Galeria zdjęć

Nabożeństwo

MOłDAWIA / Gagauzja / Komrat, Katedra Św. Jana Chrzciciela

Zdjęcia: Komrat, Katedra Św. Jana Chrzciciela, Gagauzja, Nabożeństwo, MOłDAWIA
odsłon: 396 | poleca: 11 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 1 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-05-22 22:18
Data wykonania
maj 2018

Opis zdjęcia
brak

Komentarze do zdjęcia

Chciałem napisać, że Gagauzi są ufni wobec swoich gości i bardziej otwarci na obcych niż wierni rosyjskiej cerkwi prawosławnej. Wkrótce postaram się napisać nieco więcej na temat moich spotkań z przedstawicielami tego narodu, liczącego łącznie 220 tys. z czego w Autonomicznej Republice Gagauzji zamieszkuje 160 tys Gagauzów i ok. 1000 osób pochodzenia polskiego. :)

Zgadzam się z Tobą Toronegro w kwestii modlitwy. Pragnę tylko dodać, że Gagauzi są chrześcijanami pochodzenia tureckiego, takim tez posługują się językiem, są jednak bardziej otwarci na obcych niż wierni cerkwi prawosławnej.

Modlitwa, to chwila niezwykle intymna, chyba jestem z innej bajki?!

Mówię dość dobrze po rosyjsku, więc nie mam problemów z dogadaniem się. Jakieś z pół godziny wcześniej panie przynosiły potrawy, ustawiały je na stołach, trochę dekorowały, następnie była krótka wspólna modlitwa i uroczyste święcenie potraw (11 maja, w dzień po święcie Wniebowstąpienia Pańskiego)

Tytuł zdjęcia do jak wół "Nabożeństwo" ?!

To zmienia postać rzeczy, niesłusznie przyjąłem,że fociłeś na partyzanta. A tak na marginesie, to podziwiam przebojowość, ja nie odważyłbym się nawet zapytać czy mogę )-:

Uroczystość wygląda jak poświecenie pokarmu,tylko skąd tam pepsi?chyba że to winko ;)

Oczywiście, jeśli wtargnąłbym w trakcie nabożeństwa, co innego gdy zapytasz i otrzymujesz zgodę :)

Też bym tego nie zrobił, co nie zmienia faktu, że fota jest debest.

Mam mieszane uczucia, mimo chęci zrobienia zdjęcia, staram się opanować i nie robić zdjęć ludzi w świątyni.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

GRECJA / Dodekanez / Symi

MALTA / . / Marsaxlokk

POLSKA / mazowsze / .

MALTA / . / .

POLSKA / mazowsze / .

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl