe skały. Sosny zawdzięczją swoje niezwykłe kształty wysokości, której rosną - ponad 800 metrów oraz rzeźbie terenu. Są wynikiem ewolucji tradycyjnych odmian sosny chińskiej. Rosną powoli, wiele z nich ma po kilkaset lat. Przybierają fantastyczne kształty, rosnąc bokiem, płożąc się i wijąc. Bardzo popularne w Chinach bonsai często są wzorowane na oryginalnych sosnach z Huang Shan.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

SłOWACJA / Karpaty Zachodnie / Mała Fatra

CHORWACJA / - / okolice Motovunu

KUBA / Stolica / La Habana

KAMBODżA / Prowincja Koh-Kong / Koh-Kong

WłOCHY / Lacjum / Rzym

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl