Galeria zdjęć

Generał Yue Fei

CHINY / prowincja Zhejiang / Hangzhou

Zdjęcia: Hangzhou, prowincja Zhejiang, Generał Yue Fei, CHINY
odsłon: 82 | poleca: 3 osób | ocena techniczna: brak | ocen: 0 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-05-24 10:42
Data wykonania
październik 2012

Opis zdjęcia
Hangzhou w latach 1127 - 1279 było stolicą dynastii Południowej Song.
Foto-informacje:Generał Yue Fei (1103 - 1141) był dowódcą armii dynastii Song.

Komentarze do zdjęcia

W XII wieku Chiny zostały zaatakowane od północy przez Dżurdżenów, którzy zdobyli stolicę Północnej dynastii Song, Kaifeng i uwięzili cesarza Chin. Brat Cesarza zbiegł na południe i założył Południową dynastię Song ze stolicą w Hangzhou. W tym czasie generał Yue Fei skutecznie walczył z Dżurdżenami i odniósł kilka zwycięstw. Pomimo sukcesów został oskarżony o zdradę przez cesarskiego premiera Qin Hui, wezwany na dwór i stracony. Dwadzieścia lat później cesarz Gao Zong zrehabilitował Yue Fei, a ciało generała złożono w jego obecnym grobie. Naprzeciw grobowca umieszczono żelazne posągi Qin Hui, jego żony i dwóch popleczników, które przez stulecia były opluwane przez Chińczyków. Obecnie posągi te zostały ogrodzone a plucie w Chinach jest zabronione prawem.Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

POLSKA / Podkarpacie / Markowa

NEPAL / Himalaje / region Everestu

TURCJA / Anatolia / Kapadocja

TAJLANDIA / Krabi / Krabi

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl