Galeria zdjęć

Zamek w Krasiczynie

POLSKA / Podkarpacie / Krasiczyn

Zdjęcia: Krasiczyn, Podkarpacie, Zamek w Krasiczynie, POLSKA
odsłon: 454 | poleca: 28 osób | ocena techniczna: 5 | ocen: 2 | w schowku: 0 osób
Data dodania
2018-06-27 23:59
Data wykonania
czerwiec 2018
Miejsce
Dodane do galerii
Podkarpacie

Opis zdjęcia
Renesansowo-manieristyczny zamek magnacki. W ciepłe lipcowe noce na schodach prowadzących do wieży Zegarowej ukazuje się Bielica. Podobno jest to duch którejś z młodych Sapieżanek, która skoczyła z wieży bo nie chciała wyjść za niekochanego mężczyznę

Komentarze do zdjęcia

Zamek przez wiele lat był miejscem organizacji sierpniowych Dni Kultury Japońskiej,to było ciekawe zestawienie 2 tak odległych od siebie kultur.

Dzięki :) Niestety wyposażenie i meble zamku przepadły praktycznie całkowicie. Burzliwa historia tego budynku nie oszczędziła ich. Niemniej jednak architektonicznie, zamek naprawdę robi wrażenie. Piękne sgraffito zajmuje około 3500 m2 a w przeszłości było to podobno 7000m2. W sgraffitach są przedstawieni między innymi cesarze rzymscy czy królowie polscy. No i wokół jest przepiękny park z dumnymi, potężnymi drzewami. Teraz dominował zapach lipy, który osładzał spacer po parku.

Nie wiedziałam, ze jest taki ładny :)

Świetne ujęcie i bardzo ładne zdjęcie:)Strefa Globtrotera

Galeria fotografii

Została stworzona z myślą o prezentacji zdjęć z podróży. Każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik serwisu Globtroter.pl ma możliwość dodawania, oceniania (po otrzymaniu 3 Polecam! od innych uzytkowników) i komentowania zdjęć pozostałych autorów.

Uwaga:
za każde dodane zdjęcia, komentarze,oceny i polecanie otrzymujesz punkty w naszej społeczności - przeczytaj o tym. Zapoznaj się także z zasadami publikacji zdjęć.

Jak dodać zdjęcie

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Przygotuj zdjęcia
    (minimum 1024pix szerokość/wysokość, waga max.: 1MB)
  3. Dodaj opisy wraz ze zdjęciami [tutaj]

Ostatnio Polecane

CZECHY / Kraj kralovohradecki / Dolni Adrspach

WłOCHY / Lombardia / Como

SłOWACJA / Pieniny / Czerwony Klasztor

SłOWACJA / Pieniny / Czerwony Klasztor

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl